Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Penn Torque Spinning Reels TRQS5 -B & TRQS/7- 9 G

  • Konuyu başlatan Övünç Dinç
  • Başlangıç tarihi
Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Katılım
12 Ara 2011
Mesajlar
3,983
Herkese merhaba;

Sanırım Penn deyince firma tanıtımı yapama ya gerek yok ...

Aslında her balıkçının aklından bir ara mutlaka bir Penn serisi kalmıştır.Ekonomiden dolayı almıştır, alamamıştır o tartışılır ama gerçekten bu Amerikalıların ürettikleri bir başka oluyor.

Şimdi sizlere Penn Torque Spinning Reels serisi içinden incelemeler sunacağız.

Ama baştan söyleyim bana kızıpta konunun altına taş atmayın makina biraz pahalı:poster_oops:...

Başlıyoruz işte serinin bazı modelelrinden resimler (TRQS5 -B & TRQS7-G )İki makinanında ihtişamı ve sağlamlığı konusunda şüpheniz olmasın biz serinin son noktası olan TRQS9-G olanı detaylı incelemeye alıyoruz mübarek altın gibi yanıyor maşallah.

Kapalı kutu içeriğini gözden geçirecek olursak,

Kullanım Klavuzu, parçalar diyagramı, kayıt kartı, Penn'in makinanın yağlama ve gres tüpleri ve makara vidalarını uyan bir Torx anahtarı. Kısaca Pratik yararlı şeyler.

Penn bu mkinasında şimdi teknik verilere bir göz atalım resimlerde gördüğünüz bu makina 870 gr malesef biraz ağır fakat bir okadar kuvvetli.

Bir zamanların efsanesi olan Shimano Stella Serisinin efsanesi olan grubun en en iyi makinasından Torku %19 fazla bu gerçekten iddalı ve kanıtlanmış değerler.Teknik olarak bazı resimlerde olan ince noktalarıda es geçmeden koyalım,

Seride tutma kolu dönme hareketi ile ters yöne monte ediliyor.

Yan kapaklı gerçekten altın misalı ,Gelelim önemli noktalara, işte bizi en çok ilgilendiren bölümlerYan kapakları açmak için makina ile birlikte gelen anhtarları kullanıyorsunuz buna dikkat etmeliyiz aksi takdirde bu bölümde kullanılan civataları bozabiliriz.

Rulmana bakacak olursak,

Çapraz kam sistemi ile makinada tek bir vida sistemi ile bağlanmış.Bronz Alimunyum olarak adlandırılan yapısı ile gerçekten bu makine çelik olduğu düşünülse en 2 kg gelirdi... :zuhaha:

İşte şimdi tam anlamı ile herşeyi görmeye başlıyoruz,2010 Yılının en pahalı makinası olan Saltiga yı andıran sürtünmeyi engelemeye çalışan yapısı resim 2 de yer alıyor.

Bu da mikanımızın şaftı,0.25 inç (6.3 mm) kalınlığında olan şaft Makara vücudununda desteği ile birleşince sanırım kolay kolay pest etmez...Kafayı incelediğimizde karşımızda geniş açılan rüzgar olukları dikkat çekiyor,Penn gerçekten şahane bir makine yaratmış kullanıcılara hayırlısı olsun,Not: Konu içerisinde yer alan resimler Alan Hawk çekimlerinden alınmıştır.
 
Ali Rıza Acar

Ali Rıza Acar

Kayıtlı Üye
Katılım
19 Ara 2011
Mesajlar
2,189
Yaş
68
Kaç kuruş bu?
 
Ulaş Kayhan Güren

Ulaş Kayhan Güren

Moderatör
Katılım
6 Ocak 2012
Mesajlar
1,670
Yaş
40
Paylaşım için teşekkürler gerçekten güzel bir alet...:):)
 
Üst