Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Makina Tercihi Yardımı..

• Konuyu başlatan Ayaz35
  • Başlangıç tarihi
Ayaz35

Ayaz35

Kayıtlı Üye
Bir süredir charter kullanım için makina bakıyorum.Şuanda kullanmakta olduğum Banax sx5000 makina var.Güçlü ve beni bu zamana kadar hic yarı yolda bırakmadı.Ama cok buyuk bir handikapı var makinanın o da ağırlığı.Tam 720g.haliyle gün boyu yapilan avlarda bu agırlik beni yoruyor.Bu aralar araştırmalarım sonucu Sheakspeare reel agility 70fd modelini cok begendim.Birde Okuma DeadEye 65 var ama emin olamadım bu makinalar hakkinda bana biraz yardimci olabilir misiniz abiler? :) :)

Halil İplikçi

Halil İplikçi

kumsal balıkçısı
burada pası övünce atmak lazım söylediğin makineleri kullanmadım ancak shakespeare   piyasanın en eskilerinden mutlak iyidir

poseidon_35

poseidon_35

Kayıtlı Üye
Shakespeare marka 2 adet kamışım var takriben 30 yıllık almanyadan almıştık.hala ilk günkü gibi ne paslanma ne oksitlenme var halkalarında :) :)

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Kulanmadığım makina hakkında yorum yapmak için Övünç'teki teknik bilgiye sahip olmam lazım :)

Sana makina konusunda en güzel yorumu o makinayı kullanan veya bu tarz şeylere hobi duyan birisi yapar.. Kullanan varmı bizim forumda bilmiyorum ama hobi olarak bunlarla ilgilenen Övünç var... :)

Ayaz35

Ayaz35

Kayıtlı Üye
Yorumlariniz icin tesekkur ettim hepinize.Övünç Abiyi bekliyorum bir yorum yapsin yardimci olsun diye bana. :) :)

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Yorumlariniz icin tesekkur ettim hepinize.Övünç Abiyi bekliyorum bir yorum yapsin yardimci olsun diye bana. :)
Eve döneyim ilk işim sana cevap yazarım Burak ok,

Telden girdim şuan :)...

Ayaz35

Ayaz35

Kayıtlı Üye
Tamam Abi bekliyorum senin yorumlarını. :) :)

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Sevgili Burak bu iki makine arasında seçim yapacaksan aşağıdaki maddeleri gözden geçir;

Okuma Dead Eye 65 İnceleme Bakim
  • Her iki makinenin'de rotor grafit,
  • Shakespeare Reel Agility 70 drag olarak daha güçlü ve hafif,
  • Dead Eye için yukarıdaki konuyu mutlaka incele sarma teli ve yüksük pirinç zamanla yüksük aşınacak, dönmeyecek okumanın genel sorunu :)...
  • Eva kollara ben alışamadım sanki koca bir sopanın ucundan tutuyormuş gibi :)...
  • Dead Eye pullar keçe, Reel Agility de ise karbon bu bile seçim için yeterince açık!!!
  • Salyangoz dişlileri ikisinde de sertleştirilmiş metal (çelik değil)
  • Son olarak Dead Eye'yi ele derim kibarca  :seytan: ...

Ayaz35

Ayaz35

Kayıtlı Üye
Shakespeare bencede daha mantikli abi bulursam 50 lik olani alicam ama suan sadece 70likini bulabildim cevremde.yardimin icin cok tesekkur ederim Abi zaman ayirdigin icin sagol.

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Shakespeare bencede daha mantikli abi bulursam 50 lik olani alicam ama suan sadece 70likini bulabildim cevremde.yardimin icin cok tesekkur ederim Abi zaman ayirdigin icin sagol.
Rica ederim kardeşim....

M

millisan

Kayıtlı Üye
Bir süredir charter kullanım için makina bakıyorum.Şuanda kullanmakta olduğum Banax sx5000 makina var.Güçlü ve beni bu zamana kadar hic yarı yolda bırakmadı.Ama cok buyuk bir handikapı var makinanın o da ağırlığı.Tam 720g.haliyle gün boyu yapilan avlarda bu agırlik beni yoruyor.Bu aralar araştırmalarım sonucu Sheakspeare reel agility 70fd modelini cok begendim.Birde Okuma DeadEye 65 var ama emin olamadım bu makinalar hakkinda bana biraz yardimci olabilir misiniz abiler? :):)
banax aynısından bendede vardı .çok güzel bir makina evet fakat dediğin gibi çok ağır . mağazaya gittiğimde test ediyorum herdefasında birini .bütün modelleri ağır .sanırım ağır olsun sağlam olsun kafasındalar .