Jump to content
Sign in to follow this  
Övünç Dinç

Turna Balığı Ve Av Teknikleri

Recommended Posts

öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkürler , yazılarınızı okuyorum ve turna avıyla yakında ilgileniyorum

benim kafama takılan  soru şu oldu : gölde  turna avlarken  kaşıkta ağırlık olarak  hangi gramajı kullanmam lazım ?   15gr - 18gr-30gr ? 

aynı soruyu denizdede sahte rapala kullanırken sormaktayım ?  örneğin levrek avı için sahte alacam ama kaç gr almam lazım ?

malzemenin gramajına mevsime göremi karar veriliyor ?

okuduğum çoğu yerde bu bilgi yok , meraya göre yazılıyor   2,5-5 gr arasından 1-3 metre       5gr-15gr arasından 3-6 metre   ve gramaj arttıkça derinlik artıyor deniliyor

birde sahtelerde ağırlığa değil  sahte balığın gagasının genişliğine bakman gerekiyor dediler ?  gaga buyuk olursa daha derine dalar  , ??

yardımcı olabilir misiniz  öncelikle gölde turna avı için  kaç gr kaşık almam lazım  ?  sonrasında  istanbulda levrek avı için kaç gr sahte balık (rapala)  almam lazım

cevabınız için teşekkürler

Edited by Orhan Kemal

öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkürler , yazılarınızı okuyorum ve turna avıyla yakında ilgileniyorum

benim kafama takılan soru şu oldu : gölde turna avlarken kaşıkta ağırlık olarak hangi gramajı kullanmam lazım ? 15gr - 18gr-30gr ?

aynı soruyu denizdede sahte rapala kullanırken sormaktayım ? örneğin levrek avı için sahte alacam ama kaç gr almam lazım ?

malzemenin gramajına mevsime göremi karar veriliyor ?

okuduğum çoğu yerde bu bilgi yok , meraya göre yazılıyor 2,5-5 gr arasından 1-3 metre 5gr-15gr arasından 3-6 metre ve gramaj arttıkça derinlik artıyor deniliyor

birde sahtelerde ağırlığa değil sahte balığın gagasının genişliğine bakman gerekiyor dediler ? gaga buyuk olursa daha derine dalar , ??

yardımcı olabilir misiniz öncelikle gölde turna avı için kaç gr kaşık almam lazım ? sonrasında istanbulda levrek avı için kaç gr sahte balık (rapala) almam lazım

cevabınız için teşekkürler

Orhan turna avı ile ilgili herşeyi tatlı su avları ile ilgili bölümde bulabilirsin. Ayrıca turnada silikon, maket gibi araçlarda kullanabilirsin. Mesela sapancada silikon ile molla köy göletinde kaşık ile av yapabildim. İşin aslı nasip diyelim. Limit altı balıkları suya iade etmen dileğimle bol avlar

Forumda sağ üst köşede olan arama butonuna arama yapacağınız konuyu yazdığınızda forumda o konu hakkında açılmış tüm konular çıkacaktır... Forumumuzda, neredeyse sularımızda bulunan tüm balıkların avcılığı ile alakalı makaleler bulabilirsiniz....

Saygılar, rastgele...