Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Yardım Lütfen Olta Lar Hakkında

• Konuyu başlatan karabey
  • Başlangıç tarihi
K

karabey

Kayıtlı Üye
merhaba foruma yeni kayıt oldum sizden bi riçam olaçak ben tekneden balık tutuyorum ama sanırım elimdeki oltam çok düşük kalıtede bana gerçekten işimi göreçek beni yarı yolda bırakmayaçak bir tekne oltası söylermisiniz bir kaç kişi dedi ve tekne kaptanıda dedi jig olta almam lazımmış bütçe olarakta 750 ye kadar cıkabilirim 3 5 aşağı yukarıda olur yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Levent bey hoşgeldiniz... Set kurmak için 750 tl bir amatör balıkçı için çok iyi bir rakam. Bu fiyata çok iyi bir set kurabiliriz.... Bu aşağıda vereceğim ürünleri internet üzerinden de alabilirsiniz, kemeraltındaki dükkanlardan da alabilirsiniz. Kemeraltından alırsanız bolca pazarlık yapmanızı öneririrm. Nakit ödemelerde ciddi indirimler yapabiliyorlar...

Aşağıda vereceğim tavsiyeler piyasadaki en iyi ürünler değil tabiki fakat kaliteli ürünlerdir...  

Şimdiden hayırlısı olsun...

Kamış olarak Lineaeffe cromo 15 kg 1,80 mt jigging kamışı 

Fiyatı 130 tl.

• Boyu : 180 cm boyunda,
  • Atarı : 400 gram'a kadar
  • 15 kg kaldırabilir,
  • Kapalı uzunluk : 126 cm
  • Ağırlık : 245 gram.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Penn Spinfisher 7500 SSV Olta Makinası

Makine olarak Sitedeki arkadaşlarımızında kullandığı bir makinedir. Makinayı aynı zamanda bende bir kaç kez kullanma imkanı buldum.

Örnek verecek olursam 300-400  gramlık 3 adet çuprayı aynı anda aynı oltadayken çok rahat bir şekilde yukarı çekti...

Fiyatı 300 tl.

6 bilyalı max 35 lb çekerli, 4.7:1 devrinde, önden kalamalı, 765 gram ağırlığında, 15 lb misinadan, 400 metre sarılabilen, metal kol ve metal kafalıdır.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu makineye de şöyle iyi kalite bir misina sardırmak lazım.

Berkley Whiplash Crystal 270 mt Örgü Misina, en yüksek dynnema ve elastik fiberin karışımı ile üretilen piyasada ki en sağlam şeffaf örgü misina. Ani darbelere karşı mükemmel sağlamlıkta... 0.17 mm kalınlıkta olmasına rağmen tam 20.7 kg çekeri var...  

Fiyatı 145 tl...

Bu setin size toplam maliyeti 575 tl....  750 tl vermeden çok güzel bir av setiniz olabilir....  Makina ve kamışın toplam ağırlı 900 gram civarında...  

Rastgelsin....

Moderatörün son düzenlenenleri:
Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Levent Bey merhabalar,

Oltadan kastınız set olarak makine ve kamış mı?

Buna göre önerileri yazalım.

Ayrıca sadece Jig olarak düşünecekseniz durum değişir. Örneğin kamış için düşünceniz,  hem 5-50 kg arası balığı da çeksin ama küçük bir mercan vurursa da buda anlaşılsın ise buna göre yorum yapalım.

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Ben yorum yaparken işin üstadı gelmiş :) :) :) Çok şanslısınız... Övünç her zaman sitede olmuyor onun tavsiyelerine kulak vermenizi öneririm   :) 

K

karabey

Kayıtlı Üye
öncelikle çok bekledim sizleri sonunda kavuştuk hoş geldiniz ayrıca aranıza aldığınız için çok teşekkür ederim benim amacım kuşadasın da dar boğaz varmış ve ortalama 1,2 kilo balıktan aşağı çekmiyorlarmış oraya gitmek ama hiç malzemem yok ne kamış nede makina bu 

Okuma Raw II 80'lik Olta Makinası 
varmış onu çok tavsiye ettiler bana hepsini yazarsanız sevinirim bütce olarak herşey dahil iyi birşey olsun 750 800 olur bu aralar

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
öncelikle çok bekledim sizleri sonunda kavuştuk hoş geldiniz ayrıca aranıza aldığınız için çok teşekkür ederim benim amacım kuşadasın da dar boğaz varmış ve ortalama 1,2 kilo balıktan aşağı çekmiyorlarmış oraya gitmek ama hiç malzemem yok ne kamış nede makina bu 

varmış onu çok tavsiye ettiler bana hepsini yazarsanız sevinirim bütce olarak herşey dahil iyi birşey olsun 750 800 olur bu aralar
Abi o bölgenin adını biz yok boğaz olarak değiştirdik... Ama sen git tabiki orayı gör ve avlan... :oops:   :oops:

K

karabey

Kayıtlı Üye
nasıl yani abi boşa mı gideriz peki bu ara toplanıp bir balığa gitme gibi bir plan var mı bende katılmak isterimde 

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi

Okuma Rav 2 kötü makine değil güzeldir ama 500 tl yi hakkedecek bir ürün değil.

Satılık Tica Talisman 8000 ve Cedros kamış var set olarak dilerseniz iletişime geçebilirsiniz. Son fiyat 750 tl. (POWER PRO Örgü misina sarılı, 275mt - Sadece makinayı bu fiyata zor alırsınız kutusunda duruyor)

Makine İncelemesi:

http://www.oltamisina.com/topic/3347-tica-talisman-8000/

Kamış İncelemesi:

http://www.oltamisina.com/topic/890-okuma-cedros-pro-180-cm-jig-bot-olta-kam%C4%B1%C5%9F%C4%B1-incelemesi/

K

karabey

Kayıtlı Üye
abi ben anca taksitle alabilirim 

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Süper fiyat... Alabilirsen kaçırma derim...

K

karabey

Kayıtlı Üye
evet abi kısmetse övünç abi yardımcı olaçak bakalım kısmet almayı istiyorum bakalım bu arada herkesin bayramını en içten dileklerimle kutlarım herkese hayırlı bayramlar dilerim 

K

karabey

Kayıtlı Üye
bu arada ürün çeşiti çok olan bi mağaza adı verirmisiniz bana internet adresi veya bu malzameleri bi yerde bulabilirmiyim

SESAME        F705  1-0 / 2-0 / 3-0      GAMAKATSU      LS5213N  1-0 / 2-0 / 3-0         MARUTO         9944
      ds4340
 1-0 / 2-0 / 3-0
     1-0 / 1 
          FUDO   6301 fdbk-bn   2-0 / 3-0 / 4-0

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
bu arada ürün çeşiti çok olan bi mağaza adı verirmisiniz bana internet adresi veya bu malzameleri bi yerde bulabilirmiyim

SESAME        F705  1-0 / 2-0 / 3-0      GAMAKATSU      LS5213N  1-0 / 2-0 / 3-0         MARUTO         9944      ds4340  1-0 / 2-0 / 3-0

1-0 / 1            FUDO   6301 fdbk-bn   2-0 / 3-0 / 4-0
Alamatra, Karanbalıkçılık ve Çağlar avda yazdığınız iğneler mevcut.