Jump to content
Övünç Dinç

Araç Navigasyonunu Denizde Kullanma

Recommended Posts

Konu altında; kurulumda sorunsuz işlem yapabilmeniz için gerekli dosyalar bulunmaktadır lütfen bu dosyalarla işlem yapınız.

İşlemi tamamlanmış bir cihazdan görüntüler,

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.

Sevgili Dostlar Artık konumuz tamamlandığı için sizlerin yorumuna açtım bundan sonra yapacağım ilaveler olacak bunlarıda zamanla takip edeceğinize eminim Peki bunlar neler olacak?

Tabiki Yukarıda yer alan bu kadar aşamayı yapamayan dostlarımız için gerekli olan ozf2 ve ozf3 formatında deniz haritaları...

Sizin yapmanız gereken tek şey eğer konunun altında avlanacağınız bölgeniz yoksa bunu bildirip bize bunu sizin için hazırlamamız gereken zamanı vermeniz...

Haritalar Yaklaşık 1 hafta içinde tamamlanıp konuya eklenecektir.

Övünç muhteşem bir konu hazırlamışsın... Ne diyeceğimi bilemiyorum... Sana, bu konu üzerine amatör balıkçılar tarafından bi ödül verilmesi lazım. Her amatör balıkçının cebine neredeyse bu konu ile 300 - 500 tl arası para koymuş oluyorsun...

Tebrikler ve Teşekkürler kardeşim...:operim::operim:

Hidden Content

:'>

Övünç muhteşem bir konu hazırlamışsın... Ne diyeceğimi bilemiyorum... Sana, bu konu üzerine amatör balıkçılar tarafından bi ödül verilmesi lazım. Her amatör balıkçının cebine neredeyse bu konu ile 300 - 500 tl arası para koymuş oluyorsun...

Tebrikler ve Teşekkürler kardeşim...:operim::operim:

Hidden Content

Sevgili Kardeşim dediğin inşallah herkese bir miktar faydası olurda önemli olan bu arada bu konunun asıl gizli kaynağı Önder Abimiz...

Onun inadı ile hazırlanmaya başlamıştır.

Kendisine teşekkürler.

Süper bir konu ,sahane bir calisma ve tecrübe,zihin, bilgi ,hepsini bir arada sayende görüp ögrenmis olduk Tesekkürler Övünc, Gercekten cok yardimci bilgiler sunuyorsun her daim basarilarinin devamini dilerim..

Övünç kardeşim,

bu süper faydalı konuyu hazırlayıp bizlere sunduğun için çok teşekkürler,

yukarıda yazmış olduğun gibi,

malesef bu hizmet nette paralı hale gelmiş,sen bu konu ile aşırı faydalı oldun bize.

>>

bu cümleyede sonuna kadar katılıyorum,

Sen her dostumuzun sorununa sonuna kadar gittiğinide biliyorum,biz bu sitede aile ortamı yaratmaya çalışıyoruz.

Ziyaretci dostlar,

lütfen bunu suistimal etmeyin.Katılımcı olun, olunki bizde sizlere destek olalım,bilgi paylaşımla büyür.

Siz bakıp geçerseniz sizede bakarlar.

Evet proğramımız hazır,haritalarıda çizdikmi sorun kalmıyor.

Yok yok sorun kalıyor;

hangi cihazı nereden ucuza alacağımız sorun.Bunuda çözdükmü sorun bitiyor. [/color]

Hidden Content

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Abisi babası navi satan dostlar,

şimdi sıra sizde,güzel haberler bekliyorum sizden.:ne yapmali:

Övünç,tekrar tekrar teşekkürler sana,eline sağlık.Bir ara buzlu çaylar benden.:kahkaha:

Kardeşim her zamanki gibi süpersin emeğine sağlık gerçekten:

Hidden Content

::

Hidden Content

:faydalı bilgiler

Hidden Content

:'>:

Hidden Content

:

Hidden Content

:'>:

Hidden Content

:

Önder abim bu konuya sevinmiştir kesin en çok o istiyordu çünkü...

Hidden Content

Sevinmezmiyim Ulaş,

yollarda kaybolup,dağda domuzlar tarafından kovalanmak var,

Hidden Content

teknede daha önce gittiğimiz yeri daha rahat bulmak var,kaptanların plastik şamandıra aramalarına gerek yok.Sen işaretle yeri kaptana söyle

Hidden Content

Bu güzel yorumlarınız için herkese çok teşekkür ediyorum ;

Lakin haritalar tamamen bittiğinde extra kendi çektiğimiz videoları da upload edince daha da anlaşılır pozisyona gelecektir şimdi biraz karmaşık yapıda olabilir idaee ediniz

Hidden Content

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">...

Navigasyonlara gelince toplamda 9 model incelemesi yapılan bir konu hazırlıyorum nasipse yarın açıcam...

Elinize sağlık oldukça yararlı bir paylaşım olmuş. Özellikle kamaralı teknesi olan arkadaşlar için çok kullanışlı ve ucuz bir yöntem. Cihaz aküye bağlanıp, sudan uzak tutularak, bilgisayar ortamında çalışıyormuş gibi navigasyon yapılabilir. Teşekkürler...

Elinize sağlık oldukça yararlı bir paylaşım olmuş. Özellikle kamaralı teknesi olan arkadaşlar için çok kullanışlı ve ucuz bir yöntem. Cihaz aküye bağlanıp, sudan uzak tutularak, bilgisayar ortamında çalışıyormuş gibi navigasyon yapılabilir. Teşekkürler...

Evet güzel bir fikir ama bunun için pc de şart oluyor değil mi?

Evet güzel bir fikir ama bunun için pc de şart oluyor değil mi?Caner

Caner kardeşim, Övünç arkadaş bahsetmiş fakat dikkatinizden kaçmış olmalı. Araç navigasyon cihazlarına bu program yüklenip bahsedilen işlemlerle herhangi bir deniz haritası bu cihazlara tanıtılıyor. Böylece araç navigasyon cihazı karada olduğu gibi denizde de kullanılıyor. Kısaca bilgisayar değil, navigasyon cihazı gerekli. Bu cihazlar ise; oldukça ucuz ve geniş ekrana sahip olduğu için yapılan paylaşımın değerini de gösteriyor.

Caner kardeşim, Övünç arkadaş bahsetmiş fakat dikkatinizden kaçmış olmalı. Araç navigasyon cihazlarına bu program yüklenip bahsedilen işlemlerle herhangi bir deniz haritası bu cihazlara tanıtılıyor. Böylece araç navigasyon cihazı karada olduğu gibi denizde de kullanılıyor. Kısaca bilgisayar değil, navigasyon cihazı gerekli. Bu cihazlar ise; oldukça ucuz ve geniş ekrana sahip olduğu için yapılan paylaşımın değerini de gösteriyor.

Açıklamanız için teşekkürler, aslında konu tablo yönetiminden dolayı bozulmuş yeniden düzenleyip revize etmem gerekiyor.Yarın yeni versiyonlara göre düzenlerim.

İlginiz ve paylaşımınız için tekrar teşekkür ederim.
Daha önce ücret karşılığı cihazı göndererek başkasına bu programı yükletmiş ve cihazı denize düşürene kadar kısa bir süre kullanmıştım. Bu nedenle oldukça kullanışlı olduğunu iyi biliyorum.
Yapmış olduğunuz paylaşımdan yararlanarak bu defa yeni aldığım cihaza Ozi yüklemesini bugün kendim yaptım. Sorunsuz bir kurulum oldu.Teşekkür ederim.
Oşinografi Dairesinden bölgeme ait haritaları zaten daha önce almış ve taramıştım. Onları, linkini verdiğiniz videodaki anlatımdan yararlanarak kalibre etmeye çalıştım. Harita okumada sıkıntı yaşadığım için sanıyorum sağlıklı kalibre edemedim. Google map ile benimki uyuşmuyor :-)
Bu nedenle zaman bulur da, kalibrasyon konusu   hakkında biraz daha bilgi verebilirseniz sevinirim. Bu konuda kaynak yok gibi..

Mehmet Hocam ,

Şimdi bu konuyu revize edeceğim lakin başlamadan önce şunu sormak istedim Akdeniz Bölgesi'nin tamamının haritasını ben size hazırlayım mı?

Övünç kardeşim bu büyük zahmet olur.
İlgilenen arkadaşlar olmayınca da değerli emeğiniz boşa harcanmış olur.  Cihazlarına bu sistemi yapan arkadaşlar buradan bölgelerini talep ederlerse onlara özel vermek daha uygun olur diye düşünüyorum. Belki bizde öğrenir size yardımcı oluruz.

Bana Didim ve Akbük gerekiyor.
Sizce de uygunsa bende taradığım Oşinografi haritası var, mesaj ile gönderebilirim. Böylece hatamı da anlamış olurum.

Övünç kardeşim bu büyük zahmet olur.

İlgilenen arkadaşlar olmayınca da değerli emeğiniz boşa harcanmış olur.  Cihazlarına bu sistemi yapan arkadaşlar buradan bölgelerini talep ederlerse onlara özel vermek daha uygun olur diye düşünüyorum. Belki bizde öğrenir size yardımcı oluruz.

Bana Didim ve Akbük gerekiyor.

Sizce de uygunsa bende taradığım Oşinografi haritası var, mesaj ile gönderebilirim. Böylece hatamı da anlamış olurum.

Sıkıntı yok ,

Zaten yapacaktım başladım

Hidden Content

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ....

Siz kendi haritalarınızdan bir örnek atın bana

Hidden Content

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">  lakin önce size şunu sorayım format dönüştürme işlemini atlamadınız değil mi?

Hayır atlamadım. Bugün trial programda açılmadı. Üzerinde çalışma yapamadım. Haritayı birazdan göndereceğim. Teşekkürler...

Mehemet Abi haritalar tamamdır,

sabah gönderirim nasip olursa artık yatayım

Hidden Content

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ...

Konunun sonuna ufak bir video yükledim ama asıl çektiğim bu değil diğerinin boyutunu ufaltıp yükleyeceğim merak etme 

Hidden Content

Övünç kardeşim eline sağlık.
Balık da veriyorsun, balık tutmayı da öğretiyorsun. Daha ne olsun, çok teşekkür ederim.
Yaptığınız haritaları kullanarak, birlikte navigasyon yapmak üzere selamlar...

ozi programını wince işletim sistemi kullanan sunny araba navigasyonuna yükledim. program açılışta otomatik çalışıyor ve kullanıcı adı ve kayıt koudunu soruyor. hiç bir şey yazmayıp geçiyorum program açılıyor. ancak sunny'in kendi araç programı çalışmıyor artık. ozi'den çıkıp sunny in araç yazılımını çalıştırmak isteyince yine ozi çalışıyor.

şimdi bu serial 'e ne girmem gerekir bunu sormak istiyorum.. teşekkürler

Hidden Content

/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" />

ozi programını wince işletim sistemi kullanan sunny araba navigasyonuna yükledim. program açılışta otomatik çalışıyor ve kullanıcı adı ve kayıt koudunu soruyor. hiç bir şey yazmayıp geçiyorum program açılıyor. ancak sunny'in kendi araç programı çalışmıyor artık. ozi'den çıkıp sunny in araç yazılımını çalıştırmak isteyince yine ozi çalışıyor.

şimdi bu serial 'e ne girmem gerekir bunu sormak istiyorum.. teşekkürler

Hidden Content

Ozi için gerekli olan serial ücretli bir program olduğu için bu alanda paylaşılması pek mümkün değil

Hidden Content

Lakin indirebileceğiniz torrent siteleri mevcut! Şimdi size bir mesaj atacağım ona bakarsanız sevinirim .

Hidden Content