Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Guvercinlikten Selamlar.

• Konuyu başlatan ARAGAMİ
  • Başlangıç tarihi
ARAGAMİ

ARAGAMİ

Editör
Avin yapildigi tarih: 31.05.2014
Avlak yeri:bodrum güvercinlik
Avlanma yontemi:tekne
Kullanilan takim: 2 igneli (iğnenin biri hirsizli) takim.
tek iğneli gezer kursunlu takim.
Kullanilan yem: mamun ve yengeç
Yakalanan balik cinsi: cipura, mercan, izmarit, gopez,kolyoz,uskumru.

hepinizinde bildigi gibi bendeki kasinti kasinti degil masallah mayasil.
kasinti yine tavan yapinca once bizim siteden araştırmalara basladim. olumlu geri bildirim alamayınca netten arastirmalarima basladim.
ve guvercinlikte kusadasindan tanidigim calimera teknesinin yeni bir tekne alip hizmete basladigini öğrendim. ayni zamanda tekne sahibinin servis minibüsü alip guvercinlige servis dahil 60 tl fiyat vermesi agzimin acik kalmasina yol acti. rezervasyonumu yaptırıp gece 03.30 karsiyaka vapur iskelesinden servise bindim. malum guzergahlardan geçip guvercinlige sag salim ulasip tekneye kapağı attik. tekne 12-13 mt idi. guvercinlikte gördüğüm en bakimli tekne olması beni soke etti. cay bile hazirdi ve buyuk kagit bardaklarla servis ettiler. gun icinde 4 kere cay demlediler. tuvaleti tertemizdi ve tuvalet kagidi falan hersey vardi. tek sikinti avlanma yerleri biraz dar olmasiydi. ancak 15-16 kisinin avlanabilecegi tekneye kaptanin misafirlerini 12 kisi ile sinirlandirmis olmasi baya rahat bir av ortamı sundu bizlere.
sonrasi malum hic sahil guvenlik yoktu. hava günlük güneşlik idi. balik yine cok nazli idi. ama teknede herkes ortalama 5 adet cipura, bir dolu kolyoz, gopez , izmarit azda olsa mercan almayı basardi.
hava cok sıcaktı. bir gram yagmur yagmadi.
yeterli balik alinca oy birligi ile
16.30 da avi sonlandirip kiyiya oradan bafada odun atesinde cay molali dönüş yolculugumuzu gerçekleştirdik.
her zamanki yorgunluk ile eve geldim. bir türk kahvesini sigara eşliğinde götürüp yatağına yatagima gidip bayildim.
balik hala cok nazli idi.
kaptanin tavsiyesi ile tek iğne 50-100 gr. gezer kursunlu ayiklanmis yengec takılı takim is yapti.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Murat Abi senin adına sevindim...

İçindeki çığlığı susturmuşsun en azından. Hem ücret oldukça iyi ayrıca çok kesat geçmediğini de düşünürsek  bence güzel av olmuş...

Şu Samsung cep telefonu ile bir kaçta resim çekseydin iyidi.

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Almışsın abi çupranı yine :) maşallahın var.. Allah muhabbetini bozmasın :)

ishak BALLICA

ishak BALLICA

Üstad
     Sevgili dostum, bizimkisi kaşıntı değil... :  Resmen artık müzmün bir mayasıl hali aldı... :) :) :) :) :) Buna ben de can ı yürekten katılıyorum...Tek çare sanırım deniz suyu... :) :)  

Takım olayına gelince ona yürekten katılıyorum...Zira bu bölgenin balığı gebe çakal gibi...Yani sürekli besleniyor ve tok geziyor...O yüzden doğal çupra daki o yeme basma ya da yemi alıp da götürme hali yok.

O yüzden yemi ağzına alıp gevelerken tasmalamak gerekiyor...Bunun içinde o yöre için en uygun takım 2 köstekli gezer kurşunlu takım.

İşin ilginci kibar diye tercih edilen Mustad 1251/c serisi iğneleri açıyor bu takozlar...Bunun yerine tercih edilen Mustad 505 ler ise sanırım kalın geliyor...

yucel35ege

yucel35ege

Kayıtlı Üye
neşeniz ve avlarınız her daim bol olsun

ARAGAMİ

ARAGAMİ

Editör
değerli yorumlariniz için teşekkürler.

poseidon_35

poseidon_35

Kayıtlı Üye
av gayet güzel geçmiş abi darısı artık başımıza tabi fırsat bulursak bananesalı günü iş çıkışı gideyim diyorum deniz sakin görünüyor  ama şimşekler yine beni bekliyor sanki yandık  

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Helal sana be Aragami Murat,

en iyisini yapıyorsun,kaşıntı başlayınca kaşınacaksın yoksa operasyon gerekir :)

güzel bir av günü geçirdiğin ilk resimdeki gözlüğün arkasındaki gözlerinden belli :)

Yanlış anlamazsan sen Bodruma Karşıyakadan ayrı bir tekneylemi gittin?

>>   diye yazmışın :)  aman kızma bana vallaha ben öyle anladım :)

neyse şakalar fazla uzamasın :)

istediğin balığı tekneye aldıysan ne mutlu sana,akşama ev halkına r.kı-roka - balık çıktıysa o yorgunluğa değmiştir, :)

Balığın az olduğu dönemde sağlam takımlı ve tetikte olmak lazım,zaten az gelen vuruşta birde kaçan oldumu kahrolur adam :)

yeni avlarında bol şanslar abisi.

ARAGAMİ

ARAGAMİ

Editör
abilerin en güzeli sağolasın.

haklısın vallahi. karşıyaka vapur iskelesinden meğersem tekneye binmişim.

puhahahahahahahaha.

düzelttim abiciğim.

saygılarımla,

Moderatörün son düzenlenenleri:
yucel35ege

yucel35ege

Kayıtlı Üye
aslında karşıyaka dan tekneyle çıkıp taa bodrum a kadar avlana avlana gitmek lazım.bir hafta!!!!!süper olurdu.sonra hanımlar eve alırmı bilmem :oops:   :oops:   :oops:   :oops:   :oops:

Halil İplikçi

Halil İplikçi

kumsal balıkçısı
kutlarım murat bu balıksız günlerde bu rapor iyi geldi afiyet olsun 

ARAGAMİ

ARAGAMİ

Editör
aslında karşıyaka dan tekneyle çıkıp taa bodrum a kadar avlana avlana gitmek lazım.bir hafta!!!!!süper olurdu.sonra hanımlar eve alırmı bilmem :oops:   :oops:   :oops:   :oops:   :oops:
önder abilerin tekne ile yapabiliriz aslında.

hazır bakımdan da çıktı tekne cillop gibi oldu.

puhahahahahaha.

yucel35ege

yucel35ege

Kayıtlı Üye
önder abilerin tekne ile yapabiliriz aslında.

hazır bakımdan da çıktı tekne cillop gibi oldu.

puhahahahahaha.
şaka bir yana en büyük hayalim,tekneden çıkmadan 1 hafta balık avı turu yapmak.bol yem ,1 koli milli içecek
.png' alt=': karizma :'> ,balık tutulur zaten.

MEHMET ASIM YEŞİLDAĞ

MEHMET ASIM YEŞİLDAĞ

Kayıtlı Üye
Tebrikler güzel av olmuş hep rasgelsin

ufuk

ufuk

Kayıtlı Üye
Murat abi helalin var :) :) eserin giriş,gelişme ve sonuç itibariyle harika  :) :)  afiyet bal şeker olsun.

ARAGAMİ

ARAGAMİ

Editör
çok teşekkürler Mehmet abicim ve Ufuk kardeşim.

almaph

almaph

Kayıtlı Üye
yapılır mı bu bize ????

balık kelimesini duyup ama göremeyenler var :D

ARAGAMİ

ARAGAMİ

Editör
yapılır mı bu bize ????

balık kelimesini duyup ama göremeyenler var :D
takıl bana hayatını yaşa.

her şartta ve olumsuzlukta dahi bir yolunu bulup kaçarım denize ben.

arabam  olmadığı için sırt çantası, buzluk ve kamışları 3-4 araç ile

çok taşımışlığım vardır ve hala da taşır dururum.

bizimkliler ehli keyif olduğu için sıkıntıya gelemezler.

bir büyüğümüzün dediği gibi;

"balık tutmak için balığa gitmek lazım"

:oops: