Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Olta Makinalari Hakkinda Fikir Alisverisi !

• Konuyu başlatan akdeniz
  • Başlangıç tarihi
akdeniz

akdeniz

Editör
Selam arkadaslar,Öncelikle siz degerli "oltamisina" mensuplarina iyi hafta sonlari huzurlu ve sakin bir pazar,balikta olanlarada bereketli ve keyifli avlar dilerim..

Benim sormak istedigim ; Asagida gördügünüz Oltamakinasi ,, 

Penn, sahsen benim her zaman ilgimi ceken bir makinadir insan eline alinca saglamlik bakimindan bir güven duyuyor ,diger ünlü marka makinalara nazaran ekonomik ve yeterli kaliteyede sahip.Tabiki her ülkenin pazar konumuna göre fiat ve ürün cesitliligi de degisebilir ! Benim asil sormak istedigim !

Bu gördügünüz makina benim bulundugum yerde bir balikci magazasi  özel indirimli hafta satisi diye kisa bir süreligine gercekten yari fiyatina satisa sunmus ,bende ilk firsatta magazaya gitim aslinda benim düsündügüm "Penn Battle" serisinden almakti fakat nasipse bu olsun dedim,,magazaya gidip ürünü inceledigimde üzerinde "Madein China " yani Cin malidir yaziyordu ! bende bir sogukluk oldu yarim saat kadar inceleyip düsündükten sonra almaktan vaz gectim kutuda yedek kafasi garantisi falan bide tuzlu su örgü  ip icin kullanislidir diye aciklamasi ile beraber..Fakat kafama takildi(Madein China olusu) siz arkadaslara bir danisiyim dedim ,,cünkü siz dostlar kadar ayrintili makina tecrübem henüz yok ..

Makina "Penn Sargus" (2000 ,3000,4000 ve 5000) lük olarak  benim düsüncen 3000 lük veya 4000lük devir 6,2/1 olanlarindan,,

gelecek yorumlara simdiden tesekkürler..

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ulaş Kayhan Güren

Ulaş Kayhan Güren

Moderatör
Ahmet abi o marka makina yı daha geçenlerde ali Rıza abim yada halil abim aldı tam hatırlayamıyorum

onlar makinayı denedi yorumlarını alabiliriz.....

En kısa zamanda bilgi verirler sanırım...

Lodos

Lodos

Kayıtlı Üye
At-çek için kullanacaksanız 3000- 4000 ideal lakin 4000 olanı biraz ağır at-çek 'e pek gelmez Ahmet Abi, tabi bu benim fikrim 6 billyalı ama bunun yerine  Penn Battle serisinde indirim varsa onu al derim bu model eskidi be Abi.

Bu arada  - 3000 / 328 gr    - 4000/ 657 gr çok ağır :) :)

Ali Rıza Acar

Ali Rıza Acar

Kayıtlı Üye
Süleyman arkadaşımızın da dediği gibi Sargus Penn' in eski modeli. Ben Battle 6000 aldım ve bir defa avlandım. Oldukça da memnun oldum.

Tek seferde 3 adet 500-600 gr. lık çupraları çekerken makina yönünden hiç zorlanmadım. Penn makinalarını Çin de ama kendi fabrikalarında üretiyorlar. (malum tüm dünya oraya kaydı işçilik vs. ucuz)

Kısaca benim tavsiye edebileceğim bir makina.

Not: Makinayı Övünçün de tavsiyesi ile bir sürü makina arasından seçerek aldık.

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Ahmet Abi konuyu yeni gördüm kusura bakma ,zaten Süleyman kardeşim benim de söyleyeceklerimi dile getirmiş ilave bir şey yapmak yerine ürünün şuan ki fiyatını yazarmısın?

Fiyat&performans olarak eleştirelim , zaten kıyaslayacak başka bir ürün seçeneği yoksa yapılacak en iyi şey ürünün fiyatını ve performansını değerlendirmek olur lakin at-çek için devir hızı uygun bir makine sonuçta firma yılların firması :) ...

akdeniz

akdeniz

Editör
Ahmet Abi konuyu yeni gördüm kusura bakma ,zaten Süleyman kardeşim benim de söyleyeceklerimi dile getirmiş ilave bir şey yapmak yerine ürünün şuan ki fiyatını yazarmısın?Fiyat&performans olarak eleştirelim , zaten kıyaslayacak başka bir ürün seçeneği yoksa yapılacak en iyi şey ürünün fiyatını ve performansını değerlendirmek olur lakin at-çek için devir hızı uygun bir makine sonuçta firma yılların firması :) :) ...
Normal piyasa fiyati buralarda 100-110  arasi en ucuz internetten ismarlarsan !! 70-80 euro,,kampanya fiyati 49,euro fakat kisa bir süre icin ,,tam metal yedek kafa falan özellikleri yazmistim,,karar vermem lazim yarina kalmayabilir,,bide hangi boy ona karar veremedim!!

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
kampanya fiyati 49,euro fakat kisa bir süre icin ,,tam metal yedek kafa falan özellikleri yazmistim,,karar vermem lazim yarina kalmayabilir,,bide hangi boy ona karar veremedim!!
Hiç düşünme hemen al abi :) ...

Bana sorarsan 4000 serisinin altına inme derim kendi fikirimi de belirteyim Penn bu makinada tam istediğini alamadı devir oranları çok iyi olmasına rağmen bir çok avcı at-çek te ağırlıktan dolayı tercihte sıkıntılı baktı , teknede ise drag ve sarma telinin inceliği kullanıcıları düşündürdü ayrıca sargustan sonra tüm serilere ileve ettiği misina tutma lastiğinin olmayışı negatif etikildi :) ...

Şimdi tüm bunlara rağmen bu fiyata çok iyi ve kaçırma derim

akdeniz

akdeniz

Editör
Saol Övünc  tabiki yorum yapan diger arkadaslarada tesekkürler,Bu sargus aslinda süpriz olarak karsima cikti Madein China olusundan geri durdum,yarin firsat bulursam bi tane temin ederim ..fakat 4000 lük at-cek,e agir gelir sanirim 

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Saol Övünc  tabiki yorum yapan diger arkadaslarada tesekkürler,Bu sargus aslinda süpriz olarak karsima cikti Madein China olusundan geri durdum,yarin firsat bulursam bi tane temin ederim ..fakat 4000 lük at-cek,e agir gelir sanirim 
Monofilement yada iple ağırlık 4000 için 800 gr civarı olur :) tabi aslında biraz ağır :)

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Ali abi teknede memnunsa tamam,ama at çek yapan yok heralde bu makinayla,

fiyat uygunsa hemen al,çoğu makina çinde yapılıyor zaten,

makinanın kalitesi değilde,çin malı ne alırsanız şöyle elinize alıp bir kontrol edin,

boyası  güzelmi,

yamukluk  eziklik varmı

ağırlıpına bakınca doygunluk veriyormu, ALIN.

olta makisında, sarar gibi yapınca kafa dengesiz dönüyorsa uzak durun.

Alırsanız güle güle kullanın.

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
cemo kaya

cemo kaya

Kayıtlı Üye
herkeze ras gelsin bişi soracam  DAIWA EXCELER X 4000 bilen arkadaşlar varmı

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Benim bir bilgim yok ama kullanan veya bilgisi olan bir dostumuz mutlaka vardır,

Sizi biraz tanısaydık :)

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Cemal hoşgeldin... Bilgim yok ama olan vardır muhakkak... Yorumları ile yardımcı olurlar...

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Cemal Bey ' e gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Kendisine Tekrardan hoş geldin diyorum.

V

varlık üstünsel

Kayıtlı Üye
selam arkadaşlar sizi takip ediyorum.bende 100 tl kadar teknede kullanabileceğim makina almak istiyorum kafam çok karıştı.yardımcı olursanız sevinirim.öneri istiyorum.teşekkürler

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
okuma avenger av 55 vardı bende.. şu an internette 130 tl civarı fiyatı var. Kemeraltına gidip güzel bir pazarlık sonucunda 100 tl ye alırsın makinayı...

Çok memnunum tavsiye ederim....