Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Yemlik sardalya hazırlama

• Konuyu başlatan Önder ALTAN
  • Başlangıç tarihi
Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Ben sardalyayı günlük kullanacaksam,

alınan sardalyayı, (balıkçı halinden alınan tercihtir) hafifce susuz ortamda pullarını,tırnakla alıp,gazete kağıdına yayıyorum,üzerine ince tuz atıp suyunun salmasını bekliyorum,suyunu saldıkca gazeteyi değiştiriyorum,2-3 kez tekrarlayınca yem hazır oluyor.

Eğer saklıyacaksam,

balık (sardalya) ucuz iken 2-3 kilo alıp,poşet içinde iken ince tuz atıp,poşet içinde suyunun salmasını bekliyorum,suyunu kesinlikle boşaltmayıp 4-5 saat bekletiyorum,daha sonra bu poşetten 10-15 şer adet alıp,gazete kağıdına sarıp donduruyorum,ava giderken bir veya iki paket alıyorum.Kesinlikle av yapıyor,avda artan olursa mutlaka suya atın,hem avlayamadıklarımaza yem olur,hemde tekrar dondurup bozuk yemimiz olmaz.(eve bakteri getirmeyelim.). Şansınız bol olsun

Önder ALTAN

Not; Bu bilgiler, deneyimlerimin sonucudur,lütfen izinsiz veya isim kullanmadan paylaşmayın.

• Like
Reactions: tbk