Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Portatif Levrek Süpürgesi

• Konuyu başlatan rkacar
  • Başlangıç tarihi
rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Arkadaşlar biliyorsunuz bir süredir bu av tekniği ile ilgileniyordum... Saolsun Marangoz olan bir abimde bana bu konuda yardımcı oluyordu...  

Onunla biraz kafa yorarak isteklerimiz doğrultusunda bir süpürge yaptık...

Düşündük hangi ağaç suda daha rahat yüzer, hangi metal malzeme sudan daha az etkilenir,

sök çıkar için hangi tür malzeme kullansak daha sağlam ve kullanışlı olur gibi...

Örnek olarak sabit ağırlık yapmadık karşı ağırlık olarak. 2 vida attık, karşısına sabitlemek için bir somun bir tanede ağırlık takıldıktan sonra somun.... Yani dalga durumuna göre istediğin gram kadar kurşun tak. en basit çözüm bu...

• Komple masif odun ahşap gövde ve kollar.
  • Çekme kolu komple krom
  • Krom galvaniz kaplı civata somun ve vidalar.
  • Piyasada ki en iyi su bazlı cila
Tüm Bunlardan sonra Ortaya aşağıdaki resimlerdeki süpürge çıktı...

Bunuda sizinle paylaşmak istedim...

Moderatörün son düzenlenenleri:
rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Aynı kalitedeki ürünlerin fiyatlarına baktım netten... Bana göre italyan ustaların yaptıkları kadar güzel ve kaliteli oldu... bu kalitedeki ürünlerin 90 euro civarı fiyatı var..  İsteyen dostlarıma maliyeti 85 tl karşılığında bunu yapacak...

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Kaçırılmayacak fırsat,

yucel35ege

yucel35ege

Kayıtlı Üye
Aynı kalitedeki ürünlerin fiyatlarına baktım netten... Bana göre italyan ustaların yaptıkları kadar güzel ve kaliteli oldu... bu kalitedeki ürünlerin 90 euro civarı fiyatı var..  İsteyen dostlarıma maliyeti 85 tl karşılığında bunu yapacak...
ramazan kardeşim ben konu ile ilgileniyorum.85 tl çok uygun ben 1 ad. istiyorum.eğer uygunsa.cep numaram 0533 522 1046

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
ramazan kardeşim ben konu ile ilgileniyorum.85 tl çok uygun ben 1 ad. istiyorum.eğer uygunsa.cep numaram 0533 522 1046
mesajı biraz geç gördüm. Süpürge işini hallederiz yücel abi....

kahkor

kahkor

Kayıtlı Üye
Havanın azizliğine uğrayınca geçen pazar, karadan avlanmalara bakmaya başladım ben :) :) Bu ve diğer konuyu okudum ama denediniz mi bunları, merak ettim de. Sonuçları nasıl? 

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Havanın azizliğine uğrayınca geçen pazar, karadan avlanmalara bakmaya başladım ben :) Bu ve diğer konuyu okudum ama denediniz mi bunları, merak ettim de. Sonuçları nasıl? 
Ben bir şey yakaladığını görmedim hiç :)...

kahkor

kahkor

Kayıtlı Üye
ehe ondan bu iki konu sessiz kalmış demek ki :) :)

yucel35ege

yucel35ege

Kayıtlı Üye
L.süpürgesini sadece deneme Amaçlı yüzdürdüm geçenlerde ve gayet başarılı idi. Yakın bir tarihte ramazan kardeşimle bir av yapamayı düşünüyoruz.bol bol fotoğraf koyarız gari

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Ben bir şey yakaladığını görmedim hiç :)...
ben gördüm :)  bizim iş yerinden verdiğimiz bir arkadaş 3-4 kg lik levreği almış kıyıya... Hemde şansına ilk atışında ilk turunda....

Nasip bu işler nasip :)