Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Penn Battle - 8000

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Sevgili Dostlar ,

Uzun zamandır seyir defterinde sizlerle görüşemez olduk;

Bunun nedeni 2013 için Avlanma Sezonunda pazara giren yeni ürünlerin elle sayılacak kadar az olmasıdır.

Bugün sizlere 2012 sezonunun sonuna doğru piayasaya sürülen ve bir çok kullanıcı tarafından olumlu yorum alan bir makineyi tanıtacağız.

Aslında Battle serisine çok uzak değiliz sitemizde kullanan Dostlarımız var.

Üretici firma Penn,

Penn kelimesini duyan bir balıkçı sanırım kulak kabartmadan geçemez....

Gelelim ürünümüze :

Yaklaşık bir kaç ay önce Penn Battle 7000 serisi için yapmış olduğumuz bir inceleme vardı.Sıra şimdi Penn Battle 8000 ' de ...

Ürün hakkında uzun uzun sayfalarca yazı yazıp sizleri sıkmak istemiyorum,

Kısa ve önemli noktalara değinerek sunumu tamamlamak amacımız....

Teknik Özellikler

• Superline Spool™ : Makaranın orta kısmındaki lastik tutucu sayesinde mono misinadan dolgu yapmaya gerek olmadan direkt örgü misina kullanım mümkün. Bu özel makara sayesinde üzerine sarılı misinanın komple makara üzerinde top halinde dönmesi engelleniyor. Bilmiyorum hiç böyle birşey başına gelen var mı? ama belki ağır yüklerde istenmeyen kaymalar olabiliyordur.
  • Anodize işlenmiş aluminyum makara
  • HT-100™ Drag sistemi sayesinde çok ağır yüklerde bile yumuşak ve hassas kalama.
  • Paslanmaz çelik ana şaft
  • 7 adet paslanmaz çelik kapalı bilye
  • Infinite Anti Reverse : makarayı ve kolu geri döndürmek için bir mandal yok. Kolu geri çevirdiğinizde kol sökülüyor. Güçlü makinelerde olmazsa olmaz bir özellik.
  • Techno-balanced™ rotor sayesinde yumuşak ve dengeli sarış sağlanıyor.
  • İşlenmiş anodize kol ve yumuşak dokunuşlu kol topuzu

Penn Ulusal Tanıtım Videosudur;

Biraz inceledikten sonra ilk iş sökmek olacak ): ...

Ürün gerçekten her balıkçının hayallerini süsleyecek kadar güzel...

Fiyat olarak daha önce size yazmıştım piyasaya oranla daha ucuz alma şansım oldu

Şimdilik video çekimi ve parçalama anına kadar hoşçakalın.

Not:  Görsellerin hazırlanması için çekimlerde Tampron Lens ve Nikon D90 fotoğraf makinesi kullanılmıştır.

Moderatörün son düzenlenenleri:
rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Kardeşim... Yine yapmışsın yapacağını :) ellerine sağlık....

Ali Rıza Acar

Ali Rıza Acar

Kayıtlı Üye
Bilgilendirme için teşekkürler. Malum beraber 6000 ini almıştık. Ve de süper.

Bünyamin Kanatlı

Bünyamin Kanatlı

Genel Sorumlu
Dostum benim..Senin her paylaşımında bir mükemmeliyet zaten var..Her resmi incelerken acaba övünç ne içiyor, bunları hangi kafa ile yazıyor diye düşünüp durdum:) Sonra baktım ki bir insan sıfır aldığı ürünü parçalayıp sökmesinin tek sebebi idealist olmasından kaynaklanacağını düşündüm..Ve bu yorumumda da ne kadar haklı olduğumu senin bu paylaşımın ortaya koyuyor..Bu makine surf-jig arası disiplinde kullanılacak bir makinemi? Kaya gibi duruyor..yoksa gibisi fazlamı?

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Dostum benim..Senin her paylaşımında bir mükemmeliyet zaten var..Her resmi incelerken acaba övünç ne içiyor, bunları hangi kafa ile yazıyor diye düşünüp durdum:) Sonra baktım ki bir insan sıfır aldığı ürünü parçalayıp sökmesinin tek sebebi idealist olmasından kaynaklanacağını düşündüm..Ve bu yorumumda da ne kadar haklı olduğumu senin bu paylaşımın ortaya koyuyor..Bu makine surf-jig arası disiplinde kullanılacak bir makinemi? Kaya gibi duruyor..yoksa gibisi fazlamı?
Canım kardeşim, bence sadece jig için kullanılırsa daha güzel olur ;

Ama seride 2000 - 4000 modeli bence şahane bir spin aracı olur bak sana güzel bir video izle :) ....

Evren Yılmaz

Evren Yılmaz

Kayıtlı Üye
Övünç senin şu janjanlı konuların yok mu har biden sizin sonunuz hayırlı değil :) :) 

yahu alın bir makina gidin ava bizimde canımız çekmesin bakıp bakıp duruyorum , vallahi beni kızdırmayın bulamayacağınız ürünler koyarım görürsünüz. :) :)

hehe sonunda tehdit ettim  :hungry: .

Fotoğraflar şahane mesajımın hemen üstündeki video şahanemiş o malzemelerden yeni aldım size tanıtıcam bön bön bakıp kalın  parmak

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Övünç senin şu janjanlı konuların yok mu har biden sizin sonunuz hayırlı değil :)

yahu alın bir makina gidin ava bizimde canımız çekmesin bakıp bakıp duruyorum , vallahi beni kızdırmayın bulamayacağınız ürünler koyarım görürsünüz. :)

Fotoğraflar şahane mesajımın hemen üstündeki video şahanemiş o malzemelerden yeni aldım size tanıtıcam bön bön bakıp kalın  parmak
Böyle açık ve samimi olman beni hep mutlu eder :) lakin sana şunu diyeceğim elinden geleni ardına koyma restine rest ...

:) Nasıl iyi geldi mi ?

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Övünç senin şu janjanlı konuların yok mu har biden sizin sonunuz hayırlı değil :)

yahu alın bir makina gidin ava bizimde canımız çekmesin bakıp bakıp duruyorum , vallahi beni kızdırmayın bulamayacağınız ürünler koyarım görürsünüz. :)

Böyle açık ve samimi olman beni hep mutlu eder :) lakin sana şunu diyeceğim elinden geleni ardına koyma restine rest ...

:) Nasıl iyi geldi mi ?
Hoca şimdi biittin işte   :)

Koru gardını bu bir savaştır :) .

Hay maşallah ne güzel mesajlar bunlar böyle :) desenize bize güzel paylaşımlar gelecek bu işin sonunda :)

asımmehmet

asımmehmet

Çımacı
Güzel paylaşım btl 6000 satmıştım ama dayanamayıp btl 5000 yeni aldım hakikaten güçlü bir makine ,bir de yanina penn spinfisher V 6500 aldım o btl den daha güçlü bana göre kısaca PENN iyi  ürün üretiyor.

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Güzel paylaşım btl 6000 satmıştım ama dayanamayıp btl 5000 yeni aldım hakikaten güçlü bir makine ,bir de yanina penn spinfisher V 6500 aldım o btl den daha güçlü bana göre kısaca PENN iyi  ürün üretiyor.
spinfisher V 6500 kaça aldın abi?

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Gerçekten iyi fiyatlar abicim , güle güle kullan.

Caner Akalın

Caner Akalın

Kayıtlı Üye
Çok güzel makineler lakin ben  bazen acımıyor değilim sebebi ise böyle bir makine alsanda Türkiye'de bunu deneyebileceğin bir ziyaretçin olması lazım oltada oda bu aralar bizim sularda zor denk gelir , incelemeye gelince 10 numara olmuş.