Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Oltasının Arkasından Suya Atladı Hayatını Kaybetti

  • Konuyu başlatan Övünç Dinç
  • Başlangıç tarihi
  • Etiketler
    haber
Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Katılım
12 Ara 2011
Mesajlar
3,983
Antalya’da denize düşürdüğü oltasının arkasından suya atlayan 50 yaşındaki Remzi S., kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Balıkçıdan geriye yakaladığı balıklar kaldı.

 


  
Edinilen bilgiye göre olay, saat 15.30 sırasında Muratpaşa ilçesi Gençlik Mahallesi Lara Yolu, eski mezbaha mevkiinde meydana geldi. Amatör balıkçılık yapan 50 yaşındaki Remzi S., balık avlamak için falezlerdeki kayalık alana indi.

 Burada kamış ile yaklaşık 2 saat balık avlayan Remzi S.’nin oltasına büyük bir balık takıldı. Bu esnada oltasını denize düşüren Remzi S. oltanın arkasından suya atladı. Akıntıyla açılan oltaya yetişmeye çalışan Remzi S. bir süre yardım istedi. Şahsın yardımına çevredeki diğer balıkçılar koştu. Akıntı ile su yutan Remzi S., üç balıkçının yardımıyla yakındaki bir kayaya çıkartıldı. Remzi S.’nin sağlık durumunun kötü olması nedeniyle durum hemen polise, sağlık ve itfaiye ekiplerine haber verildi. Kısa sürede olay yerine gelen deniz polisi, yaralı şahsa can yeleği takarak bota aldı. Bot ile Kaleiçi Yat Limanı’nda bekleyen ambulansa alınan Remzi S. Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

 Remzi S.’nin burada yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdiği belirtildi. Şahsın kayalık üzerinde kalan eşyaları diğer balıkçılar tarafından polise teslim edildi. Remzi S.’den geriye yakaladığı kova içindeki balıklar kaldı. Telefonu çalan şahsın yakınına polis olayı güçlükle anlattı.

Remzi S.’yi kurtarmak için suya atlayan Furkan Yılmaz, “Amcanın oltası suya düştü. Arkasından atladı. Sonra bir arkadaş daha suya atladı. Hep birlikte şahsı kayalıklara çıkardık” dedi.

Remzi S.’yi kurtarmak için büyük çaba harcayan Mustafa Topuz ise, “Hep beraber kayalıkta balık tutuyorduk. Arkadaşın kamışının ucunda balık vardı sanırım suya düşürdü. O da kamışı tutmak için arkasından suya atladı. Kamış ilerlerken baygınlık geçirdi. Yardım edin çağrısı geldi. Önce bir arkadaş, sonra ben suya atladım. Hemen kayalığın üzerine çıkardık.

Ardından polise haber verdik. İnşallah kurtulur. Bu kovadaki balıklar onun. Balık sevdası böyle bir şey” diye konuştu.Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.
 
almaph

almaph

Kayıtlı Üye
Katılım
24 Nis 2014
Mesajlar
365
Yaş
36
Allah rahmet eylesin

Cok kötü bir haber

Отправлено из моего iPhone используя Tapatalk
 
Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Katılım
18 Ara 2011
Mesajlar
3,893
Yaş
56
Üzücü bir durum,

Allah rahmet eylesin,
 
ARAGAMİ

ARAGAMİ

Editör
Katılım
29 Ocak 2013
Mesajlar
1,263
Yaş
52
çok üzüldüm bea. allah gani gani rahmet eylesin.
 
rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Katılım
18 Ara 2011
Mesajlar
5,612
Yaş
36
Balık peşinde ölüme gitmiş... Allah rahmet eylesin...
 
Ali Rıza Acar

Ali Rıza Acar

Kayıtlı Üye
Katılım
19 Ara 2011
Mesajlar
2,189
Yaş
67
Allah rahmet eylesin.

Benim de  elimde kamış ve sülünezler ile tekneden düşüşüm aklıma geldi.

Maalesef şu denizden boğulmak üzere olan kişiye yapılacak ilk yardımı bilmiyoruz. Boğulmak üzere olana ilk yardım orada yapılır (Ciğerlerine baskı ile su çıkartma ve suni teneffüs) Ambulans, hastane nefes aldıktan sonraki iş. 
 
yucel35ege

yucel35ege

Kayıtlı Üye
Katılım
1 Mar 2014
Mesajlar
912
Yaş
47
allah,geride bıraktıklarına sabır versin
 
zeki

zeki

Kayıtlı Üye
Katılım
12 Eyl 2013
Mesajlar
65
Yaş
67
Çok üzücü bir olay.Allah rahmet eylesin ve geride kalanlara sabır versin.

Balıkçılık heyecanı, tedbir ve dikkati hiçbir zaman elden bırakacak hale gelmemeli demekki... 

Allah hepimizi böylesi kazalardan korusun.
 
ufuk

ufuk

Kayıtlı Üye
Katılım
19 Ara 2011
Mesajlar
854
Yaş
38
Allah rahmet eylesin :(
 
Üst