Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

"heavy Casting" Nedir Nasıl Yapılır

• Konuyu başlatan Junglehook
  • Başlangıç tarihi
Junglehook

Junglehook

Miço
Merhaba arkadaşlar,

Tecrubesi yada bilgisi olanlar açıklarsa memun olurum .Nedir bu heavy casting ne şekilde nasıl yapılır .Birçok video izledim fakat hep gerçekleşmiş olan avların neticeleri paylaşılmış.Hangi yemler kullanılır ekipman nasıl olmalıdır ?,olta düzeneği vs.vs .Bilgisi olanların ilgisini rica ediyorum şimdiden teşekkürler.

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Hiçbir bilgim yok Serkan.... Olan varsa yardımcı olur herhalde... Kolay gelsin...

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Serkan selamlar nasılsın?

Hazır girmişken senin soruna cevap yazmak istedim...

Bizim buralarda bu tekniği uygulaman çok zor :)...

Çünkü kıyılara sığınan (avlanmaya gelen iri balık) pek bulunmaz bizde  o videolardaki adamlar gelsin de bizim buralarda yakalasınlar bakalım....

İki türlü uygulayabilirsin, bu tekniği birisi canlı yem, (İki iğneli canlı balık - lüfer oltası gibi düşün)  diğeri ise kayar iğneleri yemli olta.

Canlı yem tercihin avlanma bölgene göre değişecektir, kalamar, sübye, balık vb....

Max. kullanabileceğin iğne sayısı yemlide 3 canlı bırakmada 2. bana sorarsan ikisinde de ideal 2 olan.

Extreme  strong serisi kamışlar  (Çekeri - atarı çok güçlü) kullanmak şarttır. İğne olarak Circle iğneler kullanılır.  İğnelerle kurşun arasında 1-1.5 m mesafe bırakılarak takım hazırlanır.

Sen zaten bir kaç video izledim diye yazmışsın ama belki hazırlanışı ile ilgili izlememiş olabilirsin diye bir iki video ekliyorum...

Moderatörün son düzenlenenleri:
Junglehook

Junglehook

Miço
Serkan selamlar nasılsın?

Hazır girmişken senin soruna cevap yazmak istedim...

Bizim buralarda bu tekniği uygulaman çok zor :) :)...

Çünkü kıyılara sığınan (avlanmaya gelen iri balık) pek bulunmaz bizde  o videolardaki adamlar gelsin de bizim buralarda yakalasınlar bakalım....

İki türlü uygulayabilirsin, bu tekniği birisi canlı yem, (İki iğneli canlı balık - lüfer oltası gibi düşün)  diğeri ise kayar iğneleri yemli olta.

Canlı yem tercihin avlanma bölgene göre değişecektir, kalamar, sübye, balık vb....

Max. kullanabileceğin iğne sayısı yemlide 3 canlı bırakmada 2. bana sorarsan ikisinde de ideal 2 olan.

Extreme  strong serisi kamışlar  (Çekeri - atarı çok güçlü) kullanmak şarttır. İğne olarak Circle iğneler kullanılır.  İğnelerle kurşun arasında 1-1.5 m mesafe bırakılarak takım hazırlanır.

Sen zaten bir kaç video izledim diye yazmışsın ama belki hazırlanışı ile ilgili izlememiş olabilirsin diye bir iki video ekliyorum...

Verdiğin bilgiler için teşekkürler Övünç .Bildiğim birkaç noktada denemek istiyorum belli mi olur belki şaşkın bir balık denk gelir :) :)