Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Tekneden SIRTI ( TROLLİNG ) tekniği,

• Konuyu başlatan ufuk
  • Başlangıç tarihi
ufuk

ufuk

Kayıtlı Üye

Genel olarak hareket halindeki bir tekneden yada bottan,hedeflenen balık türüne göre belirlenecek,yemin(sahte balık-canlı balık-kaşık-ahtapot vs.)yine hedef balığın yapısına göre belirlenecek hız ve derinliklerde çekilmesi ile yapılan av türüdür.

Bu av tekniğinde en can alıcı nokta,hedeflenen balık türünün,özelliklerini bilerek bu türe yönelik ekipman,yem,tekne hızı gibi faktörleri göz önüne alarak hareket etmektir.Eğer bu faktörlere dikkat edilirse,başarı şansı çok yükselir.

[video=youtube;Ok8TL75J_90]

http://www.youtube.com/watch?v=Ok8TL75J_90  

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Ellerine sağlık Kardeşim bilgilendirme için teşekkürler, güzel bir konu olmuş.

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
teşekkürler kardeşim değerli bir paylaşım...

ufuk

ufuk

Kayıtlı Üye
Rica ederim arkadaşlar, konu başlık amaçlı olup sırtı ( trolling) tekniğini detaylıca açalım bu başlık altında istedim, bu konuda bilgi ve tecrübeleri olan dostlarımızın birikimlerini rica ediyorum. sırtı da bir an önce tecrübe kazanmak istediğim tekniklerden biri, son alacağım kamışında yarı jig ama özellik olarak trolling amaçlı olması ilk adımı attırdı :oops: değerli katkılarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ediyorum.