Jump to content
Övünç Dinç

Navionics Boating Europe Hd 7.0.2 Mobile Ve Tabletler İçin

Recommended Posts

Merhaba...

Öncelikle; şu an kullandığım telefon çok eski model bir Nokia.

O nedele kendime GPS'i olan ucuz bir tablet aldım.

Özellikleri arasında telefon kartı yok. Yani internete Wifi üzerinden bağlanıyor.

Ev dışında tabletle internete girebilmek için GSM hattını üzerine taktığınızda bu hat üzerinden wifi sağlayan  (TP-Link 3-G mobil wifi)bir cihaz aldım.

Neyse; bunları neden anlattım birazdan açıklayacağım.

Tablete defalarca "Navionics Boating Europe Hd 7.0.2 Mobile Ve Tabletler İçin" i yükledim.

Evet. her seferinde aynı sizin karşılaştığınız sorunla karşılaştım.

İlkinde rastlantı sonucu çözdüğüm için her seferinde aynı şekilde sorunu çözüyorum.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20" />

Neyse ilkinde programı yükledim. Harita indirmeye gelince sizin yaşadığınızı yaşadım. Sildim tekrar kurdum. Gene aynı şey. Format attım olmadı.

Yine bir formattan sonra harita indirecektim ki, sabit hat gitti. Bende iş yarım kalmasın nasılsa 3GB internettim var diye yukarıda sözünü ettiğim cihaza mobil hattımı takıp wifi'ından bağladım.

GÜÜÜÜÜMMMM ... Harita indiriyor.

defalarca denedim. Normal wifi dan olmadı. Ama mobil wifi dan indirdim. Hatta indirmek için işaretlemiyorum. Haritada indirmek istediğim bölgeyi büyütüyorum kendi indiriyor.Geçen bir arkadaşım geldi. S4 vardı denedim, onda da aynı oldu.

Kısaca normal sabit hat üzerinden indiremediğim haritayı, mobil hat üzerinden wifi da olsa indirebiliyordum.

Şimdi;

1- Eski sürüm navionics cihazınızdan tümüyle temizlenmezse, harita indirmeniz olanaksız. (hatta bazen format gerekiyor.)

2- Kurulumu Övünç'ün anlattığı adımlara uyarak yapın yoksa sorun yaşarsınız.

3- Haritayı indirmek için son bir kez benim söylediğim gibi yani mobil hat üzerinden indirin bakalım ne olacak.

4- Harita çalıştığında, Navionics'in haritaların kayıtlı olduğu bölüm olan Tiles klasörünü bir yere kopyalayın,saklayın. Yine sorun,yani harita indirme sorunu çıktığında eski yere kopyalarsanız harita çalışıyor. birkaç yeni sürümde bile sorun çıkarmadan çalışıyor. Örneğin; 4.02 de sakladığım Tiles klasörünü 6.0 da denedim ve çalıştı.

Bir deneyin bakalım. Umarım olur. Sonuçları paylaşırsanız sevinirim...

Saygılar...

Edited by halilak

your license in invalid please contact google play for funrther information hatası veriyor

son mesajda bir deneme yanıtı verildi lutfen deneyin..

övünç bey maalesef son verdiğiniz linkte de harita yükle dediğimde subscribe menüsüne aktarıp ücretli yükleme istiyor. var mıdır bilinen bir çözümü?

Bir çözüm denemesi var lutfen dneyin...

teşekkürler. Harita indirmeyi seçtiğimizde  "2 weeks trial" seçeneği çıkması normal midir?

Bir çözüm çaışması var lutfen deneyin.

Övunc bey malesef isans probleminden kurtulamadık. Yuklemede sıkıntı yok ancak son verdiğiniz linkte harita için ucretlı sıtee yonlendiriyor ilk linkte çalıştı ancak 2 saat sonra tekrar çalıştırınca invalid key problemi devam ediyor bakabilirseniz sevinirim

Apk yı yukleyen arkadaşlar internet bağlı iken program çalıştırıldığında invalid uyarısı veriyor ancak internet kapalı iken normal çalışmasına devam ediyor sanırım programı çalştırmada önce interneti kapatarak kullanılabilir ancak online hizmetlerinden faydalanamayız 

Bir çözüm denemesi verildi lutfen deneyin

Övünç bey merhaba öncelikle paylaşımınız için teşekkürler.

Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var , harita yükleme seçtiğimde aşağıdaki problemle karşılaşıyorum ,çözüm öneriniz var mıdır?

Bu arada kurulum yapılmadan önce wifi ve gps kapalı konumda idi.

Tablet                :  Samsung Galaxy Note 10.1 2014 edition (SM-P600)

Android sürüm :  5.1.1

Hidden Content

haritayı yüklemek için ücret istiyor başka bir yolu varmı

Harita indirmeyi seçtiğimizde  "2 weeks trial" seçeneği bende de çıktı. bu problemin çözümü yokmu?? yukarıda benzeri mesaj vardı. cevaplandı mı?? 

Hocam öncelikle ellerine sağlık daha önce eski versiyonlarını sorunsuz yüklemiştim bu versiyonu da samsung tab 3 tablete yüklemek istedim cihaz yeni daha önce hiç yükleme yapılmamıştı googledrive dan indirdiğim navionicsi yükledim ama sonra arkadaşların aldığı hataların hepsi bende de çıktı, sonra cihazı sıfırlayıp birde uploada yüklediğinizi indirip yükledim herşey güzel gitti haritayı indirmeyi başardım ama "your license invailid" diye hata verdi yardımcı olmanızı rica ediyorum saygılarımla..

Hocam öncelikle ellerine sağlık daha önce eski versiyonlarını sorunsuz yüklemiştim bu versiyonu da samsung tab 3 tablete yüklemek istedim cihaz yeni daha önce hiç yükleme yapılmamıştı googledrive dan indirdiğim navionicsi yükledim ama sonra arkadaşların aldığı hataların hepsi bende de çıktı, sonra cihazı sıfırlayıp birde uploada yüklediğinizi indirip yükledim herşey güzel gitti haritayı indirmeyi başardım ama "your license invailid" diye hata verdi yardımcı olmanızı rica ediyorum saygılarımla..

Apk'yı yüklerken Övünç;

( Yükleme sonrası harita download seçimi sırasında;Hata mesajları alan arkadaşlar olursa Wifi açık olarak yüklesinler (3G-4G-GPS başta açık olmayacak).

ÖNEMLİ: KURULUMA BAŞLAMADAN ÖNCE İNTERNET BAĞLANTIMIZI KESİYORUZ.

ÖNEMLİ: UYGULAMAYI AÇMADAN ÖNCE İNTERNET BAĞLANTIMIZIN HALA KESİK OLDUĞUNU UNUTMAYINIZ VE WIFI-MOBİL ERİŞİMİ (INTERNETI) AÇMAYINIZ...) diye uyarmış. Buralarda bir unutkanlık yapmış olabilirmisiniz?

Saygılar...

Yükleme yaparken wifi ve gps kapaliydi yükleme yaptıktan sonra programı açınca sırayla önce gps sonra wifi yi açtım haritayı indirdi ortalama 250 mb indi sonra menüye falan girince lisans hatası verdi. Şimdi wifi açıkken programı açmak istediğimde lisans hatası veriyor ama wifi kapalı sadece gps açıkken programı acarsam açılıyor.

Telefonumda 6.1.2 versiyonu yüklü onuda buradan indirmiştir onda böyle bir hata yok.

Yükleme yaparken wifi ve gps kapaliydi yükleme yaptıktan sonra programı açınca sırayla önce gps sonra wifi yi açtım haritayı indirdi ortalama 250 mb indi sonra menüye falan girince lisans hatası verdi. Şimdi wifi açıkken programı açmak istediğimde lisans hatası veriyor ama wifi kapalı sadece gps açıkken programı acarsam açılıyor.

Telefonumda 6.1.2 versiyonu yüklü onuda buradan indirmiştir onda böyle bir hata yok.

Valla hocam 3 gün önce sırf "harita indirme" sorunları nedeni ile tabletimden sildim, format attım yeniden kurdum.

(yukarda uzun uzun anlatmıştım. ), ama sizin sorunla karşılaşmadım.

Ama bende 3 g yok. yukarıda anlattığım gibi yapabiliyorum. Zaten normal wifi den harita indiremiyor. Ben de;(TP-Link 3-G mobil wifi)bir cihaz üzerinden indirebiliyorum.

Ama, haritanızı indirdiyseniz, wifi açık kullanmanız gerekmiyor.

Harita eksikse ve indirmek istiyorsanız, programı çalıştırın, gps i açın , harita indirmek için işaretledikten sonra 3g (şimdi artık 4,5 g oldu

Hidden Content

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" />  ) yi açın indirmeyi deneyin...

Sanırım yardımcı olamadım

Hidden Content

üm :(

Saygılar...

Aslinda çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim vakit ayırıp cevap vermeniz bile yeter sıkıntı olmayacaksa artık wifi kapalı kullanırım önemli olan indirdigim haritayi denizde kullanabilmek. Tekrar Teşekkürler..

Yardımcı olamasam da benim için zevkti.

Bu arada; bence cihazınızı bilgisayara bağlayıp, tiles klasürünün bir yedeğini alın...

Saygılar...

Edited by halilak

Ezcool tabletimde eski surumleri cok rahat yukleyip kullaniyordum, buradaki tavsiye edilen yukleme sekliyle, dun gece oglum artik tablet acilmiyor baba deyince eyvah dedim gitti bizim navionix,

-Neyse once tablet takilip kaldigi icin tablete format atip tableti calisir hale getirdim

-Sonra bir onceki versiyon olan navionix 6 yi, harici kartta zaten yukluydu onu kurdum, hata verdi yada uyelik istedi

- Bende artik son sureme geceyim dedim yani Navionix 7 ye

-indirdim burdan yukledim sorunsuz

-Fakat calistirmaya basinca, bende de ayni 2 hafta deneme(2 weeks trail) cikti

-2 hafta deneme ye bastim, akdeniz haritasinin deneme si oldugundan, suan ege denizinde bir yere tiklayinca otamatik indiriyor.

-Indirme bitince, soylendigi gibi TILES klasorunu bilgisayarima kopyalayacagim, sorun cikarsa burdan geri yuklerim haritalari

-Suan bunu deniyorum, belki diger arkadaslara faydasi olur diye yaziyorum,

- Sonuclari daha sonra paylasirim

- baska yontem deneyen olursa lutfen yaziniz birbirimizden ogrenelim

-Herseyi baskasindan beklemeyelim

-Hep ayni bir kac kisi cevapliyor sorunlari buda zamanla bu arkadaslara angarya gelebilir. haklidirlarda.

-Hep sorunlari olan yaziyor, fakat baska sorunlari olanlara fikir veren cok az, sayimiz cok burada sanirim az cok bilen kullanan birileri katkida bulunabilirler

-Uzun olduysa kusura bakmayin.

Övünç bey indirme linki açılmıyor yardimci olurmusunuz

İlk sayfada konunun altında bulunan link çalışıyor. Şimdi denedim

İndirme İşlemi için Erişim Linkleri

For Mobile HD (Akıllı Tefonlar) and For Tab (Tabletler) HD

Hidden Content

Eh.. aradan uzun bir süre geçti. Ben martta yazmışım dosya 2016 da paylaşılmış....

Upload kapatmış sanırım, kullanılmadığı için linki.

Övünç'te ortalarda yok. sanırım yapacak bir şey de yok...

Saygılar...

Edited by halilak

Övünç meşgul galiba, ben yanıtlayayım.

Hocam ; formda biraz araştırırsanız, görürsünüz ki, 8.7 sürümü paylaşıldı.

Denemelerimden de biliyorum, harita sorunu   yok.

Ancak yüklemeden önce mutlaka önceki sürümü kaldırın.

ve sayfadaki açıklamaları adım adım uygulayın.

Saygılar...