Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Mazmozlama Da Basit Bir Yöntem

N

nevzat50

Kayıtlı Üye
Selam Arkadaşlar  mazmozlamanın ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz .Bende bu iş için basit bir yöntem deniyorum  küçük pet şişelerini ocakta ısıttığım tornavida ile bir çok delik  açtım bunun içersine balık artıkları nı un ile yoğurup hazırladığım malzemeyi bu delikli pet şişelere doldurup denize sarkıtıyorum ve teknenin kenarına bağlıyorum  buna yakın ve aynı derinliğe oltalarımı salıyorum  sonuç güzel

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Selam Arkadaşlar  mazmozlamanın ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz .Bende bu iş için basit bir yöntem deniyorum  küçük pet şişelerini ocakta ısıttığım tornavida ile bir çok delik  açtım bunun içersine balık artıkları nı un ile yoğurup hazırladığım malzemeyi bu delikli pet şişelere doldurup denize sarkıtıyorum ve teknenin kenarına bağlıyorum  buna yakın ve aynı derinliğe oltalarımı salıyorum  sonuç güzel
Abi bunu bayan çorabı ile de yapıyorlar aklında bulunsun...

Moderatörün son düzenlenenleri:
poseidon_35

poseidon_35

Kayıtlı Üye
bizde bazen mazmuzları çapamızla aşağı gönderiyoruz
.png' alt=': karizma :'>

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
iyi fikir :) teşekkürler paylaşım için...

O

obaba

Kayıtlı Üye
Teknede yanına oturacağım kimseye verme o zaman yanını kardeşim.

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Teknede yanına oturacağım kimseye verme o zaman yanını kardeşim.
okan abi :) teknede mazmoz yapmıyoruz :)  gerek yok biz antenli avına gidiyoruz mazmoz küçük balığı toplar oraya :)

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Benim avlakta kamyon kadar üç-beş santimlik balık oluyor,

büyük balık için yem bırakmıyorlar,bu nedenle maz-moz işi yapmıyorum.

Ama az ama büyük balık yapan meralarda güzel uygulama.