Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Okuma V-System Serisi Bakım

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Katılım
12 Ara 2011
Mesajlar
3,983
Bugün sizlere Okuma VSystem serisi için bakım aşamalarında karşılaşacağınız şemayı ve serinin içerdiği teknik bilgileri ileteceğiz.

Okuma için VSystem, mevcut spinning teknolojisindeki en üst düzeyi temsil etmektedir. Korozyonun giderilmesi ve ısının dağılımına yardımcı olması amacıyla, seramik bilyeler içeren benzersiz “Ekstrem Eleman Rulmanları (E2BB)” özelliğine sahiptir.

Ürün fiyat yelpazesin de incelendiğinde üst segment olsada kullanıcılarının  gönlünün kazanmış , seri hakkında olumsuz yorum yapan kimseye yok   :) ...

Kullanacağımız şema tüm seri için aynı, biz bakım amaçlı parçalamada  ''v-30a '' modelini kullanacağız.VSystem, patentli EOS eliptik salınım tahrikli dişililere dayanarak üretilmiştir. Devrim yaratan bu salınım sistemi eşsiz bir denge koruma sağlarken üstün bir misina örgüsü sunmaktadır. Bunlar, dişlilerin elips şekline bağlı olarak, iki zamanlı salınım sırasında sürekli bir biçimde devrede kalmaktadır. VSystem, aynı zamanda, yeni Dual Drag Force (DFD) (Çift Çekiş Kuvveti) sistemine de sahiptir.
 Geleneksel çok-diskli sisteme ek olarak, makaranın arkasına monte edilmiş, çekiş kuvvetini eşitleyerek ısıyı dengeleyip dağıtan ve büyük gerilimler altında dahi düzgün bir çekiş sağlayan büyük bir çekiş sistemine sahiptir.

Oldukça büyük ilave çekiş yıkayıcısı, çekişin “kilitlenmesini” tamamlamak üzere çekiş aralığını normalden yüksek basınca çıkararak makara eteğinin iç çapını eşitlemektedir ve örgülü misina kullanan olta kullanıcıları tarafından beğeniyle karşılanacaktır. Daha büyük modeller basıncı normal kapsamın ötesine çekmekte başarıyla test edilmiştir.Okuma’nın “AlumiLite” alüminyum gövdesi, rotoru ve makara konstrüksiyonu gerçekten de makaranın “kasılmasını” ortadan kaldırmakta ve makara üzerinde yük varken tüm iç parçaların hassas ayarını muhafaza etmektedir. Okuma’nın V System makaraları Almanya’da tasarlanıp ömür boyu garanti ile korunan, hassasiyetle üretilmiş makaralardır.

Kol ters pasolu olmasından ters yöne çevirdiğinizde , otomatik olarak çıkıyor bu çok güzel ,

 
rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Katılım
18 Ara 2011
Mesajlar
5,612
Yaş
37
Teşekkürler.... :)
 
Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Katılım
18 Ara 2011
Mesajlar
3,893
Yaş
56
Dağınık iken daha güzel görünüyor, :)

umarım siz dağıtmadan kullanırsınız dostlar,

Sağolasın Övünç.
 
Caner Akalın

Caner Akalın

Kayıtlı Üye
Katılım
7 Ocak 2013
Mesajlar
433
Yaş
42
V-System serisi oldukça başarılı bulunmuştur, hatta özelikle v 80 için bir makale ve yazı bulmak mümkün bu yüzden bu güzel makine için talep edilen fiyatı hakkediyor diye düşünüyorum.
 
Üst