Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Navionics Boating Europe Hd 8.7 Mobile Ve Tabletler İçin

halilak

halilak

Moderator
Cihazınızın "Garmin Quickdraw Contours" özelliği var diye biliyorum. Bu Garmin Quickdraw Contours eşleme özelliği, kullanıcıların haritalar üretmesine olanak tanır.

https://buy.garmin.com/en-US/US/p/543340burada

ve

https://www8.garmin.com/manuals/webhelp/strikerplus/EN-US/GUID-5169A77B-20F6-4F00-BC57-6C208F8BDF82.html burada birşeyler söylüyorlar.

Anladığım radar sonuçları ile kendi derinlik haritanızı ve noktalarınızı oluşturabiliyorsunuz.

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Bu konulara yakında özel bir sayfa oluşturup oradan destek vereceğiz devamlı güncel sürümü sitede mevcut olacak .

V

veysigo

Kayıtlı Üye
Saolasın abi sim kartı olmayan tabelettede oluyor wifiden harita yükleniyor fakat eski verilerin olduğu navionics klasörünü komple silmek lazım

E

efebeyaztas

Kayıtlı Üye
Emeğinize teşekkürler. Bir sorum olacaktı, bende Lowrance elite 7ti modelinde balık bulucu var yeni aldım ve harita yüklü değil sanırım. Bu paylaştığınız harita benim işimi görürmü? Yoksa illaki para verip satın mı almam lazım? 

Çok teşekkürler..

halilak

halilak

Moderator
Emeğinize teşekkürler. Bir sorum olacaktı, bende Lowrance elite 7ti modelinde balık bulucu var yeni aldım ve harita yüklü değil sanırım. Bu paylaştığınız harita benim işimi görürmü? Yoksa illaki para verip satın mı almam lazım? 

Çok teşekkürler..
Valla bende de bir süre önce elit 4 vardı. ok uğraştım ama beceremedim. tekneyi satarken de onu da verdim gittim...

E

efebeyaztas

Kayıtlı Üye
Valla bende de bir süre önce elit 4 vardı. ok uğraştım ama beceremedim. tekneyi satarken de onu da verdim gittim...
Olursa olur olmazsa yapacak bişey yok artık :)  kapsamlı bir ürün oldugu için harita gerekli aslında neyse bakalım napıcaz. teşekkür ederim

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Olursa olur olmazsa yapacak bişey yok artık :) kapsamlı bir ürün oldugu için harita gerekli aslında neyse bakalım napıcaz. teşekkür ederim
Bu uygulamanın haritasını sizde yer alan cihaz için kullanamazsınız. Onun için başka bir format gerekir.

ÖZER ÜMİT

ÖZER ÜMİT

Kayıtlı Üye
Sevgili dostlar herkese kalben teşekkür ederim.
Sevgili Övünç Beyi duymak ve okumak özel bir sevinç verdi.

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Sevgili dostlar herkese kalben teşekkür ederim.
Sevgili Övünç Beyi duymak ve okumak özel bir sevinç verdi.
Güzel yorumunuz için teşekkürler abicim nasılsın? Umarım her şey yolundadır.

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Bundan sonraki navionics uygulamalarına aşağıda yer alan saydan erişim yapabilirsiniz.

Navionics

T

tropheustr

Kayıtlı Üye
DİKKAT:
LİNK YENİLENDİ
ve
VERSİYON YÜKSELTİLDİ ( 8.7) LİNK YENİLENDİ.
Merhaba..
Övünç çok meşgul sanırım, benimde bir katkım olsun istedim.
Bu arada Ramazan'a verdiğim sözü de tutayım dedim.
Sağı-solu ararken buldum en azından deneyip orijinalini alırsınız diye paylaşıyorum.
Ne yazıkki, bulduğum yeri tekrar bulamadıım. Bu nedenle alıntı yaptığım kaynağın adresini paylaşamdım. Bu yüzden programı çalışır hale getirenlerden özür dilerim.
Programı zaten biliyorsunuz.
Bu versiyonda biraz daha değişiklik yapmışlar.
Programın orijinal sayfasının linki aşağıda:
GOOGLE DRIVE INDIRME LINKI
Programı deneyin, beğenirseniz 102 TL. Alın kullanının. Değer!
Ben programı Ezcool M5 tablette ve Samsung A-5 te kurdum denedim, çalışıyor.
Yanlız; kurarken anlatacağım adımları harfiyen uygulamazsanız, harita indiremezsiniz.
Eğer harfiyen uygularsanız. Çalışıyor ve harita indiriyor.
Olmuyor, indirmiyor demeyin, indiriyor ve çalışıyor. Bu nedenle soruları yanıtlamayacağım.
Programı aşağıdaki linkten indirin.
Yeni Link Aşağıda.
Telefonlar İçin (HD) ve Tabletler İçin (HD)
Dosyayı yukarıdaki linkten indirin. Sonra arj olarak sıkıştırılmış bu dosyayı açın ve apk dosyayı çıkarın.
Bunu telefonunuza veya tabletinize atın.
Alttaki kısmı Övünçten çaldım beni affetsin Acemiliğime saysın. :oops: :oops::

Nedir bu program ne işe yarar nasıl kurulur?

•Derinlikleri ve sığ kanalları kontrol edebildiğimiz,
•Seyir hızımızı izleyebileceğimiz,
•Gideceğimiz rotanın mesafesini kontrol edebileceğimiz,
•Hava durumunu anlık görebileceğimiz,
•Rota çizip gideceğimiz noktaya en kısa sürede varış güzergahını belirleyeceğimiz
•Belirlediğimiz kerterizleri işaretleyebileceğimiz, Kısacası Balıkçının Denizde en büyük kılavuzu olacak bir yardımcı...

KURULUM AŞAMALARINI DİKKATLİ OKUYUNUZ ÖZELLİKLE ÖNEMLİ OLARAK BELİRTİLEN BASAMAKLARI
DENENMİŞTİR-DENEYEREK EKLEDİM.

Yeni versiyonların Android 4.0 altında çalışmadığını unutmayalım.

Yükleme sırasında ve harita download seçimi sırasında;
Dikkat kesinlikle (3G-4G-GPS ve Wi-Fi başta açık olmayacak)
Samsung A-5 ve Ezicool M5 Tablette denenmiştir.

KURULUM AŞAMALARI

İlk olarak Tablet yada mobil cihazınıza usb kablo yolu yada sd kartnızla indirdiğiniz yukarıdaki kurulum dosyasını kopayalayın,
Daha sonra kurulum dosyalarının bulunduğu alana gidin.

ÖNEMLİ: KURULUMA BAŞLAMADAN ÖNCE İNTERNET BAĞLANTIMIZI VE KONUM ÖZELLİĞİNİ KESİYORUZ.

Yüklemek istediğiniz dosya tıkladığınızda kurulum için ilgili uygulama market(GooglePlay) dışından indirildiği için olduğu için uyarı ekranı gelir,

Ayarlar Bölümüne tıklanır ve gerekli izin verilir,
(Aşağıdaki resimde bilinmeyen kaynaklar alanı işaretlenir)

Tekrar uyarı ekranı gelir,

İzinleri verince kurulum otomatik olarak başlar ve biter,

ÖNEMLİ: UYGULAMAYI AÇMADAN ÖNCE İNTERNET BAĞLANTIMIZIN HALA KESİK OLDUĞUNU UNUTMAYINIZ VE WIFI-MOBİL ERİŞİMİ (INTERNETI) AÇMAYINIZ...

Uygulama açılır,

GPS Kurulum öncesi kapalı olarak başlamıştık şimdi açıyoruz,

GPS oturduğunda imleç buluğunuz konumu gösterir
ÖNEMLİ: HARİTA ERİŞİMLERİ İÇİN ŞİMDİ İNTERNET BAĞLANTIMIZI AMA Wi-Fi DEĞİL MOBİL ERİŞİMİ AÇIYORUZ. (Wi-Fi AÇILIRSA PROGRAM HEMEN SİTESİNE GİDİYOR. VE LİSANSI KONTROL EDİP HATALI LİSANS ANAHTARI UYARISI VERİYOR. BU DURUMDA HERŞEY SİLBAŞTAN. ÖNCE PROGRAMI KALDIRACAKSINIZ. SONRA, FİLE MANAGER İLE DOSYANIN BULUNDUĞU KLASÖRÜ MUHTEMELEN BOOTİNG ADI ALTINDA BİR KLASÖR ONU SİLECEKSİNİZ VE EN BAŞTAN YENİDEN BAŞLAYACAKSINIZ.)

Sıra ücretsizce haritaları yüklemeye geldi,
Bulunduğun bölgeye göre istediğiniz alanı seçin,

Yükleme tamamlandığında yakınlaştırma işlemini başlatıyoruz,

TAMAM .....

Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
Saygılar...

Bu kadar (alıntı değil ÇALINTI NEDENİ İLE HERKESTEN özellikle de Övünç'ten özür dilerim. melek :oops: