Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Surf Kamiş Halka Değişimi

• Konuyu başlatan asımmehmet
  • Başlangıç tarihi
asımmehmet

asımmehmet

Çımacı
Can sıkıntısında kardeşim Onur ERDOĞAN'dan hediye gelen sağlam bir kamış olan olympus 4,20 kamışın çatlak olan büyük iki kılavuzunu yurt dışından aldığım fuji kılavuzlarla  değiştirmeye karar verdim.Epey bir araştırma sonucu nasıl yapılması gerektiğini ve ne gibi malzemelere ihtiyaç olduğunu öğrenerek kendime göre halkaları değiştirdim ve insanın yeni bir şeyler meydana getirmesi çok güzel .Bana göre yaptığım iş güzel oldu ve ben beğendim resimlerini de sizlerin eleştirilerinize sunuyorum.Herkese ras gele

Moderatörün son düzenlenenleri:
Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Mehmet Abi şahane bir uygulama olmuş ellerine sağlık,

Kullandığın ekipmanların menşei ve isimleri hakkında bilgi almamız mümkün mü?

asımmehmet

asımmehmet

Çımacı
Mehmet Abi şahane bir uygulama olmuş ellerine sağlık,

Kullandığın ekipmanların menşei ve isimleri hakkında bilgi almamız mümkün mü?
Sağol övünç istanbuldan eposy ve sertleştirici aldım  200gr ve 100 gr  yarı yarıya karıştırılıp kullanılıyor. .Kemeraltından naylon 30 luk 4-5 renk ip aldım ve amerikadanda fuji kılavuz ve ip ucu tip tops aldım tabiiki ölçülerine göre benim aldıklarım kamışın üzerinden çıkanlar yani 30 ve 25 mm ölçülerinde.

videolarda yapılışını epey bir seyrettim ve notlar aldım. getbitoutdoors.com diye bir firmadan herşeyi tedarik edebiliyor ve videolarından da yapılışını ögrenebiliyorsun. Daha sonrada kamışın uç kılavuzunu fuji ipucu ile değiştirdim  burada millet japonla yapıştırıyor ama yabancıların özel uç yapıştırıcısı var.

3,50 $ gibi eritip yapıştırılıyor ve çok sağlam çıkarmak istersende ısıtınca çok kolay çıkıyor ve üzerinde pislik kalmıyor.

Başka sormak istediğin bir şey varsa bildiğim kadarıyla anlatmaya çalişirim selamlar

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Sağol övünç istanbuldan eposy ve sertleştirici aldım  200gr ve 100 gr  yarı yarıya karıştırılıp kullanılıyor. .Kemeraltından naylon 30 luk 4-5 renk ip aldım ve amerikadanda fuji kılavuz ve ip ucu tip tops aldım tabiiki ölçülerine göre benim aldıklarım kamışın üzerinden çıkanlar yani 30 ve 25 mm ölçülerinde.

videolarda yapılışını epey bir seyrettim ve notlar aldım. getbitoutdoors.com diye bir firmadan herşeyi tedarik edebiliyor ve videolarından da yapılışını ögrenebiliyorsun. Daha sonrada kamışın uç kılavuzunu fuji ipucu ile değiştirdim  burada millet japonla yapıştırıyor ama yabancıların özel uç yapıştırıcısı var.

3,50 $ gibi eritip yapıştırılıyor ve çok sağlam çıkarmak istersende ısıtınca çok kolay çıkıyor ve üzerinde pislik kalmıyor.

Başka sormak istediğin bir şey varsa bildiğim kadarıyla anlatmaya çalişirim selamlar
Çok sağol abi, soracak ve yapacak olanlara klavuz olması açısından istedim.

Sende gayet ayrıntılı yazdın teşekkürler.

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Tebrikler gayet güzel olmuş :)