Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Ekran Ayarlarnızla Oynamayın :) Baba Turna

ufuk

ufuk

Kayıtlı Üye
selam forum ahali,ben ilkkez görüyorum sizlerlede paylaşmak istedim bu derya kuzusu diyemiycem zira tatlısu mandasımı desem acaba  :oops:  sakarya acarlar langoz'unda fotoğrafı çekilmiş turna (oklama) ..

hasbel kader bana denk gelse oltayı taktim eder kendilerine toparlanır giderdim heralde :oops:   :oops:   :oops:

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ali Rıza Acar

Ali Rıza Acar

Kayıtlı Üye
Ufuk, eti nasıl bunun. Yayına benziyor mu?

ikaraburun

ikaraburun

Kayıtlı Üye
maşallah.. nasıl bu kadar büyümüş şaşırdım doğrusu...

ufuk

ufuk

Kayıtlı Üye
Ali rıza abi normal turna güzeldir de bunun nasıldır bilemem :) :) bu turna nın bulunduğu bölgede yayın yokmuş ayrıca onuda ilgiç bulmuştum.

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Maşallah yahu bu ne böyle :) Hayret bu kadar büyümüş olması şaşırtıcı :)

akdeniz

akdeniz

Editör
Bu ebatta olanları ördekleri , karabatakları falanda yutuyor.Almanyada turna avcılığı. Çok popüler 1 metre ile 1.20 arası yakalanan turna haberlerini devamlı duyuyoruz 80li yıllarda iki metreye yakın tutulmuş olan rekorda var.

Geçmişte seksen cm. Civarlarında bende yakaladım avı zevkli bir balik fakat şahsen ben deniz baligindan başka baliklari tercih etmediğimden tadını öylede ahım şahım bulamadım.Yayın balığı daha lezzetli onu kesin diyebilirim. .

Y

Yasin Altıntren

Kayıtlı Üye
Resimde 2mt'nin üzerinde bir balık gibi duruyor ama bu kadar büyümesi anormal. Belki hile olabilir. Kenara park etmiş gibi duruyor. Bu kadar büyümesi için çok geniş bir su alanı ve sağlam bir derinlik olması lazım.

Turna oldukça kılçıklı bir balık onun için yemesi zahmetli biraz ama avcılığı inanılmaz zevklidir. Makinayı sararken o makinanın zank diye durması bizi bizden alıyor :) :)

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Abovvvv o neki öyle kardeşim :)

Manisalı balıkçılar görmesin şimdi bunu,yeminle haftaya çıkmaz bu :)

Turnayı ustası pişirirse doyum olmaz,Ufuk bilir Denizlide ilçelerinde  yapan yerler var, (bak şimdi gaza geldim sözde biri çağırıp ötekiler gelelim demişti çamur oldu )   :)  sadece Denizlide değil göle kenarı olan her yerde var,ama bu boyutlara imkanı yok gelemezler,çünkü hem su yok hemde katliam yaptılar zamanında .

ishak BALLICA

ishak BALLICA

Üstad
Tatlı su balığı hakkında pek bir damak zevkine sahip olduğum söylenemez.Ama Turna balığının lezzeti  özellikle sazan türlerine göre bana daha lezzetli geldi diyebilirim.Yalnız bayağı kılçıklı bir balık türü.