Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Kastking Blackhawk Kamış Incelemesi

P

Prm

Kayıtlı Üye
Kastking Blackhawk kamış incelemesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kastking Blackhawk kamış incelemesi

proxy.php?image=http%3A%2F%2Ferdaltek.com.tr%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F09%2Fkastking-blackhawk.jpg&hash=6d52f62fc08a2706c82b330163331582

Bildiğininiz gibi artık kolay kolay Türkiye’ den balıkçılık malzemesi almıyorum. Kastking ve Seaknight aliexpresten balık malzemesi alabileceğiniz iyi kaliteye sahip firmalar. Bu firmalardan alacağınız malzemelerin fiyat performans oranı Türkiye’ den alacağınız malzemelerden çok çok daha iyidir. Çinden olta siparişi konusunda tercihimi kamıştan yana kullandım. Merakla beklediğim Kastking Blackhawk Olta Kamışı siparişten 14 gün sonra  elime ulaştı.

proxy.php?image=http%3A%2F%2Ferdaltek.com.tr%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F09%2FKastking-Blackhawk-ve-Kastking-Sharky-2-300x169.jpg&hash=0fed69a46f96fd528f9f77772eed9066
Kastking Blackhawk ve Kastking Sharky 2Kastking Blackhawk serisinin kamışını alırken gerçekten çok zorlandım. nedeni ise fiziki olarak kamış alırken oldukça zorlanan ben, sanal ortamdan bir kamış alacaktım. Bot/teknede hem at-çek hem de hafif yemli kullanım amaçlı bir kamış almak istiyordum. Yer tasarrufu amaçlı 2 parça değil de teleskopik kamış tercihimdi. Haliyle 150 – 165 cm civarı bir kamış benim için ideal olacaktı. Ancak maalesef teleskopik kamışlarda 150 -165 cm kamış bulmak oldukça zor. Bende tercihimi 180 cm uzunluktaki teleskopik kamışlardan yana kullandım. Çok hassas kamışlardan ve sert kamışlardan fazla haz etmiyorum. Genellikle “Medium Action” olarak nitelendirilen, orta hassaslıkta olan kamışları seviyorum. Tercihimi yukarıdaki bilgiler ışığında Kastking Blackhawk 1.80 m kamıştan yana kullandım.

Kastking Blackhawk 1.8 m kamış özellikleri
  • Karbonfiber ve fiberglass karışımı malzeme
  • Metal makine yuvası
  • Kafif ve kolay taşınabilir
  • Karbon gövde
  • Eva malzemeden tutma sapı
  • Kapalı uzunluk 60 cm
  • Max 10 lb kapasite
  • 10-20 gr atar.
Kastking Blackhawk 1.8 karbon fiber kamış bana 18.3 USD ye mal oldu. yukarıda da belirttiğim gibi kamış 14 günde elime ulaştı. Paketleme güzel yapılmış. Ürün hasarsız olarak elime geçti. Kutunun içinde kamış ve 1 tane de kamış kılıfı mevcut.

Fiziki Özellikler

proxy.php?image=http%3A%2F%2Ferdaltek.com.tr%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F09%2Fkastking-blackhawk-a%25C4%259Firlik-300x169.jpg&hash=e42a084cb7140afeaac702bb5f5418c1
Kastking Blackhawk 146 gr ağırlığındaKastking Blackhawk oldukça ince bir kamış. Kamışı hassas tartı ile tarttığımda 146.21 gr gibi bir değer karşıma çıktı. Bu nedenle sizleri fazla yormayacak yapıda. 4 teleskopik parçadan oluşan kamışın seramik halkaları ve bunları tutan metal yuvalar oldukça kaliteli görünüyor. Halkalar sağlam bir şekilde kamışa oturtulmuş. En ufak dönme yada oynama yok. Kastking Blackhawk kamış ince olsa da sınıfında size güven veren bir yapıya sahip.

Kamışın makine yerleştirme yuvası metal. Oldukça sağlam görünüyor. makine yerleştirildiğinde oynama olmuyor. Oltanıza biraz güçlü bir balık takıldığında makine saptan oynayacağa yada bu noktadan esneyeceğe pek benzemiyor.

Kullanım

proxy.php?image=http%3A%2F%2Ferdaltek.com.tr%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F09%2Fkastking-blackhawk-test-300x184.jpg&hash=97e24dc1367b71ecaf1cc5d6b3528887
Kastking Blackhawk 3750 gr ağırlığı kaldırabiliyor.Kasking Blackhawk kamış tekneden ve spin avcılığında max 2-2,5 kiloluk hedef balıkların avlanmasında yeterli olacak bir kamış görünümünde. Bu amaç için makine sonrası kalan mesafe oldukça uygun. Kamışın üzerinde maksimum dayanabileceği güç için 4,5 kg  yani 10 lb gibi bir değer belirtilmiş. Ancak kamış bu değeri direkt kaldıramayacak gibi. Testlerimde, kamışın ucuna direkt bağlanmış olan 3,750 gr ağırlığı kaldırdığını gördük. Ancak daha fazlası için güven vermedi. Nitekim ilerleyen zamanda 4000 gr ile bu testi gerçekleştirdiğimizde kamışı kırdık. 1.8 metre olan uzunluğu bence tekne kullanımında istenilen kamış uzunluğunun üst sınırı. 1,5 yada 1,65 aralığında olsaydı sanırım kullanmak daha keyifli olacaktı.

Kamışın en üst ucu yaklaşık 1,8 – 2 mm kalınlığında. Genel olarak orta hassasiyette bir kamış olarak nitelendirmek yanlış olmayacaktır.  Son halkanın genişliği bence ideal çok küçük fırdöndü kullanırsanız sıkışma sorunu yaşayabilirsiniz.

Sonuç

14 günde elime ulaşan Kastking Blackhawk 1.8 kamış benim beğenimi kazandı. Kamışta herhangi gözle görülür fabrikasyon kusur ve “defo” olarak nitelendirilebilecek bir olumsuzluğun olmaması çok iyi.  Kamışın ağırlığı da bence makul. Kamışın sınırı da 3.750 gr civarında. Eğer kamışın sınırını bilir ve ona göre bu sınırı aşmaz iseniz kamış size sorunsuzca hizmet edecektir. Yukarıda de değindiğim gibi kamışı 4000 gr. da kırmıştık. Bu nedenle kullanımım için en kısa zamanda tekrar sipariş edeceğim. Yukarıda belirttiğim şartlarda Kastking Blackhawk kamışı sizlere rahatlıkla önerebilirim.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Thread starter Similar threads Forum Replies Date
P Spinnig (Tekne ve At-Çek) Makineler 1