Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Kamışlarda Yüzük Onarımı - Değişimi

mgolebatmaz

mgolebatmaz

Kayıtlı Üye
  • Epoksi -Şeffaş Boya
  • Reçine Sertleştirici
  • Nitroselüloz inceltici (Tiner Değil Dikkat) İz bırakmayan matlık engelleyici son katman
Evren kardeşim son derece güzel onarım/geliştirme yapmışsınız.  Elinize sağlık.

Şuan yapmasam da (ev, ofis malzeme doldu);  önceden yeni aldığım bir çok kamışı, daha kullanmadan üzerinde kafama göre değişiklik yapardım.  Zaten bu tür işler birçok ülkede profesyonel hizmet olarak veriliyor. Bulursam ilginizi çekeceğinizi düşündüğüm   link vereceğim.  Bu nedenle yaptığınız paylaşımı zevkle okudum.

Ben epoksi tabanlı malzemeleri 3 - 5 kg olarak bulabiliyorum. Bu ürünleri ise belirli bir zamanda tüketmek gerekiyor aksi halde özelliğini yitiriyor. Az miktarda epoksi ise ancak tüp halinde falan satılıyor bu ise bana az geliyor ve miktarına göre çok pahalı. Bir dönem THK'dan 5 ve 20 dk lık 250 mg bulunuyordu, her zaman denk gelmiyor.

Sizin kullanmış olduğunuz yukarıdaki malzemelerin markaları, özellikleri gözükecek şekilde fotoğrafını çekerseniz sevinirim. Sanıyorum benim için en uygun miktar bu olacak. Bu şekilde bulmam daha kolay olur. Model uçak, tekne gibi hobi amaçlı işlerde kullanacağım.

Teşekkürler.

safakmetin

safakmetin

Kayıtlı Üye
herkese merhabalar , benim bir sorum olucak,

surf olta kamışı geçen gün arabanın bagajından düştü en alttaki ( en büyük yüzük) kırıldı diğerleri henüz  sağlam gibi şimdi en alttakini kendim değiştimek istiyorum ama sanırım diğer yüzükleri de sökmem lazım dimi yukarıdan geçmicek yoksa ,yani hepsini söküp sırasıyla en alttakinden başlayıp büyükten küçüğe doğru yeniden yapıştırmalımıyım? yada bildiğiniz daha pratik bir yol varmı 

ayrıca yapıştırıcı için japon yapıştırıcısıyla kabartma tozunu karıştırmamı tavsiye ediyolar ( kabartma tozu japonun kuruduktan sonra kırılganlığını azaltmak içinmiş ) sizin tavsiye ediceğiniz bir yapıştırıcı varmı acaba ....

speed0972

speed0972

Oltacı
İyi günler dileğimle....

Teleskobik kamışlarda yüzük değişimi aynen anlattığın gibi tamir ediliyor.. :) :) Fazlası var eksiği yok...Kabartma tozu ise benim için yeni...Yalnız yüzüğün sökülen kısmını ince zımpara ile iyice zımparalamak lazım....Kalan tozu ise kabartma tozu yerine geçiyor.. :) :) Bu zamana kadar japon yapıştırıcısıyla değiştirdiğim yüzükler çürüyüp ve kırılmadıkça yapıştırmada sorun çıkmadı...

Rastgele....

safakmetin

safakmetin

Kayıtlı Üye
İyi günler dileğimle....

Teleskobik kamışlarda yüzük değişimi aynen anlattığın gibi tamir ediliyor.. :) :) Fazlası var eksiği yok...Kabartma tozu ise benim için yeni...Yalnız yüzüğün sökülen kısmını ince zımpara ile iyice zımparalamak lazım....Kalan tozu ise kabartma tozu yerine geçiyor.. :) :) Bu zamana kadar japon yapıştırıcısıyla değiştirdiğim yüzükler çürüyüp ve kırılmadıkça yapıştırmada sorun çıkmadı...

Rastgele....
:oops: bende internette araştırırken denk geldim bu kabartma tozu ve japon yapıştırıcısı karışımına  :oops: diğer bi taktikte sizin dediğiniz gibi yüzükler söküldükten sonra kalan eski yapıştırıcı maddeleri zımparayla yok edildikten sonra ince ibrişimli bi iple yüzüğü takıcağımız noktayı bi güzel sarıyoruz daha sonra yapıştırıcıyı sürüyoruz böylece korozyondan korunuyomuş ..... :) :)  :) :)

E

erman41

Kayıtlı Üye
epoksi şeffaf maddeyi nereden aldınız? ismi nedir?