Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

İzmir'de Kumluk Bölge...

• Konuyu başlatan Övünç Dinç
  • Başlangıç tarihi
Bünyamin Kanatlı

Bünyamin Kanatlı

Genel Sorumlu
vallahi üstadlarım ben fikrimi beyan edecek olursam..Öyle uluorta yaptığımız avlak paylaşımlarının çok sağlıklı olmayacağı düşüncesindeyim..Sebebine gelince..Ne yazıkki insanlıktan nasibini alamamış olan mahluklar var..Bu avlakları patlatmak için tetikte bekleyen..İnşallah böylelerine denk gelip sıkıntıları yaşamazsınız..

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Bu mantık bana biraz ters geldi Çipura benim bildiğim taşlık ani kesit olan bölgeleri sever , ve tercih ettiği yemler zaten böyle alanlarda mevcuttur diye düşünüyorum.
Süleyman'cım Çipura taşlık ve kayalık bölgelerde ve genelde 25 ila 40 metre arasında derinleşebilen yerlerde ''yuvalanır ve yaşarlar.'' Ancak yemlenmek için günün belli saatlerinde yuvalarından ayrılır ve kıyıya doğru yanaşırlar.. Yanaştıkları yerler genelde irili ufaklı taşların olduğu yada tamamen kumluk olan bölgeler olur...

Bu sebeple kumluk bölgeler genelde avlarını en rahat bulabilecekleri yerlerin başında gelir...

Moderatörün son düzenlenenleri:
Halil İplikçi

Halil İplikçi

kumsal balıkçısı
çipuranın nerelerde bulunabilceğini tespit edebilmek için çok sevdiği yiyeceklerine bakmalı...

sülünes matya midye ve türevleri cinsinden kabuklular bunlar kumluk alanlarda boldur..

.yengeç türevleri ise taşlık alanlarda daha çoktur dolayısıyla her iki şıkada  doğru diyebiliriz

ve bu ikisinin yani kumluk ve taşlık bölgelerin birbirine  geçiş bölgeleri olan eriştelik kesimler buralarda da yayılım gösterecektir

çipura ile ilgilenenler bilir ünlü ispanyol raul maryonun rekor çipura videoları genelde plaj da dır

Bu mantık bana biraz ters geldi Çipura benim bildiğim taşlık ani kesit olan bölgeleri sever , ve tercih ettiği yemler zaten böyle alanlarda mevcuttur diye düşünüyorum.