Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Unkurdu serbest mi?

• Konuyu başlatan bulentkom
  • Başlangıç tarihi
bulentkom

bulentkom

Oltacı
Arkadaşlar tatlı suda unkurdu ile av serbest mi? Yönetmelikte bazı kurtların kullanımının yasak olduğunu biliyorum ama Unkurdu ile ilgili kesin bir şey yok. Düşünceleriniz nelerdir?

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Bülent bey bildiğim kadarıyla unkurdu ile av yasak değil... Ancak tatlı su avı konusundaki tecrübeli arkadaşlarımız size bu konuda yardımcı olacaktır....

bulentkom

bulentkom

Oltacı
Benim bildiğimde yasak değil, ama, emin olmak istedim.

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Bülent merhaba,

kurtların ekolojik dengeyi bozduğu için özellikle ( kemik kurdu ) yasaklandı,yasaklar başladığından bu güne konuya hakverdiğim için,ben kullanmıyorum,özellikle yağmur sularının azaldığı günlerdeki balıklarda oluşan mantarların en büyük sebebi kültür havuzları ve bu kurtların yaptığına inanıyorum.Ama şıpşıp cılar hala kullanıyorlar.

Ben yemlik için hazır cime,solucan kullanıyorum,gerçi iki üç senedir sadece sazana atıyorum ama bu sene cime atmayı düşünüyorum.

Yasak olmayan kurtcukda olsa kullanma derim ben.İllada gümüş yakalayacağım ben dersen,küçük tüylü iğne veya iğnenin düğüm yerine ince telefon kablosunun plastik kaplamasını geçirip şamandırayla avlanabilirsin.Şamandıranın olduğu yerede kepek-küspe tozu karışımı atarsan güzel olur.

Bunları belki biliyorsundur ama kurtcuk kullanıma alternatif olur diye yazdım.

Bol şanslar.

bulentkom

bulentkom

Oltacı
Gümüş yakalamak sorun değil, kıyıda bulunan tatlısu karideslerini iğneye takmak hatta azıcık sürtmek bile yeterli. Kurt konusuna gelince, unkurdu'nu bilirmisiniz bilmiyorum, genellikle un kepek karışımı içinde yetişen kurtçuklardır.Ve evcil kuş, balık ve sürüngenleri beslemek için kullanılırlar.

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Bülent merhaba,

ben kurtcuklar hakkında düşüncelerimi yazdım,bu kurtcuklardan zamanında bende ürettim,gayette basittir,ama şimdi kullanmıyorum,sebebinide yazdım,eğer direk toprak ve sudan gelmeyen herhangibir organizmayı balık avında kullanırsan sonuçlarını yazdım.Yasak olup olmaması önemli değil benim için,mühim olan çevremiz,bu benim görüşüm,sormuştunya:in:

Kendine iyi bak.

bulentkom

bulentkom

Oltacı
Anlaşılmıştır, Teşekkürler :) :)