Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Taziye Mesajları Hakkında

• Konuyu başlatan Övünç Dinç
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Sevgili Dostlar,

Biliğiniz gibi dün normal şartlarda gitmeyi planladığımız bir ziyaretimiz vardı.Gayet gönülden olmak üzere şimdi yazacaklarımı üzülerek yazdığımı biliniz.

Bir çok kişi bilirki çoğunuzu arayıp gitme planları yaptığımı hepiniz bilirsiniz çünkü bu gibi durumlarda mevzu yada tartışma ne olursa olsun hiç bir şeyin önemi yoktur.

Adem Abi , hepimiz sevdiğ bir insandı hakkımız helal olsun lakin, dün ziyaret edeceğimizi ve evdeki durumu teyit etmek için o an itibarı ile orda olan sayın Hasan Balıkçı ile telefonda görüştük ziyaret etmek istediğimizi ilettim fakat telefonda aynen şu sözü söyledi,

Adem in abisi haftalar önce zor durumda Morale ihtiyacı olan Ademi yanlız bırakmıştır.Bu saatten sonra gelmenin bir anlamı yoktur diye ilettmemi istedi sizinde bilginiz olsun dedi...

Duyduklarım karşısında üzülsemde elçiya zeval olmazmış Hasan Abiye tek kelime söylemedim ama içimede oturdu bunu bilmenizi istedim .

Biraz konuşup birbirimize veda ettik.Fakat durum öncesi bilgimizin olmadığını hatta budurumdan bahsetmeyen dostlarının suçlanması gerekirken böyle bir cevap almak beni üzdü.

Şimdi yada sonra ne zaman olursa olsun bu gibi durumlarda birbirimize daha sabırlı olmayı öğrenmemiz gerekir.

Yinede şunu yazıyorum, birlikte çay içip yemek yediğim , shbet ettiğim herkese ki bu kim olursa olsun, bu gibi yaşanan durumlarda bize düşen tekşey şudur;

HAKKIMIZ VARSA HELAL OLSUN MEKANI CENNET OLSUN...

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Adem Abi , hepimiz sevdiğ bir insandı hakkımız helal olsun lakin, dün ziyaret edeceğimizi ve evdeki durumu teyit etmek için o an itibarı ile orda olan sayın Hasan Balıkçı ile telefonda görüştük ziyaret etmek istediğimizi ilettim fakat telefonda aynen şu sözü söyledi,

Adem in abisi haftalar önce zor durumda Morale ihtiyacı olan Ademi yanlız bırakmıştır.Bu saatten sonra gelmenin bir anlamı yoktur diye ilettmemi istedi sizinde bilginiz olsun dedi...

Duyduklarım karşısında üzülsemde elçiya zeval olmazmış Hasan Abiye tek kelime söylemedim ama içimede oturdu bunu bilmenizi istedim .

Biraz konuşup birbirimize veda ettik.Fakat durum öncesi bilgimizin olmadığını hatta budurumdan bahsetmeyen dostlarının suçlanması gerekirken böyle bir cevap almak beni üzdü.

Şimdi yada sonra ne zaman olursa olsun bu gibi durumlarda birbirimize daha sabırlı olmayı öğrenmemiz gerekir.

Yinede şunu yazıyorum, birlikte çay içip yemek yediğim , shbet ettiğim herkese ki bu kim olursa olsun, bu gibi yaşanan durumlarda bize düşen tekşey şudur;

HAKKIMIZ VARSA HELAL OLSUN MEKANI CENNET OLSUN...
Övünç daha farklı şeylerde söylerdim daha farklı bir ortamda olsaydık ancak şu da bir gerçek ki insanların acısı var... Canları yanarken ne söylediklerinin farkında olduklarına pek emin değilim....

Seninde dediğin gibi ( hakkım yoktur tahminimce tanışmıyoruz kendisi ile ama ) varsada helal olsun...

tancell35

tancell35

Miço
Kardeşim abisinin ne dediğini bilmem ama taziyeye gelen insanı kabul etmeyecek halleri yok sanırım,insan hayatında iki önemli an vardır diye bilirim, düğün ve cenaze. Bu uygunsuz mesajı ileten abilerimizin yaklaşımının da daha farklı olması gerekirdi diye düşünüyorum en azından cenazesinde bulunabilirdik. Seninle konuştuğumuz üzere beraber gidelim derim yinede.

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Tansel Abicim haklısın ,

Yazdıklarında ama bugün sen git ben ortam müsait olduğunda gideceğim ama bilinsin ki gideceğim.

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Tansel abi şu an acıları taze... bu kalp kırıklığı ile yanlış işler olmasın yanlış bir tavır sergilemesinler bize... Yoksa gitmeye taraftarım bende ama gelmesinler demiş baksana..

tancell35

tancell35

Miço
Adem'le eşi ve çocukları ile birlikte balığa giderdik hanımlar birbirini çok sevdi ve ısındı, bu ortamda gözlediğimiz bir şey vardı, Adem ve eşi hala birbirine deli gibi aşık bir çift ve çocuklarıda babasına aşık bir aileydi, hastanede ziyaret ettiğimde gayet iyiydi herşey ama takdiri ilahi, bu ortamı yaşadıktan sonra gitmek şart bizim için, ayrıca en küçük polemik yaşamadığımız bir kişiyle ilgili böyle bir şey söylense de dediğim gibi gitmem lazım, Adem'in telefonunu aradığımda yeğeni çıkmıştı ve taziye konusunda erkenmi yoksa gelebilirmiyiz diye sorduğumda abi tabiki gelebilirsiniz demişti. (Pazar günü) Neyse kısacası konuyu aramızda yüz yüze yada telefonda istişare edip karar verelim arkadaşlar, münferit olarak gideceğim ama birlikte gidersek daha iyi olur diye düşündüm sadece.

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Acının tazeliği muhakkak tüm herkesi etkilemiştir dert ve keder ile söylenen sözlerin muhakkak bazıları yanlış anlaşılamaya müsait olabilir bu yüzden sonm olarak şunu yazmak istiyorum :

Bugün Adem Abinin değer verdiği ve bize benim yazdığım mısraları ileten kişi Reşat ile telefonla görüştük kendisi söylenenlerin yanlış yönlendirilmemesi gerektiğini taziye ziyareti için kapının herkese açık olduğunu sadece moral anlamında tüm ailenin taziye dahil kabul edecek durumda olmadığını belirtmiştir.

Bende kendisine ; söylenenlerin problem edilmesine gerek olmadan uygun gördüğümüz zamanda tekrar geleceğimizi belirttim.

Bunun dışında farklı anlamlar taşıyan cümleler kurulmasının bir manası yoktur.

Ayrıca belirtmek isterim ki;

Kendi ağzından okumak isteyen varsa Adem Abinin yazdıkları şu şekildedir;

Tıklayınız : 8. Mesaj

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Bu konuya uzun süredir yazmak istedim ama elim gitmedi,ama şimdi yazayım,

Övüncün verdiği linke baktım,

Rahmetlinin verdiği mesajı bakalım kaç kişi anlayacak,anlayıp buraya yazacak.

Rahmetlinin Yazdıklarına katılmamak elde değil,hele kıçı kırık üç balık için yazdıkları tamamen doğru,bende bunu defalarca yazdım,yahu gidince illaki yakalaman gerekmiyor,utanmadan gittim de,şöyleydi böyleydi yaz,onu yedik çevre böyleydi yaz,sağlıkta bir problemin varsa biraz kırıklığım var,aranızda biraz yokum yaz,mutlaka alolaşılıp dostlar arasında bu haber alınır,ama bu konudan haberi olmayan hiç kimseyi suçlamanında anlamı yok.Asıl bu duruma getiren utansın derim.Ben burdan kimin ne yaptığını bilemem,bilmem için bu camianın balık harici paylaşımın yapılması gerekir,üç beş balık için kişiler arası kavga olmaması gerekir,çekememezlik olmaması gerekir,insanı af edersiniz keriz yerine konulmaması gerekir.Aranıp-aramak gerekir.

Bu konuyu bu kadar deşmenin hiç anlamı yok artık,birileri bu tohumu ekti şimdi biçiliyor.

Daha önce beraberce girdiğimiz siteye şimdi giremiyoruz,sebebi belli yazmıyorum ismini ve nedenini,o siteye üye bir kaç arkadaşımdan rica ettim,biz oraya giremiyoruz,hiç değilse siz bizim adımıza taziyelerimizi yazıverin,gerekirse o kişiyle konuşupta yazın diye,

ama bir kardeşimin kısa bir mesajından başka yazan olmadı.

şimdi size soruyorum,

o malum kişiden bu kadarmı korkulur,

o korkudan; hiç birşeymi yapılamaz

illa o kişiyi poh pohlamakmı gerekiyor.

Yollarımız bir şekilde ayrılsada bizleri bu durumlar bir araya getirmeyecekte ne zaman bir olabileceğiz.Yere düşene neden hep tekme atılmaya başlandı bu camiada.Yarın senin veya benimde bu hassas durumlara düşmeyaceğimiz ne malum?

Peki biz birbirimizden nasıl haber alacağızda tekrar bu hadisenin yaşanmaması için ne yapacağız onu siz düşünün ve karar verin.

Bu balıkçı camiası neden bu kadar bozuldu?

Yazacaklarım daha çok ama bu gibi durumlar tansiyon problemi yaptığı ve devamlı pc başında bel ağrısı yaptığından kesmek zorundayım.

Bu konuya tekrar yazmıyacağım,tüm dostlarımın şapkasını önüne alıp ben ne yapabilirim artık demesini bekliyorum.

Kendinize iyi bakın.

Mazhar Üzümcü

Mazhar Üzümcü

Tayfa
Bu konuya uzun süredir yazmak istedim ama elim gitmedi,ama şimdi yazayım,
Övüncün verdiği linke baktım,

Rahmetlinin verdiği mesajı bakalım kaç kişi anlayacak,anlayıp buraya yazacak.

Rahmetlinin Yazdıklarına katılmamak elde değil,hele kıçı kırık üç balık için yazdıkları tamamen doğru,bende bunu defalarca yazdım,yahu gidince illaki yakalaman gerekmiyor,utanmadan gittim de,şöyleydi böyleydi yaz,onu yedik çevre böyleydi yaz,sağlıkta bir problemin varsa biraz kırıklığım var,aranızda biraz yokum yaz,mutlaka alolaşılıp dostlar arasında bu haber alınır,ama bu konudan haberi olmayan hiç kimseyi suçlamanında anlamı yok.Asıl bu duruma getiren utansın derim.Ben burdan kimin ne yaptığını bilemem,bilmem için bu camianın balık harici paylaşımın yapılması gerekir,üç beş balık için kişiler arası kavga olmaması gerekir,çekememezlik olmaması gerekir,insanı af edersiniz keriz yerine konulmaması gerekir.Aranıp-aramak gerekir.

Bu konuyu bu kadar deşmenin hiç anlamı yok artık,birileri bu tohumu ekti şimdi biçiliyor.

Daha önce beraberce girdiğimiz siteye şimdi giremiyoruz,sebebi belli yazmıyorum ismini ve nedenini,o siteye üye bir kaç arkadaşımdan rica ettim,biz oraya giremiyoruz,hiç değilse siz bizim adımıza taziyelerimizi yazıverin,gerekirse o kişiyle konuşupta yazın diye,

ama bir kardeşimin kısa bir mesajından başka yazan olmadı.

şimdi size soruyorum,

o malum kişiden bu kadarmı korkulur,

o korkudan; hiç birşeymi yapılamaz

illa o kişiyi poh pohlamakmı gerekiyor.

Yollarımız bir şekilde ayrılsada bizleri bu durumlar bir araya getirmeyecekte ne zaman bir olabileceğiz.Yere düşene neden hep tekme atılmaya başlandı bu camiada.Yarın senin veya benimde bu hassas durumlara düşmeyaceğimiz ne malum?

Peki biz birbirimizden nasıl haber alacağızda tekrar bu hadisenin yaşanmaması için ne yapacağız onu siz düşünün ve karar verin.

Yazacaklarım daha çok ama bu gibi durumlar tansiyon problemi yaptığı ve devamlı pc başında bel ağrısı yaptığından kesmek zorundayım.

Bu konuya tekrar yazmıyacağım,tüm dostlarımın şapkasını önüne alıp ben ne yapabilirim artık demesini bekliyorum.

Kendinize iyi bakın.
sevgili önder

bu çok doğru bir soru ve sorgulanması gereken bir durum. linki verilen sitenin hasbelkader kurucusu olan arkadaş, rahmetli adem kardeşiminde çaba gösterdiği sitesinde ifade etmiş olduğu büyük rahatsızlığını ve serzenişini bilmesine rağmen ,daha önce dostum dediği insanların hiç olmassa 1,2 sine böyle önemli bir durumda bile bilgilendirmeyi gereksiz gördüğünden, rahmetli adem kardeşim hastalığı esnasında haberleşemediği ama tanıdığı birçok arkadaşının moral desteğinden mahrum kalmıştır.çevresinde uzun zamandan beri dostum diyebildiği kimsenin kalmadığı bu arkadaşın sitesi ve diğer sitelerde de yaşanan bu olumsuzlukların temelinde. site kurucusu olarak ismi geçenlerin balıkçılık ve birçok önemli faliyeti içinde barındıran bu forumları malesef egolarına kurban etmekte böylece başlangıçta edinilmiş güzel dostlukları da kaybetmektedirler. birçok yerde üyeliğim olmasına rağmen başta gönül bağı ve diğer güzel nedenler sebebiyle, elimden geldiğince çaba gösterdiğim tek site olan oltamisina nın kurucu ve yöneticileri de belki de istemeden de olsa yaşanan bu gibi olumsuzluklardan dersler çıkararak ,aynı hatalara düşmeden( hepbirlikte) sitemizi hepimizin faydasına olacak şekilde iyi günde ve kötü günde de yüceltiriz saygılar sevgiler.

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Doğru ve ya değil, ancak burada bulunmayan kişilerin hakkında lütfen olumlu yada olumsuz konuşmalar - yazışmalar içine girmeyelim... Özellikle böyle üzücü bir konu içerisinde... Lütfen...

Konu ayrıntısına gelince... Kısaca geçeyim...

1 hafta içerisinde Kanser olduğunu öğrenmiş ve vefat etmiştir rahmetli Adem abi.... Ayrıca burada bu konuda kızılması gereken isim verilmeden eleştirilen kişi olmamalıdır.

Sitemizde üye olarak bulunan ve Rahmetli Adem abinin rahatsız olduğunu bilmesine rağmen buradan bizleri hepimizi bilgilendirmeyen dostlarımızıdır...

Kızılması derken elbette makul sebepler vardır. Fırsat olmamıştır yada bir an için unutulmuş olabilir. Eminim konduramadıklarından dolayıdır. Bu kadar hızlı ilerleyeceğini tahmin etmemiş olabilirler...

Ancak dediğim gibi '' Lütfen '' burada olmayan kişiler hakkında eleştiri yapmayınız. Eleştirdiğiniz kişi burada üye değildir kendisine cevap hakkı doğmaktadır ve vermemektedir - verememektedir.

Tartışma yaşanmaması için ve Rahmetlinin hatrı için bu üzücü haber altında bu tarz tartışmaların yaşanmamasını rica ediyorum...

Saygılar sevgiler...

Halil İplikçi

Halil İplikçi

kumsal balıkçısı
bu konuya girerek karşılıklı uzatmak istemiyorum yazdıklarınızın bir çoğuna katılıyorum...yalnız şunu söylemeden edemeyeceğim

rahmetlinin hastalığının ağır olduğunu ve vefatını gerçekten daha önce öğrenmek isterdim keşke o günlerde malum siteye giriş yapsaydım en azından bi geçmiş olsun mesajı yazar cenazede bulunabilirdim öğrendiğimde vakit geçmişti nasip değilmiş o kadarçay içmişliğimiz şakalaşmamız vardı Adem le

ARKADAŞLAR bu taziye konusunu edebince toparlayalım ..böyle durumlarda rahmetli lerin arkasından iyi şeyler konuşulması

yazılması İslami gelenektir ..rahmetli Adem i bir türlü balığı bulamadığımız kuşadası organizasyonunda "saldıralım kaptana"

nükte ile karışık icat ettiği sloganı ile hatırlayacağım sonra bizlere komodor, amiral, kaptanı derya gibi payeleri vererek uzunca bir süre birbirimizle geyik yapmamızı sağlamıştı espritüel nüktedan balık sevdalısı iyi bir arkadaştı Allah rahmet eylesin

nur içinde yat ADEM mekanın cennet olsun

Mazhar Üzümcü

Mazhar Üzümcü

Tayfa
ramazan

önder altan arkadaşımın, linkini vermiş olduğunuz sitenin mesajlarını okuduktan sonra 19 eylül akşamı yazmak ihtiyacı hissettiği mesajın altına değilde, 20 eylül akşamı ben cevapladıktan sonra uyarı yapma ihtiyacının içine girmeye kalkman çok manidar.(Ayrıca burada bu konuda kızılması gerekenisim verilmeden eleştirilen kişi olmamalıdır. Sitemizde üye olarak bulunan ve Rahmetli Adem abinin rahatsız olduğunu bilmesine rağmen buradan bizleri hepimizi bilgilendirmeyen dostlarımızıdır) diye bizleri itham ediyorsun isimleri ile yazda hangimizmiş bilelim.

Ali Rıza Acar

Ali Rıza Acar

Kayıtlı Üye
Mazharcım, beni az çok tanıdınız. Yazılarımda genellikle espritüel ortam yaratmaya çalışıp ortamı daima sıcak tutmaya, mevcut gerginlikleri çeşitli nükteler ile yumuşatmaya çalışan bir kişi olarak bulundum.

Ancaak, iş hayatımın çoğunu çeşitli kademelerde yönetici olarak geçirmiş ve bu işin niteliklerine haiz bir kişi olarak, bazı sitelerde yöneticilik vede site sahibi vasıflarının kendilerinde bulunduğunu zanneden, nedeni kendilerinde mahfuz bazı kişilerce sitelerine girişimiz (senin ve başka kişilerin) engellenmesi nedeni ile merhum sevgili kardeşimizin hastalığının çeşitli safhalarının, akabinde vefatının tarafımıza duyurulmaması neticesi bir takım sitemkarhane yazılımlara maruz kalmamıza yol açmış olup bilahare başka kişilerden bilgilendirilmememiz, kendilerini bir halt zannedenlerin bizlere hüsnü niyetsiz yaklaşım içinde olduklarının bariz bir göstergesi olmuştur.

Bu konuyu da sevgili Önder' imin yazısını vechile nokta koymak istiyorum.

Adem' ciğime buradan bir kere daha Allahtan rahmet ve mekanının cennet olmasını diliyorum.

" SALDIRIN KAPTANA"

Mazhar Üzümcü

Mazhar Üzümcü

Tayfa
alirıza abi sağolsun ramazan konuşmuş ve gerçeği öğrenmiş.

linkteki mesaj tarihi ile vefaat arası neredeyse 10 gün olmasına rağmen bir bilgi vermeyen sitenin yöneticisi arkadaş değilmiş eleştirilmesi gereken

oltamisinada üye olup aynı zamanda bilgisi olan bizlerden biriymiş, bilgi vermediği için kızılması gereken.

Ali Rıza Acar

Ali Rıza Acar

Kayıtlı Üye
Ramazan,

Geleyim senin yazdıklarına karşı vereceğim anti cevaplara.

Bir kere konu içeriğine, bazı yazışmaların neticesi sapmış durumdayız.(istersen başka bir konu adı altına bunları taşıyabilirsin)

Burada bulunmayan kişilerin cevap hakkını kullanamayacakları için yazılmamasını istemişsin.

Bir kere o kişi ve/veya kişilerin bende zerre kadar bir değerinin olmadığını bilesin.

Ben ve bir kaç arkadaşımızın mezkûr sitede yazma olanağımız (kovulduğumuz için ki nedeni meçhul) olmadığı için ve bizlere hüsnü niyetsiz (sende dahil) yaklaşıldığı için ve de bu konu burada açılmış iken ben ve diğer arkadaşlar cevap haklarımızı nerede kullanalım? Haaa, burası yeri değil dersen tüm yazdıklarımı silersin.

Unutmana imkan yok. Rastgelsin Org. taki bir paylaşımdan dolayı yaşanan sorunların kaynağına git.

Paylaşımınıza katkıda bulunmadıkları için site sahiplerinin dahi (Anıl vs.) sizlere hak verdiği bir ortamda sadece sizin haklılığınızı savunmak için yazdığım yazılara cevaben kendilerini sadece ve sadece ön plana çıkartma isteği ile gerek ne idüğü belirsiz şiirler ile gerekse kifayetsiz Türkçeleri ile yazdıklarının sonrası nedenini bilmediğim nedenlerden dolayı o siteden ayrılıp sadece kendi çıkarları için başta Övünç' le yakınlıp kurup (başka tabirlerde kullanabilirdim) kendi sitelerini kurdurtmadılar mı?

Bırak onların cevap verme haklarının doğup doğmamasına, onların sorularına şahsen cevap verme tenezzülünde dahi bulunmam.

Önder ve Mazharın dediği gibi, onların egolarını tatminlerine bizler şak şakçı olamayız. Poh pohlayacakları kişiler ile yollarına devam etsinler.

Kısaca cevap hakları doğmuş doğmamış benim hiç umurumda değil.

Ali Rıza Acar

Ali Rıza Acar

Kayıtlı Üye
Mazharcım, yukarıdaki yazıma senin paylaşımından çok önce başlamış idim. Ancak içeri-dışarı girip çıkmaktan uzadı.

Fakat söylediklerimin, mezkûr kişiler için hala geçerli olduğuna dikkatini çekerim.

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
alirıza abi sağolsun ramazan konuşmuş ve gerçeği öğrenmiş. 

linkteki mesaj tarihi ile vefaat arası neredeyse 10 gün olmasına rağmen bir bilgi vermeyen sitenin yöneticisi arkadaş değilmiş eleştirilmesi gereken

oltamisinada üye olup aynı zamanda bilgisi olan bizlerden biriymiş, bilgi vermediği için kızılması gereken.

İlk olarak bilinsin ki;

Konunun ilgisi farklı alanlara ve yerlere çekilmesin...

Ben ve Ramazan yazdıklarımın doğru olmadığını söylediği için Hasan Balıkçı'nın yanına gittik ve gerekeni gerektiği gibi konuştuk.

Her kelimesini size anlatacağım diye bir netlik vermek zorundamıyım?

Değilim....

Tekrar belirteyim , ben bir noktada yollarımızın ayrı olması gerektiğini uygun görmüşsem ayrıdır...

Bunun dönüşü yoktur.

Öğle sağa sola serzenişte bulunmanın bir anlamı yok.

Ramazan,Geleyim senin yazdıklarına karşı vereceğim anti cevaplara.

Bir kere konu içeriğine, bazı yazışmaların neticesi sapmış durumdayız.(istersen başka bir konu adı altına bunları taşıyabilirsin)

Bırak onların cevap verme haklarının doğup doğmamasına, onların sorularına şahsen cevap verme tenezzülünde dahi bulunmam.

Önder ve Mazharın dediği gibi, onların egolarını tatminlerine bizler şak şakçı olamayız. Poh pohlayacakları kişiler ile yollarına devam etsinler.

Ali Abicim yazdıklarında haklı olmadığı Ne Ben nede Ramazan sana SÖYLER ...

Bu yüzden lütfen boşu boşuna birbirimizin yazdıklarına cevap verip başağrısı yapmak yerine konuyu daha sakin ve olumlu düşüncelerle eleştirelim.

Ali Abicim biz birlikte inan kimsenin yüzünü kızartcak, birbirine sırtının dönecek duygular beslemeyiz ;

Bu yüzden kötü gününde aramızdan kimsenin Dostunu yanlız bırakacağını düşünmüyorum...

Ve burası hepimizin dilediğin gibi istediğini yaz...

Benim için kendi sitelerinde şunu yazdılar;

Bak aynen yazıyorum:

iftira atılan yerler ve kişiler bu camiada mevcut dedi..(Bizden bahsediyor ki; bu kişi Faruk Mert)

Ben kimseyi inanın karalamam bunu herkes bilir.

Lakin onların yaptığını biz burda yapmayacağız delikanlılık nasıl olur gider yüzene sölersin...

Bizde gittik konuştuk.

Gerekenleri söyledim.Bu yüzden burda olmayan biri için yorum yapmanızı kim olursa olsun istemiyorum haa genel anlamda olan bir durumsa canının dilediği gibi herkes yazabilir tartışırız, yeri gelir birbirimize darılırız ama doğruyu buluruz.

Sitelerin amacı kimseye klavye delikanlılığı yapmak değil...

Derdi olan varsa dertlisi ile görüşsün...

Baktınız ki olmuyor iletişim kuramadınız...

Sabredin mutlaka zamanı gelecektir inanın ben hep sabrediyorum...

Bu yazım biraz uzun olacak ;

Tekrar tekrar yazıyorum burdan madem yollarımızı ayırdık tekrar neden üyelik alıp bizi izliyorsunuz?

Ben salakmıyım?

Aptalmıyım?

Acemi olarak mı görüyorsunuz...

Yahuu düşün artık yakamızdan...

Yeterr sizlerden gelen her türlü sorundan bıktım....

Bu siteye tek kelime yazmayın ben sizin hakkınızda tek kelime yazdırmam yeterki yakamızdan düşün...

Biz böyle çok mutluyuz vallahii.... :)

Haaa kızarsam inanın neler yapabileceğimi ozaman görürsünüz...

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
ramazan  

önder altan arkadaşımın, linkini vermiş olduğunuz sitenin mesajlarını okuduktan sonra 19 eylül akşamı yazmak ihtiyacı hissettiği mesajın altına değilde, 20 eylül akşamı ben cevapladıktan sonra uyarı yapma ihtiyacının içine girmeye kalkman çok manidar.(Ayrıca burada bu konuda kızılması gerekenisim verilmeden eleştirilen kişi olmamalıdır. Sitemizde üye olarak bulunan ve Rahmetli Adem abinin rahatsız olduğunu bilmesine rağmen buradan bizleri hepimizi bilgilendirmeyen dostlarımızıdır) diye bizleri itham ediyorsun isimleri ile yazda hangimizmiş bilelim.
Mazhar abi

Ortada manidar birşey aramaya gerek yok... Evet hala Dediğimin arkasındayım burada olmayan birisinin arkasından konuşmak bence hoş değil... Ve bu konuda eleştirilmesi gereken kişi de o değildir. Tansel abi hastaneye kadar gitmiş ve ziyaret etmiştir kendisini ayrıca Orhan abinin ( Orhan Yıldız) kendisinin rahatsızlığından haberi vardır...

Sitemize üyeliği bulunmayan, hepimizin sebebini bildiği sorunlardan dolayı yada sizinde söylediğiniz gibi egolarından dolayı bizden uzak durmayı seçmiş kişinin bizlere nasıl haber vereceğini söylermisin.... ha buna rağmen araması lazım mı bence lazım bu ayrı bir konu amma velakin Tansel abi ve Orhan abinin buradan bizlerle yazıştığı muhabbet sohbet ettiği ortamda bizlerin bunları Malum kişiden mi duymamız gerekiyordu...

Mazhar abi Eğer yüzüne karşı konuşmuyorsan yada konuşamak istemiyorsan arkasından da konuşmamalısın. Seni aradığında cevap vermelisin ki buradan yazdığında sana bu cevabı yazmayayım... Sitede '' Site Dışından sebepler '' yüzünden gerginlik istemediğimizi herkezin bundan rahatsız olduğunu defalarca söyledik... Sebebide '' şu an ki '' yaşamış olduğumuz gerginliğin yaşanmaması içindi...

Benim Hasan Balıkçı konusundaki tavrımı burada herkez biliyor. Bunları buradan İsminide vererek yazıyorum çünkü suratına karşıda aynılarını söyledim... Ona kızdığımı Övünç'e sil gitsin dediğimi kendi sitesindeki sorunlarında burada yaşadığı - yaşattığı sorunlarında Kendi duygusal hali yüzünden - kendi hataları yüzünden yaşandığını Hasan Balıkçı'nın suratınada söyledim... Kendisi de benim söylediklerime '' evet doğru söylüyorsun '' diye cevap verdi... Telefonu sende mevcut arayıp kendisine sorabilirsin... yada Övünç'ü arayıp sorabilirsin...

Ben yalan söylemem yanlış söylemem, kimseyi iftira etmem, kimseyi zan altında bırakmam... Beni başkaları ile karıştırma lütfen...

Saygılar sevgiler....

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Ramazan,Geleyim senin yazdıklarına karşı vereceğim anti cevaplara.

Burada bulunmayan kişilerin cevap hakkını kullanamayacakları için yazılmamasını istemişsin.

Bir kere o kişi ve/veya kişilerin bende zerre kadar bir değerinin olmadığını bilesin.

Ben ve bir kaç arkadaşımızın mezkûr sitede yazma olanağımız (kovulduğumuz için ki nedeni meçhul) olmadığı için ve bizlere hüsnü niyetsiz (sende dahil) yaklaşıldığı için ve de bu konu burada açılmış iken ben ve diğer arkadaşlar cevap haklarımızı nerede kullanalım? Haaa, burası yeri değil dersen tüm yazdıklarımı silersin.

Unutmana imkan yok. Rastgelsin Org. taki bir paylaşımdan dolayı yaşanan sorunların kaynağına git.

Paylaşımınıza katkıda bulunmadıkları için site sahiplerinin dahi (Anıl vs.) sizlere hak verdiği bir ortamda sadece sizin haklılığınızı savunmak için yazdığım yazılara cevaben kendilerini sadece ve sadece ön plana çıkartma isteği ile gerek ne idüğü belirsiz şiirler ile gerekse kifayetsiz Türkçeleri ile yazdıklarının sonrası nedenini bilmediğim nedenlerden dolayı o siteden ayrılıp sadece kendi çıkarları için başta Övünç' le yakınlıp kurup (başka tabirlerde kullanabilirdim) kendi sitelerini kurdurtmadılar mı?

Ali Rıza abicim Söylediklerini inkar edecek hiçbirşey yazamam çünkü doğru söylüyorsun...

Ancak bizlerde eleştirdiğimiz hareketleri yaparsak sence doğru olur mu ? Bizim farkımız bizim bir arada olmamız birbirimizi bu kadar sevip saymamızda aynı şeylere kızıyor olmamızdan gelmiyormu ?

Bizim kızdığımız şeyleri biz yapmayalım...

Bizleri hiç suçumuz olmadan sildiyse biz kaybetmedik ki kendisi kaybetti... İnsanların Egoları bizlere değil kendilerine zarar verir...

Senin ellerinden öpüyorum beni anladığını umuyorum.....

Saygılar sevgiler....

tancell35

tancell35

Miço
''...Sitemize üyeliği bulunmayan, hepimizin sebebini bildiği sorunlardan dolayı yada sizinde söylediğiniz gibi egolarından dolayı bizden uzak durmayı seçmiş kişinin bizlere nasıl haber vereceğini söylermisin.... ha buna rağmen araması lazım mı bence lazım bu ayrı bir konu amma velakin Tansel abi buradan bizlerle yazıştığı muhabbet sohbet ettiği ortamda bizlerin bunları Malum kişiden mi duymamız gerekiyordu...''

Sevgili Ramazan böyle düşünmekte haklısın, şimdi düşünüyorum, bunu paylaşabilirdim düşünememişim hesap edememişim herkesden özür dilerim, hakkınızı helal edin.

Bir eksikliğim olduğunu kabul ederken şunu da düşünmeden edemedim; konuştuğumuzda bana durum çok olağan ve iyi olarak yansıtıldı, bu denli ciddi bir konu yoktu muhtemelen kendisi de bilmediği için. Ama sonuç itibariyle ben düşünmem gereken bir şeyi düşünememişim tekrar özür dilerim lütfen hakkınızı helal edin.

Yalnız şöylede bir durum var; bu, haber verebilecekken vermeyen kimler varsa onların savunması olmamalı !!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...