Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Okuma Salina 2

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Üretici Firma: OKUMA

Seri: 10000

Ürün Modeli: SALINA 2

Makine Tipi: Spinning (At-çek / Tekne)

Makara Boyu: 65-80 Büyük Makara

Kalama Tipi: Çift Kalama

Rulman Sayısı: 9

Devir Oranı: 4.1:1 - 4.9:1

Makine Ağırlığı: 500 - 750 g

Kullanıcı Değerlendirmesi: 5

Salina II makinelerinde, yağlı keçe pulların kullanıldığı çift zorlamalı bir çekme sistemine vardır. Makaranın önünde yer alan bir adet çok diskli çekme sistemi yüksek çekme basınçlarını maksimuma çıkarmak ve misinanın sorunsuz bir şekilde açılmasını sağlamak için makaranın arkasında bulunan bir sekonder çekme sistemi ile birlikte çalışır.

Diğer özellikleri arasında şunları sıralayabiliriz: büyük ebatlı bir destek kolu, misinanın daha iyi açılmasını sağlayan eliptik salınım sistemi, Okumanın mil dengeleme sistemi (Rotor Equalizing System), dokuz adet korozyona karşı dirençli paslanmaz bilye, çabuk ayarlanabilir geri hareket önleyici makaralı yatağı ve Okumanın çekme sistemini nemden koruyan su blokaj sistemi (Hydro Bloc) sızdırmazlık elemanı.

Bir çok makinede sap kolu kapağının plastik olduğunu sanırım herkes biliyor.

SALINA II de bu parça metal.

Çerçeve, yan disk ve mil tornada işlenmiş kokil döküm sert alüminyumdan imal edilmiştir ve makara yüksek basınç şartları altında kullanılacak şekilde tasarlanmış delikli alüminyumdur.

.

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
İnceleme süper.... Ellerine sağlık...

R

rizairden

Kayıtlı Üye
2 yıl önce tekneden yemli avlarda kullanmak için makine araştırması yaparken forumdaki arkadaşların bu işin uzmanı Övünç'tür yönlendirmeleriyle ulaşmıştım Övünç'e. Sağ olsun telefonla ve forumdan destek oldu ve bu makineyi aldırdı bana. O zaman için değerlendirmemde olan birçok makineden de oldukça ucuza almıştım. Aralıksız olarak tekneden yemli avlarda, sırtı çekerken ve surf avlarımda kullanıyorum. Maşallah tık demedi bugüne kadar. Avdan sonra yüzük rulmanını tuzdan arındırıp yağlayın yeter. Kendisi biraz büyük ve ağırdır ancak derin sudan büyük balık çekerken anlayacaksınız gücünü ve rahatlığını.