Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

konular ve mesajlar

• Konuyu başlatan Mazhar Üzümcü
  • Başlangıç tarihi
Mazhar Üzümcü

Mazhar Üzümcü

Tayfa
sevgili övünç bir üye büyüğünüz olarak, sitenin genel gidişatı ile ilgili gördüğüm bazı yanlışlarla ilgili eleştiri ve önerilerim olacak.bunlar aynı zamanda diğer üyeler içinde geçerli.1= bir yayın kurulu olmalı ve açılması uygun görülen genel bilgiler bu tespitten sonra açılmalı. (çok konu olması değildir sitenin niteliği arttıracak olan az ama öz konulardır.) 2= av raporu ve gerekli görülerek açılmış konulara mesaj karşılıkları mutlaka verilmelidir(şahsen benim kimsenin av raporu ve diğerlerinin reklamına hiç ihtiyacım olmayacağı gibi, diğer üyelerimizin de ihtiyacı yok. amaç paylaşım olduğundan raporu açıp diğer konuları es geçmek forumculuk ilkesine uygun bir davranış değildir.) 3= şahsi malzeme tercihleri ile ilgi önce öneriler alınmalı,sonra bu tercihler öyle paylaşılmalıdır.(bir malzeme tercihi bu şekilde ortaya konursa,reklamdan öteye anlam taşımayacağı için konu değeri olmaz.)Bu eleştiri ve öneriler kimsenin şahsını hedef almak için değil tamamen sitenin sağlıklı gidişi içindir.Saygılarımla.

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Uyarılarını Mutlaka dikkate alacağım Mazhar Abicim , gerekli değişikler yapılacaktır ayrıca seninde dediğin gibi amaç birlikte bir yerlere varmaksa bu ürün tercihi bile olsa Dostlarımızdan fikir alınabilir.Bu doğru seçim konusunda daha etkilidir.:in:

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Sağol üstad,

üyelerimizin özellikle güncel kullanılan,makina-kamış-iğne gibi,kamp malzemeleri gibi yardımcı ekipmanlarını ,Övünç de daha önce belirtmişti; av detaylarını yazmalarını istiyoruz,ama malesef bu bilgileri toplayamıyoruz,çünkü kimse paylaşmıyor.Avlak konusunda nokta atışı değil kaba yer bile söylese yeter,kimse üzerine alınmasın.

Benim bu konuda değişik zamanlarda,ve yerlerde serzenişim var.Böyle bir sayfanın hayaliyle yaşıyorum,inşallah paylaşımın bol olduğu zaman,hatta güzel bir format oluştuğunda açayım.

ufuk

ufuk

Kayıtlı Üye
Öncelikle düşünce güzel mazhar abi ama ben tam tersi düşünüyorum, yani konu zenginlikleri alanımızla ilgili olduktan sonra kirlilik yaratmaz diye düşünüyorum, ürün tanıtım ve öneri konuları bence beraberce olmalı, nasıl derseniz örneğin bir makina almak için öneri konusu açmış olsam muhtemelen yarın teslim edilecek makinanın önerisi gelmeyecekti, çünkü ürünü yurt dışı forumlardan ve yabancı sitelerdeki yorumlarından dolayı incelemeye aldım, hali hazırda henüz ülkemizde satışı yok, ülkemizde yaza kadar modelin satışı gerçekleşebileceğini düşünüyorum. sırf makinada değil mesela kafa feneri seçimimde yine yarın elime ulaşacak ürün tanıtımı ve incelemesini yine sitemizde ilk kez yapacağız, bu sayede doğru fiyata en verim alabileceğimiz ürünlerin tanıtımlarının reklam endişesi güdmemeyip ve yeni ürünleri tanıtma amaçlı faydalı olacağı destekleriyle arkadaşlarımın, söz konusu henüz ülkemizde satışa çıkmamış veya yeni satışına başlanacak malzemeleri tanıtım ve inceleme konularım isterseniz devam eder, yoksa zaten herhangibi bir çıkar sağlamıyorum malum ürünleri satınalarak. söz konusu ürünler sadece makina ve kafa lambası değildi aslında, kaybettiğimiz konularda farklı misina, iğne, kamış vs seklinde sunumlar vardı. Fikrinize saygı duyuyorum ama tekdüze malzeme seçimleri asıl reklam olur diye düşünüyorum, bence her iki şekilde konularda olmalı. saygılarımla

Mazhar Üzümcü

Mazhar Üzümcü

Tayfa
sevgili ufuk bunun başlı başına bir konu olabilmesi bir anlam kazanabilmesi için bir silsile şeklinde yazılması lazım. geçerli nedenlerine saygı duyuyorum, ama konuya sonundan başlamak konu için iyi olmuyor o açıdan.

ufuk

ufuk

Kayıtlı Üye
Anlıyorum mazhar abi haklısın, ilk tanıtımlarda ayrıntılı inceleme ve tanıtıma özen göstereceğim, aslında ilk açılış esnasında yapmak istiyorum incelemeleri ama taktir edersiniz ürün elime ulaşmadan deneyip tecrübe etmeden yazmak istemiyordum:rolleyes: yabancıların da ürün hakkındaki yorumları bizim öncelik verdiğimiz kriterlere pek uymuyor.

şöyle birşey yapılabilir aslında belirli bir ürün veya malzemeyi aynı muadillerinden en az 5 farklı model ve marka ile seçim öncesi üzerinde tartışma, ve seçilen ürünün temininden sonraki aşama, detaylı inceleme ve tanıtımı yine aynı başlık altında devam edebilir,böylelikle hem daha zengin bir konu olmakla beraber aynı muadil ürünlerin karşılaştırması ve incelenmesi arşiv niteliğinde olacaktır. önerinle bu fikir şimdi geldi aklıma teşekkürler mazhar abi

Mazhar Üzümcü

Mazhar Üzümcü

Tayfa
ufuk derdimi anladığına sevindim. ben kimseyi mutsuz etmek için yazmadım, aksine yazının sonunda(önerinle bu fikir şimdi geldi aklıma) diyerek teşekkür ediyorsun ya, işte benim sitemiz için hedefim, bu konu ile ilgili olarak buydu. yoksa durup dururken önerisiz eleştiri olmamalı eğer olursa o art niyetli olur buda gelişmeyi yapıcı yönde sağlamaya yardımcı olacağına insan kırmak ve üzmekten başka bir işe yaramaz.

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Amaç tartışarak doğruyu paylaşmaksa işte , sonuç sizlerin yorumlarıdır.

Ufuk incelemeleri ile gerçekten doğru işler peşinde koşuyor ama biz bunu sadece aldığında anlıyoruz burda bunuda yazayım :oops:...

Tabi aldığı ürünlerin ülkemizde malesef fahiş fiyatlarla satılması belkide tüketici olarak hepimizi bu yola itiyor ama eminimki almadan önce gerekli yerlerde araştırma yapıyordur , bunlarıda bizlerle paylaşırsa eminim hepimize hemde kendisine faydası olacaktır.