Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

İp Livarı

• Konuyu başlatan almaph
  • Başlangıç tarihi
almaph

almaph

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar

http://www.oltamisina.com/topic/2937-29062014-kırklareli-tatlı-su-levrek-avı/ topikte ve Karamanda yakaladığımız balıkları suda tutmak için poşet tarzı ilkel ekipmanlarla uğraşırken daha uygun, hem daha kullanışlı olabilecek düşündüğüm bir DIY alternatifi aklıma geldi.

Bu sepetler hem çok ucuz. internette 2.99 TL fiyatı gördüm. Ustelik ufak bir modifikasyon yaparak çok güzel balık saklama alternatifi olabilir. ust kapagı fermuar veya cırt-cırt ile sabitleyip balık avlama keyfi sürdürebilirsiniz.

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Kardeşim zekanla aydınlatıyorsun yine bizleri :)...

Teşekkürler.

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Çeşitli baharat satan,aktarlardan alacağın keten çuval işini harika görür,

tesimdeki  tip livarlar çok çabuk yırtılır gibi geliyor bana.

resimde benim kullandığım keten çuvaldan livar var,kendim yaptım,yani kenarlarını kıvırıp,kuamaş takviyesi yapıp içine ip geçirdim oldu bitti.Ne sıcaktan nede çalı çırpıdan etkileniyor,Özellikle tatlı su avında kullanıyorum.

genckemo

genckemo

Kayıtlı Üye
çok şık :) :)

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
neden olmasın derken Önder abinin dedikleri dikkatimi çekti... sanki biraz zayıf kalır gibi... Keten çuval iyidir :)

almaph

almaph

Kayıtlı Üye
Topragım Onder abi haklı ama onu kopartacak balık varsa da benim oltaya gelmedi…. 
Gelse bile 1 sezon kurtarır. ardından at yenisini al :D 

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
ahahahaha  haklısın oda doğru ya :) bırak onu kopartacak balığı ısparoz bile tutamıyoruz yahu :)

almaph

almaph

Kayıtlı Üye
istavrit bununla baş edene kadar :D sen 1000 dere onu değiştirirsin. Sokakta 2 tanesi 3 liraya satılıyor. :D