Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Jigging için Makina Seçimi

• Konuyu başlatan rkacar
  • Başlangıç tarihi
Ali Rıza Acar

Ali Rıza Acar

Kayıtlı Üye
Takım çok iyi. 

Jigg için benim önerim. Daiwa pirates 200 gr glow orange. Derinde avlanacağın için 200 gr ın hadi enaz 180 gr. altına düşme.

Renk olarak diğer alternatifleride oradaki kişilerden bilgi alman lazım ama glow orange serisi en iyi iş yapan seri.

Bunu da ip misinadan sonra fırdöndü sonra kalınlığı  0.50 den az olmayan leader misinaya bağlamayı unutma. Bende  berkleyin leader misinası bağlı.Fırdöndüden sonra 1 en fazla 1.5 mt. olsun. Esnek ama sağlam misinadır. esnemesi balığın ilk hamlesini yavaşlatır.

Mücadele kemeri takmayı da unutma.

Bol şans ve rastgele.

Ali Rıza Acar

Ali Rıza Acar

Kayıtlı Üye
İçime sinmedi Leader misinayı çıkardım. Bilgilerini vereyim.

Berkley Trilene Big game Fluorocarbon. 0.56 mm. çekeri 13.6 kg.

Bu durumda çekeri biraz daha fazla olanı kullanabilirsin.

Fırdöndüyü Remixon un çelik ve rulmanlı (bilyeli) olanlarından kullan. Çekerleri üzerinde yazar

emreerdem

emreerdem

Kayıtlı Üye
abi çok sagol bilgilerini paylaştığın için. jig i şimdi hemen alıyorum netten. yazdıklarının da resmini çektim unuturum diye yarında istoç a gidip fırdöndü ve fluorocarbon misinayı alıcam şimdiden heyecanlandım.tekrardan sagol ali abi eline sağlık.