Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Nisan 2016 Gökçeada Sinarit

• Konuyu başlatan ihbay
  • Başlangıç tarihi
ihbay

ihbay

Kayıtlı Üye
Sevgili Ali Rıza Acar size duyarlılığınız ve önerilerinizden dolayı teşekkür ederim…

Avın Yapıldığı Bölge: Gökçeada

Avlanma Disiplini: Tekneden sahte balık

Avlanma Tarihi: 16.04.2016

Avlanma Süresi: 6 Saat

Katılımcı Sayısı: 3- Balıkçı

Kullanılan Yem : Hedef Sahte Balık, 3 gün boyunca iş yapamadığımız sülünez ve mamun

Kullanılan Takım ve Öneriler: Örnek: bende 0.60/0.35 mm kasnak, oğlumda 0.50/0.35 mm basit bir takım ile Sırtı çekmek suretiyle sahte balık

Avın Verimli Olduğu Zaman: öğle 11.45 ve 17.20

Yakalanan & Hedef Balık Cinsi: Sinarit

Arkadaşlar merhaba,

Uzun zamandır oğluma balık avı için söz vermiştim, bu söz üzerine oğlum Suay ve bir arkadaşımla beraber 3 günlüğüne Gökçeada ya geçtik, Cuma sabahı Bismillah diyerek adanın arka tarafına açıldık, oltamıza takılan ilk balık oldukça iri, iki tane istavrit ve kolyoz ile arkasından pes dedirtecek kadar sayısız trakonyalar oldu…(trakonyalar, 10 lu çaparide 10 adet birden, boş yok, cumartesi gecesi ise yakaladığımız yaklaşık 30 cm ebadındaki 2 adet trakonyayı soframıza aldık, diğerleri denize iade edildi.)

Sizleri yormadan kısadan yazarsam ;

Öğlen saati Sırtı çekerek geziyoruz, derinlik en fazla 12 metre civarı, 11.45 te sanki çapa atmışçasına sol işaret parmağım misinaya gömüldü (sonradan buna sinaritin diyeti dedik) tamam dedim sahteye elveda zira kayalıklara takıldı, sadece 9-10 saniye sonra aşağıda hareket olduğunu anlayarak yol verdim ağırlığı ve gücü hissederek yol veriyor bir yandan da kontrollü çekiyordum, sonuçta teknede kepçe bulunmaması sonucunda yüzeye kadar çektiğim ve zıpkınla aldığımız 6.350 kg sinariti teknemize misafir ettik…kıyıya çıktığımızda ise sinariti gören tecrübeli balıkçılar son zamanlarda bu kadar büyük yakalanmadığını ifade ettiler. Bu oğlumun şansı idi…
 ​
 ​
 ​
 ​
 ​

​
 ​

​
 ​

Bir gün sonrası ise oğlum Suay'ın oltasına saat 17.20 de takılan 2.850 kg sinarit
 ​
 ​
 ​

Ve arkadaşım Kenan'ın zıpkınla vurduğu balıklardan ilk gün olanları yani (istavrit hariç, sübye, gelincik, eşkina ) akşam yemeklerimiz…
 ​
 ​
 ​

Ali Rıza Acar

Ali Rıza Acar

Kayıtlı Üye
Tebrikler arkadaşım. Senin çıtayı yükseltmen lazım. Yani iyi bir takım kurman lazım.

Paylaşım için teşekkürler.

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
maşallah diyelim nazar değmesin, güzel bir av olmuş tebrikler, yeni avlarında bol şanslar.

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Maşallah av süper... Harika bir av geçirmişsiniz. Daha iyilerine rastgelsin...

Faik Erdem GÜNER

Faik Erdem GÜNER

Balık Avı Antrenörü
tebrikler, göç sinaritleri adaya gelmeye başlamış ;) :oops: