Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Ekipman Öneri

huseyinsagli

huseyinsagli

Kayıtlı Üye
Selamunaleyküm arkadaşlar herkese Hayırlı Ramazanlar. Ben at çek av için yeni malzemeler almak istiyorum. Bana önerebilceğiniz marka ve ürünler

varmı kendi kullandığınız denediğiniz sonuç aldığınız malzemeler ? Alacağım malzemeleri denizde ve tatlı sudada kullanmak istiyorum.

yucel35ege

yucel35ege

Kayıtlı Üye
Aleyküm selam, bu konunun uzmanı Övünç tür.konuyu görünce yardımcı olur

huseyinsagli

huseyinsagli

Kayıtlı Üye
Tamam abim bi danışayım o zaman

murat celikbas_885

murat celikbas_885

Kayıtlı Üye
shimano catana 3000sfb makina ve 2.70 kamis 15-40 atarli olabilir

markasida maddi durumuna gore degisebilir tabi

misinada orme ipse 0.18 civari  laylonsa 0.32 yi sardirdinmi her yerde kullanabilirsin

makina olarak shimano catana 3000sfb kullaniyorum uzun suredir. cok makara kullandim ama shimano bi baska.

Shimano Hyperloop 4000 FB Spin Makaralarida cok guzel

murat celikbas_885

murat celikbas_885

Kayıtlı Üye
http://www.ozserav.com/images/olta-makaralari/shi-001.jpg

shimano hyperloop 4000 fiyati 52 tl imis

http://www.ozserav.com/index.php?kategori=olta-kamislari-spin-kamis-tekne-iki-parca-bot-atcek-kamislar

burdada 37.50 tl  olan dam marka 2.70 20-40 atarli kamis

dam markayida uzun sure kullandim ve menmunum.

site ile hic bi alakam yok. sadece fiyat ve resim kullanmak icin sectim.  

burdakileler yeni baslayanlar icinde, profesyoneller icinde uygun malzemerler bence. cok pahaliyi alman fazla bise degistirmiyo.

Moderatörün son düzenlenenleri:
huseyinsagli

huseyinsagli

Kayıtlı Üye
Aynen aga uygun fiyatlısıda iş görüyosa yeterli bencede. Her fiyata kamış var dediğin gibi bende orta yollu bişey seçcem artık arasından ama ince kamış istiyorum at çekte yormasın. misinada örme mi daha iyi oluo ? bide sahte yem hakkında bilgin vamı aga ?

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
At çek yaptığım bir av türü değil. Yanlış yönlendirmek istemem. Yücel abinin de dediği gibi övünç kardeşim bu konularda uzmanlaşmış bir arkadaşımız. Ayrıca bu av tekniğini yapan ve kullanan arkadaşlarda zaten yardımcı olacaklardır.

huseyinsagli

huseyinsagli

Kayıtlı Üye
Yazdım ama görmedi herhalde mesajımı Övünç arkadaşımız. Görünce bilgilendirecektir beni bu konuda

murat celikbas_885

murat celikbas_885

Kayıtlı Üye
Hangi balik icin oldugunu yazarsan daha net cevap verebiliriz. Denizde her baligin avi cok degisik sekilde yapiliyo. Tatli sudada yesil karin kismi beyaz simli plastige gelmeyen balik yok. Ama golde sari sazanda vardir belki, sende portakal rengi kullanirsin. O golde sari sazan yoksa eger, baliklar urker. Turkiye cogu kisinin bilmedigi bise var, baligin avlanma saati

murat celikbas_885

murat celikbas_885

Kayıtlı Üye
Onu ogrenmenin iki teknigi var. Birincisi barometre.

Ikinciside su icindeki basinc dis etkenlere gore degisir. Dunyanin donmesinden olusan basinc.

Ruzgar bi ara kesilir ve sonra yon degistirir. Iste balik o zaman yakalanir.

huseyinsagli

huseyinsagli

Kayıtlı Üye
Artık izmir çevresinde ne çıkarsa abim. şuan genelde lidaki ısparozlar falan çıkıyo ve boyutları çok ufak onlarda yeme gelio. At çek için mevsim değil herhalde eylülden sonra başlar at çek değilmi ?