Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Kursun Kalibi Yapimi

• Konuyu başlatan Murat Celikbas
  • Başlangıç tarihi
Murat Celikbas

Murat Celikbas

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaslar. iki gun once internette gordugum kalp yapimini denedim ve cok guzel sonuclar aldim.

yaparken dikkat edeceginiz konular sunlar. video rusca oldugu icin yaparken yasadigim sorunlari yazayim.

harci iyi karin.

hizli donan alci kullanin.

yapacaginiz kursunu tam ortalamaya dikkat edin.ilk kalipla ikinci kalip ortasinda olmasi gerek.

duru yaglada yaglama yapilabilir. sabun kullanmaniza gerek yok.

kalip tamamlandiktan sonra bir gun bekletin. icinin iyice kurumasi gerek. ben kendim jigler ve kursun kalibi yaptim.

Moderatörün son düzenlenenleri:
ufuk

ufuk

Kayıtlı Üye
Teşekkürler, güzel bir konu. geçen rotbalas cıda yerde jantlardan çıkan kurşunlar doluydu ah kalıp olaydı şunlarla ne kurşun dökerdim demiştim :oops:  kalıbı yaparsak hammadde yeri belli duyurulur. :oops:

nickname

nickname

Kayıtlı Üye
Arkadaşım, paylaşımın için çok teşekkürler. Uzun bir süredir uzun oltada kullanılmak için bir fikrim vardı, piyasa bulunan jig head'lar ise istediğim gibi değildi. Bana güzel bir fikir verdin. Her ne kadar tornavidayı bile tutarken beceriksiz olsamda , yinede bir deneyeceğim. Sağolasın...

Eğer kendi yaptığın jigleri de paylaşabilirsen memnun olurum.

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Murat teşekkürler... Aydın abiye katılıyorum kendi ürettiklerini bizlerle paylaşırsan bizleri mutlu ederisn...

Murat Celikbas

Murat Celikbas

Kayıtlı Üye
sahtenin birinin kafasini keserek kalip cikardim. kaliptan ciktiktan sonra kirmizi fisfis boya ile boyadim. bi saat icinde 20 kadar yaptim. kagit kiskaclarindanda igneyi tutturdum. 

baglanti yeri kursunun icinde kaldigi icin guclude oldu.

bu gibi sahtelerde cok guzel is gorur diye dusundum. 16 gram geliyo. tam istedigim agirlikta oldu.

baligin gozunu sariya boyasam daha iyi olurdu sanki. :) :)

kalipta baya saglam oldu. uzun sure kullanirim gibi geliyo. harcin icine gida boyasida kattim. cok guzel oluyo.

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
sahtenin birinin kafasini keserek kalip cikardim. kaliptan ciktiktan sonra kirmizi fisfis boya ile boyadim. bi saat icinde 20 kadar yaptim. kagit kiskaclarindanda igneyi tutturdum. 

baglanti yeri kursunun icinde kaldigi icin guclude oldu.

bu gibi sahtelerde cok guzel is gorur diye dusundum. 16 gram geliyo. tam istedigim agirlikta oldu.

baligin gozunu sariya boyasam daha iyi olurdu sanki. :)

kalipta baya saglam oldu. uzun sure kullanirim gibi geliyo. harcin icine gida boyasida kattim. cok guzel oluyo.
Murat çok güzel olmuşlar be kardeşim.. Bunları kullanmak sana ayrı bir keyif veriyordur eminim :) İnşallah bende yapabilirim :) Nasip diyeyim nasip olsun inşallah :)

nickname

nickname

Kayıtlı Üye
Tebrik ediyorum, gerçekten çok güzeller. Silikon takılmış olan kırmızı kafalıya bittim. Eğer 3-4 kulaçlık sularda gece Drop Shot tekniği ile atçek  yapılırsa Levrek avında iyi sonuçlar alacağını düşünüyorum.

Murat Celikbas

Murat Celikbas

Kayıtlı Üye
sagolun arkadaslar. cok kolay yapimi. incelik gerektirmiyo. yeni kaliplar yaptikca fotograf ekleyecem.

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Murat geçekten güzel bir konu ve uğraş olmuş teşekkürler.

Baştan sona fotolayıp,movie makerde video yapabilrsen tadında yenmez vallaha :)

Sana kolay gele. 

Murat Celikbas

Murat Celikbas

Kayıtlı Üye
saol abi. ucuncu kalibi dedigin gibi yapim.

su an karar veremedim daha ne yapacagima. balikciya gittigimde kalip icin iyi bi balik scecem.

Caner Akalın

Caner Akalın

Kayıtlı Üye
Do it yourself...

Şahane bir konu sizde oldukça başarılı bir çalışma yapmışsınız klavuz olacak nitelikte, ellerinize sağlık.

Murat Celikbas

Murat Celikbas

Kayıtlı Üye
sabit konu adayligimi koydum. yonetime arz ederim :) :)

Murat Celikbas

Murat Celikbas

Kayıtlı Üye
Saol ramazan abi. konumu yararli bulup sabitledigin icin. 

buda yeni yaptigim kalip. tatli su levreklerinde ve turnada guzel is gorur diye dusundum. kirmiziya boyamayi dusunuyorum.

bidaki kalibi tek tek fotograflandiracagim.

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
bidaki kalibi tek tek fotograflandiracagim. >>>>

Baştan sona fotolar güzel olur :)

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Murat kardeşim teşekkür etmene gerek yok asıl ben teşekkür ederim bu emek harcanmış durumu bizimle paylaştığın için...

Amatör balıkçı arkadaşlarımız için yararlı olabilecek her türlü duruma elimizden geldiğince destek veririz... Bu konudaki desteğimizde senin paylaştığın bu konuyu sabitlemek olur... :) Hatta birazdan bu konuyu Facebook sayfamız üzerinden de paylaşacağım... 

Sen bütün fotoğraflarını ilave et konuyu baştan düzenleriz...  Daha düzenli, anlaşılır  ve güzel durur o zaman....

Murat Celikbas

Murat Celikbas

Kayıtlı Üye
ben haftaya kolay ve anlasilir sekilde fotolandirim. 

akdeniz

akdeniz

Editör
Tebrikler Murat, Siteye hızlı ve güzel bi giriş yaptın ayrıca iyi bir renk kattın.. Paylaşımlarının devamını diliyoruz..

Murat Celikbas

Murat Celikbas

Kayıtlı Üye
saol abi. insan mutluluklarini dostlariyla paylastikca daha mutlu oluyo.