Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Penn Battle - 7000

• Konuyu başlatan Övünç Dinç
  • Başlangıç tarihi
Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Sevgili Dostlar;

Öncelikle hepinize tekrardan merhaba bu incelememiz makina arayışı içinde olupta , kendisine söz sana uygun bir makina bulacağız diye görüştüğüm , seçtiği markaları hayır olmaz sana uygun değil diyerek elediğim biraz inatçı ama bir o kadarda neşeli bir karaktere sahip olan aynı zamanda hırslı yapısı ile kendisi ile tanıştığıma çok sevindiğim Alpay Abimize özgündür.

İşte Cengaver işte benim favorim ...
Dikkat edin bu kelimeyi pek kullandığımı göremezsiniz...
Bir çok makinayı parçalamış , tavsiyelerinde bulunmuşumdur ama kişisel tercihimdir diye yazmamışımdır.Şimdi bunu yazmaya çekinmeyeceğim bir makina tanıtacağım sizlere;

Şimdi size soruyorum avlanma tekniğiniz ve hedefiniz nedir?
Haydi cevaplayalım sırasıyla nedersiniz?

İşte tahmini cevaplar;

''Şahane bir Spincisiniz''...

''Kral bir Jiggingci ''...

''Hepsini denerim ama Extreme Surf Favorimdir''
Diyorsanız ...

Cevaplar uzar gider hedef mi?
Hedef tabiki en heyecan verici avın beklentisi ve rüyaları süsleyen güzellikte bir balık...

İşte tüm bunları gerçekleştirebileceğiniz ve sizi asla yarı yolda bırakmayacak o cengaver Penn Battle 7000;

Makinada yok yok ;

Teknik Özellikler

• - Superline Spool™ : Makaranın orta kısmındaki lastik tutucu sayesinde mono misinadan dolgu yapmaya gerek olmadan direkt örgü misina kullanım mümkün. Bu özel makara sayesinde üzerine sarılı misinanın komple makara üzerinde top halinde dönmesi engelleniyor. Bilmiyorum hiç böyle birşey başına gelen var mı? ama belki ağır yüklerde istenmeyen kaymalar olabiliyordur.
  • - Anodize işlenmiş aluminyum makara
  • - HT-100™ Drag sistemi sayesinde çok ağır yüklerde bile yumuşak ve hassas kalama.
  • - Paslanmaz çelik ana şaft
  • - 7 adet paslanmaz çelik kapalı bilye
  • - Infinite Anti Reverse : makarayı ve kolu geri döndürmek için bir mandal yok. Kolu geri çevirdiğinizde kol sökülüyor. Güçlü makinelerde olmazsa olmaz bir özellik.
  • - Techno-balanced™ rotor sayesinde yumuşak ve dengeli sarış sağlanıyor.
  • - İşlenmiş anodize kol ve yumuşak dokunuşlu kol topuzu

Penn Ulusal Tanıtım Videosudur;

İşte Battle Serisi ve Detayları;

Sevgili Dostlar baştan sona ben bu makinayı övsem öyledir , şöyledir desem mutlaka olumsuz yorum yapılan yada eleştirilen bir anı mutlaka olacaktır.Eleştiri gözüylede bakacak olursak dünya genelinde değerlendirin ve araştırın bakalım kaçtane olumsuz yorum almış?

Drag sisteminin kuvetliliği sayesinde kesinlikle sizi yarı yolda bırakmayacağından emin olun.Size sadece kulaktan duyma yada piyasada yer alan resimlere bir kaç cümle ekleyerek yazmıyorum bu mısraları bu yüzden şunu açık açık dile getirebiliyorum bu makina iyi bir makina ve kullanıcısını mutlaka memnun edecektir.

Makinada yer alan sarma telinin kalınlığı zaten hedefiniz ne olduğunu belli ediyor gibi:)...
Şuna bakın hele bi;

Yalanmı?Neredeyse yarım cm olacak düşünün artık ...:sevgi:

Eee bu kadar yazdık birazda eksi yönlerinden bahsedelim bu makinayı alırsanız negatif olarak sizi ne bekliyor?

Yurtdışında ürünler yanında yedek pil, yedek makara, yedek bilmemne ile gelir ama genelde Ülkemizde satışlarda o yedekler olmaz. Alıcıya bilahere yeniden ücret karşılığı sunulan ürünler olur.Penn ciddi bir firma her satıcının dükkanlarında bulunan ürünler içermiyor, istediğiniz anda yedek parça bulamayabilirsiniz...

Aslında Penn bu tarz mekaniksel sorunlarla kullanıcıyı karşı karşıya bırakmayacak çözümler atmaya çalışmış kullanılan şaft o kadar basit ve sağlam yapıdaki bunu Battle serisini sökünce anlıyorsunuz...

Solucan Şaft olarak adlandırılan genel sistemin bu makinada kullanılmaması aslında pozitif bir yenilik.
Fakat bunun eksi olarak gördüğüm yanı ise Surf için atışlarda misinanın kafadan ayrılması esnasında istenilen hıza ulaşamasıdır.Fakat 200 metre atmaya niyetim yok diyorsanız bununda bir problem olduğunu söylemek yanlış olur.

Gelelim son noktaya ;
Sarma kolunun stabilitesini sağlayan kapaklar genelde Penn ürünlerinde plastik bu belirli süre sonra problem oluşturabilir diye düşünüyorum.

Fiyat mı?
Evet işte sonunda hep birlikte en çok beklenen ana geldik ama bu sefer direkt cevap vermeyi düşünmüyorum...
Biraz araştırın bakalım en ucuz ne kadara bulabileceksiniz?

Moderatörün son düzenlenenleri:
akdeniz

akdeniz

Editör
Selam Övünc güzel ve yararli calisman icin tesekkür ederim ..Benim uzun zamandir ilgimi ceken bir makina özellikle Penn Battle-7000,, Anladigim kadari ile genel kullanim amacli ,Fakat özellikle en iyi oldugu alan hangisi ? Ben tekneden derin su olarak bunu düsünüyorum !yarari olurmu ?

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Ben tekneden derin su olarak bunu düsünüyorum !yarari olurmu ?
Abicim alabiliceğin en iyi makinalardan biri olur bu iş için :)...

Kesinlikle yanlış tercih olmaz ,düzenli bakımını eksik etmezseniz her makina genel kullanıma uygundur.Drag sistemi tekne için fazlası ile yeterli seviyede...

ilkol35

ilkol35

Çımacı
Amerika da 100 dolar civarı satış fiyatı var.Bir tane getirteyim bari.:smile:

akdeniz

akdeniz

Editör
Abicim alabiliceğin en iyi makinalardan biri olur bu iş için :) :)...Kesinlikle yanlış tercih olmaz ,düzenli bakımını eksik etmezseniz her makina genel kullanıma uygundur.Drag sistemi tekne için fazlası ile yeterli seviyede...

Saol Övünc, en azindan üc bes kere uzun uzun elimle inceledim materyal tabiri caizse tas gibi saglam duruyor ,,geri devir mandalinin olmamasi aslinda güclü bir makina oldugunu gösteriyor fakat bende bir eksiklik gibi algilamama sebeb olmustu ,,senin önerin karar vermeme yardimci oldu hele bir mesajindaki baliklari görünce !! Mesaj tam alinmis oldu Tesekürler

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Amerika da 100 dolar civarı satış fiyatı var.Bir tane getirteyim bari.:smile:
Evet , bu fiyatlara bulma imkanımız var hatta bence gayet uygun olur eğer bu konuda size yardımcı olacak biri olursa yada yurtdışından gönderme imkanı olan tanıdığınız varsa başka almak isteyen dostlarımıza bile yardımcı olursunuz... :)

Ali Rıza Acar

Ali Rıza Acar

Kayıtlı Üye
Kesinlikle güzel makine. Balık Marketimde var. 7 Bilyeli ve fiyatının da TL.431.- olduğunu yazıyor.

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
tancell35

tancell35

Miço
Evet , bu fiyatlara bulma imkanımız var hatta bence gayet uygun olur eğer bu konuda size yardımcı olacak biri olursa yada yurtdışından gönderme imkanı olan tanıdığınız varsa başka almak isteyen dostlarımıza bile yardımcı olursunuz... :) :)
İlk talip benim :) :) malum mağdurum biliyorsunuz :) :)

Junglehook

Junglehook

Miço
Övünç ,hiç kusura bakma aklımı karıştırıp duruyorsun :) :) Abu Garcia Ambassadeur 7000i HSN düşünürken şimdi Penn Battle 7000 çıktı :) :) şimdi çık bakalım bu işin içinden :yipranmis:

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Eğer ucuza bulunursa bir tanede ben düşünürüm,

bir tane kalite makinaya ihtiyacım var,ama şuan öyle 400 Lira gibi rakam büyük gelir bana :)

alpayzinetbaş

alpayzinetbaş

Balıkçı
övünç bende bunlardan istiyom hem bana hem babama kamış makina takım istiyom iğnelerin eşentiyon olsun omazmı :) :)

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
alpayzinetbaş

alpayzinetbaş

Balıkçı
mail alamadım daha ama olsun işlerin izin verdiğinde atarsın

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
mail alamadım daha ama olsun işlerin izin verdiğinde atarsın
Boş iş yapmayım dedim , bu hafta sonuna bir kaç malzeme gelecek içlerinden beğeneceğiniz ürünler çıkacak merak etme :) ...

Caner Akalın

Caner Akalın

Kayıtlı Üye
Listemde olan ürünlerin başında yer alıyor eğer ekonomik durum müsade ederse tabiki.

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Listemde olan ürünlerin başında yer alıyor eğer ekonomik durum müsade ederse tabiki.
Sitede seriden kullanan Dostlarımız var dilerseniz düşüncelerini sizin için yazarlar.

Ali Rıza Acar

Ali Rıza Acar

Kayıtlı Üye
Övünç arkadaşımın sıkı pazarlığı sonucu 350 liraya ve taksitle Battle 6000 aldım. (7000 yoktu). Bilye adedi 7000 e göre aynı olmasına rağmen tur devri 6000 in biraz daha fazla.

Deneme fırsatını da geçen hafta (Bk.I. bodrum org.) buldum. Bendeki Ryobi ecusima 6000vi, 8000vi ve Oasys lere göre canavar gibi idi.

Herbiri 700-800 gr gelen çupraların 3 ünü tek oltada birlikte yukarı alırken ki zorlanmam ise (yorumlarda makinadan dumanlar çıktı esprisi) sağ elimin iki parmağımın kırık ve alçıdan yeni çıkmasından kaynaklandı. 

Övünç arkadaşımın makina hakkında ki yorumlarına şimdi daha iyi katılıyorum.

Caner Akalın

Caner Akalın

Kayıtlı Üye
 Battle 6000 aldım. (7000 yoktu). Bilye adedi 7000 e göre aynı olmasına rağmen tur devri 6000 in biraz daha fazla.Deneme fırsatını da geçen hafta (Bk.I. bodrum org.) buldum. Bendeki Ryobi ecusima 6000vi, 8000vi ve Oasys lere göre canavar gibi idi.
Çok iyi fiyat, konuyu inceledim sanırım orda başka balık kalmamıştır diye düşünüyorum ...

Evet sanırım bende bu ürünü tercih edeceğim.İlginize teşekkürler.

ufuk

ufuk

Kayıtlı Üye
Bendede conquer 7000 var Ali abimin dediği gibi henüz duman attırıcı bir ava rastlamadım :) :)