Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Yukarıdan Şimşek Bana Çakar Bende Aşağıdaki Balıklara :)

• Konuyu başlatan poseidon_35
  • Başlangıç tarihi
poseidon_35

poseidon_35

Kayıtlı Üye
11.05.2014 sabah 9da mesaim bitti.kendimi yemcide buldum :) :)  hava kapalı yağmur yağdı yağacak.kaç gündür teşebbüs etmeme rağmen bir türlü çıkamamanın hırsı vardı banane  şimşekte çaksa yıldırımda düşse çıkacaktım.deniz raporu güzel çünkü.uykusuz olmama rağmen teknemdeyim :) :)

yem olarak klasik sardalya ve sülünez.yağmur indirene kadar avımı yapar dönerim diye düşündüm.fakat şimşeklerin sesi geliyor yağmur yok.hava kapalı hahfiften sisli espirili

sırtı çekerek avıma başladım fazla oyalanmadan açıklara vurdum :) :) ilk balığım hoşgeldi sefa geldi :) :)

arada ufak mandagöz aldım onu şamandıralı teknenin arkasından canlı olarak oltama taktım.kısmet belki su üstü atlar yolunu şaşıran biri :oops:  şamandıranın 7-8 kulaç aşağısında bizim balık akıntıyla benden uzaklaştı :) :) martılar dolaşıyor ama alamıyorlar bakıp bakıp duruyorlar su üstüne çıksada aklasak gibilerinden :oops:

sürpriz bir balık geliyor 4lü takım oltama :) :) üst iğne mercan en alt iğne kolyoz.tam tersi olması lazımdı aslında :) :)

saat 12 gibi bulutlar denizin ortasını iyice kararttı gökgürlemeleri arttı bende Yusuf Yusuf olaraktan çapamı çektim banane  tam balıkta yapmaya başlamıştı üzülsemde bir nebzede olsa nefsimi köreltmiştim.sonuç olarak 2 kupes,3 mandagöz,1 kolyoz,5 mercan...

ishak BALLICA

ishak BALLICA

Üstad
Kardeşim ne mutlu sana ki, oldukça tehlikeli bir havada tavalık bir şeyler alıp, kazasız belasız dönebilmişsiniz.Canlı bırakma olayına gelince, bence o olayı mümkün oldukça her seferinde denemelisin,Bakarsın bir gün bana denk gelen o devasa misafir sizlere de denk gelir.Yalnız derinliği arttır diye bir öneride bulunuyorum.Yani martıların görüş mesafesinden daha derinde olsun. :) :)

poseidon_35

poseidon_35

Kayıtlı Üye
Kardeşim ne mutlu sana ki, oldukça tehlikeli bir havada tavalık bir şeyler alıp, kazasız belasız dönebilmişsiniz.Canlı bırakma olayına gelince, bence o olayı mümkün oldukça her seferinde denemelisin,Bakarsın bir gün bana denk gelen o devasa misafir sizlere de denk gelir.Yalnız derinliği arttır diye bir öneride bulunuyorum.Yani martıların görüş mesafesinden daha derinde olsun. :) :)
teşekkürler ishak abi :) :) canlı balık olayını aklıma geldikçe yapıyorum.teknenin arkasından saldığım için diğer oltalara karışma ihtimali yok çünkü.3-4 yıl önce çok güzel lambukalar almıştım :) :) derinliği ne kadar yapmalıyım peki?

Ali Rıza Acar

Ali Rıza Acar

Kayıtlı Üye
İşte hastalık böyle bir şey. Gözlerin kapanıyor, yatman lazım ama kurtlar kemirmeye başladımı ne uyku ne başka bir şey.

Naçizane tek önerim, ileride şimşekler çakıp gökyüzü karardımı yağmur kaçınılmaz dikkat edilmesi gereken yağmur öncesi gelebilecek kuvvetli rüzgar.

Tavalıklarını kapıp yetinerek zamanında dönmen iyi olmuş.

Bu gün olmadı yarın olur değil mi?

Şansın ve kısmetin bol olsun.

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Eeeee kurt büyüdümü rahat bırakmaz adamı :)

balık azda olsa o heyacan yeter :)

yeni avlarında bol şanslar.

yucel35ege

yucel35ege

Kayıtlı Üye
bu işin ruhunda macera olmazsa olmaz...

poseidon_35

poseidon_35

Kayıtlı Üye
İşte hastalık böyle bir şey. Gözlerin kapanıyor, yatman lazım ama kurtlar kemirmeye başladımı ne uyku ne başka bir şey. Naçizane tek önerim, ileride şimşekler çakıp gökyüzü karardımı yağmur kaçınılmaz dikkat edilmesi gereken yağmur öncesi gelebilecek kuvvetli rüzgar. Tavalıklarını kapıp yetinerek zamanında dönmen iyi olmuş. Bu gün olmadı yarın olur değil mi? Şansın ve kısmetin bol olsun.
nice rüzgarlar nice dalgalar gördük ali abi ama bu şimşekler çok fena :) :) çapayı bile eğilerek çektim :oops:

poseidon_35

poseidon_35

Kayıtlı Üye
dün yaşadığım olayı anlatmak istiyorum ben çözemedim banane  deniz yatık hava kapalı yağmur yok ama gök gürleme sesleri geliyor.samos adasına doğru en az 1-2 km mesafede denizin birden kabardığını gördüm.yaklaşık 4-5 metre yüksekliğindeydi bu kabarma.yunus zıpladı desem asla görünmez mesafe uzak.beyaz balina desek ne arar burda :oops:  ya meteor ya da yıldırım düştü diye yorum yaptım kendimce.sizce ne olabilir :greedy_2:

yucel35ege

yucel35ege

Kayıtlı Üye
denizaltı???

ufuk

ufuk

Kayıtlı Üye
Tavalar koksun, kurtlar yatışsın yeter. paylaşım için teşekkürler. Şansınız bol olsun.

almaph

almaph

Kayıtlı Üye
:) :) süper

Halil İplikçi

Halil İplikçi

kumsal balıkçısı
paylaşıma teşekkürler deniz bu şakaya gelmez doğru yapmışsın

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Maşallah abi tebrikler....

poseidon_35

poseidon_35

Kayıtlı Üye
iş yoğunluğundan dolayı pek giremiyorum arkadaşlar.merak ettiğim olayı araştırdım uzaklarda denizde meydana gelen olay doğanbey tatbikatının hazırlıkları varmış :oops: