Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

üyelerimize tavsiyeler

• Konuyu başlatan Mazhar Üzümcü
  • Başlangıç tarihi
Mazhar Üzümcü

Mazhar Üzümcü

Tayfa
[h=2]üyelerimize tavsiyeler (takımlar)[/h]

Sevgili oltacılar esasında marka vererek öneri ve tavsiye yapmayı pek sevmiyorum.Fakat bu konunun herkes için önem taşıdığını düşünüyorum.Siz arkadaşlarıma bu yaşıma kadar edindiğim tecrübelerimi aktarmayı bir görev saydığımdan bu konuyu açma ihtiyacını hissediyorum.Umarım tüm arkadaşlarıma küçük de olsa bir faydam dokunur.

Oltacının avcılık esnasında kullandığı belli başlı malzemeler olan olta kamışı,olta makarası,misinası,
iğne
ve kurşunları bu işin olmazsa olmazı olduğundan çok büyük önem taşır.Avcının bu malzemelerle,başarılı bir
av
yapabilmesi için bütünleşmesi şarttır.Onun için kullanacağınız kamışı,makarayı,misinayı ve iğneyi aynı markalardan tercih ederek bir bütünlük sağlayınız.Kendimden örnek verecek olursam;
av
esnasında kullandığım bütün kamışlar Captan marka 3.60 mt,bütün makaralar Spro sörf,misina bütün makaralarımda Powerline süper premireum0.28 mm,
iğne
WMC uzun saplı 9224 bl 1 no ile kısa saplı 2-1-1/0'dır.

Takımlarımın bütünlük sağlaması bana kıyıda başarılı
av
yapabilmemde büyük fayda sağladığından dolayı siz arkadaşlarımla paylaşmak istedim. Sevgilerimle...

Mazhar ÜZÜMCÜ

12/04/1964 - 0 Rh (+)

İZMİR/KÜÇÜKYALI

CEP : 05336408018

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Mazhar abi düşüncen için çok saol. Elbette bu söylediklerin değerlendirilecektr. Şahsım adına ben çok mantıklı bulduğum için tavsiyene uyacağım... çok teşekkürler...

kamil esen

kamil esen

Çımacı
Paylaşıma teşekkürler Usta.

Mazhar Üzümcü

Mazhar Üzümcü

Tayfa
Mazhar abi düşüncen için çok saol. Elbette bu söylediklerin değerlendirilecektr. Şahsım adına ben çok mantıklı bulduğum için tavsiyene uyacağım... çok teşekkürler...
değerli ramazan sende çok sağol yaş 48 bugüne kadar malzeme açısından pek yol gösteren olmadığı için bize kaba tabirle çok düdüklendik bunun avlanmayada tesiri kötü oluyor o yüzden sizin gibi kardeşlerim takım almada karmaşa yaşamadan ve bir standart oluşturarak avlansınlar istiyorum.