Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Dibe Takilmayan Kurşun

• Konuyu başlatan Bünyamin Kanatlı
  • Başlangıç tarihi
Bünyamin Kanatlı

Bünyamin Kanatlı

Genel Sorumlu
Başlıktan da anlaşılacağı gibi bütün amatör olta balıkçılarının hayali, yemi savurduktan sonra dibin yapısı ne olursa olsun takılma sorunun yaşanmamasıdır..Benim ne kadar zamandır düşündüğüm bu projemi Gürol ERMİŞ ağabeyim yapmış ve youtube de paylaşmıştı..Ancak o zamanın şartları ile hazırlanmış bir çalışmanın video çözünürlüğü düşük, ortam karanlık ve çekim sessiz olduğu için ben revize etmek istedim..Sanırım oldu da..Ağırlığın tanesi 1 tlye bile mal olmuyor..Yeter ki içinizden "ben en azından bunu yapabilirim"  deyin...Çok basit bir mantıkla geliştirilen bu sistem, takılıp denizde kalmadığı için tamamen doğa canlısıdır diyemiyorum..Çok ama çok nadiren de olsa takılabilme ihtimali var..O kadar kusur kadının kızında bile olur sanırım..Surf , çapari ve tekneden yemli avlanan hobidaşlarımın dertlerine derman yaralarına merhem olacağını düşünüyorum..Surf avcıların bu kurşunu suya yolladıkları zaman dibe yavaş yavaş batması yemlerinin sürtünmeden dolayı daha zor iğneden düşmesini sağlar..Hele ki çapari ile kaldır indir yaptıklarında plastik ve içinin kısmen boş olmasından dolayı takıma ektra bir aksiyon kazandırıyor olması zannımca çaparinin avcılığını da arttırır..Videoda nasıl yapıldığını elimden geldiğince açık bir dille yazdım..Yinede takıldığınız bir durumda mesaj ile belirtmenizi rica edeceğim..

http://www.youtube.com/watch?v=UPx6OsSZSAQ

Bu arada yaparken sizlerinde karşılaşacağı küçük bir sorundan bahsedip onuda nasıl düzelteceğimizi göstermek istiyorum..Kurşun, plastik kutunun içini tamamen doldurmadığı için ileri geri oynama yapacaktır..Fırdöndü plastik kutunun içine girerse, plastiğin kenarları misineyi kesebilir..Bunun önüne geçmek için fırdöndüğü üst kapaktan geçirdikten sonra alt kapağa göz kararı bir miktar silikon dökeriz..ardından kapağı kapatmadan evvel eklem yerine çok az japon yapıştırıcı tatbik edip o şekilde kapağı kapatırız..Eklem yerini kuvvetlendirmek için, aşağıdaki resimde gördüğünüz şekilde elektrikçi bandı ile bir tur sarıp işlemi sonlandırırız..Böylelikle fırdöndü içeri kaçmaz ve açtığımiz deliğin keskin kenarları misinaya zarar vermez..Ben bunu kıyıdan denedim..Sonuç sıfır balık..Ama hiç önemli değil..En azından sistemin çalıştığını, rüzgara karşı çok fazla bir mukavemet oluşturmadığını gördüm..Sizlerinde kullanması dileği ile..Avınız daim şansınız bol olsun...

ishak BALLICA

ishak BALLICA

Üstad
Moderatörün son düzenlenenleri:
Bünyamin Kanatlı

Bünyamin Kanatlı

Genel Sorumlu
Sevgili Bünyamin, tam bir ZİHNİ SİNİR PROCESİ.... :oops: Daha önce de görmüştüm.Sanırım Gürol ERMİŞ kardeşİmiz yapmıştı.Ama harika...Denemek lazım.. :) :) .Aklına ve emeğine sağlık abim

NOT: Zihni sinir denilen karakter,çok sevilen ünlü bir karikatür kahramının adı

https://www.google.com.tr/search?q=zihni+sinir+projeleri&safe=off&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=fhd5UdgTyNY5k-yA2AI&ved=0CC8QsAQ&biw=1280&bih=915
Çok sağolasın ishak ağabey..Allahımdan isteğim senin gibi gerçek anlamda avlanmayı bilen insanların oluşturacağı bir organizasyonda bulunabilmek..Çok sağol esprili yorumun için..

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
eline sağlık Bünyamin,

Aslında denizde-gölde kalınca tamamen zararsız bir madde (taş harici :) ) bulmak lazım ama ne :)

Çalışmalara devam :)

(  Zihni sinir aslen Manisalıdır. ( İrfan Sayar ) buluşları ile ünlüdür,kendisini ilgiyle takip ederdim ama şimdi göremiyorum ortalıklarda.)

Bünyamin Kanatlı

Bünyamin Kanatlı

Genel Sorumlu
Teşekkür ederim önder ağabey..Beğenmene çok sevindim..

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Süper pratik ve faydalı bir keşif :) Kardeşim ellerin dert görmesin çok teşekkürler :)

ufuk

ufuk

Kayıtlı Üye
oldukca pratik, elerine sağlık paylaşım için ayrıyeten teşekkürler.

Bünyamin Kanatlı

Bünyamin Kanatlı

Genel Sorumlu
Süper pratik ve faydalı bir keşif :) :) Kardeşim ellerin dert görmesin çok teşekkürler :) :)
Ramazanım sırf senin şu güzel yorumların için hergün birşey icat ederim yeminle :) :)

Bünyamin Kanatlı

Bünyamin Kanatlı

Genel Sorumlu
oldukca pratik, elerine sağlık paylaşım için ayrıyeten teşekkürler.
Rica ederim ufuk ağabey..sizler okudukça yüzünüzdeki tebessümü düşünüp ben mutlu oluyorum..

ARAGAMİ

ARAGAMİ

Editör
benim zaten kan şekerim çok düşer ve

hep çukulata, kolaya dadanırım.

kinder suprise takılacağım artık.

:) :)

hele kıyıdan avlanırken deli olur insan kurşun takılınca

ne takımlar bırakılır denizlere.

en kötü haliyle bile %70-80 kurşun takılmalarını azaltır bu sistem.

negatif yönleri varmıdır bilmem ama olsa bile sineye çekerim ben.

teşekkürler bünyamin kardeşim.

Bünyamin Kanatlı

Bünyamin Kanatlı

Genel Sorumlu
benim zaten kan şekerim çok düşer ve

hep çukulata, kolaya dadanırım.

kinder suprise takılacağım artık.

:) :)

hele kıyıdan avlanırken deli olur insan kurşun takılınca

ne takımlar bırakılır denizlere.

en kötü haliyle bile %70-80 kurşun takılmalarını azaltır bu sistem.

negatif yönleri varmıdır bilmem ama olsa bile sineye çekerim ben.

teşekkürler bünyamin kardeşim.
Murat ağabey..Valla çok inceledim bu videoyu..Bu icadı da  çok kurcaladım..En güzel tarafı ise..diyelim ki misinayı kestirdin veya birşekilde koptu..içinde boşluğu varya, akıntı ile kıyıya vurana kadar sürüklenir tahminimce..Ama bunu tekneden kullanırsan garanti veririm ki 1 tanesi bile ziyan olmaz..Ben teşekkür ederim ağabey..

Evren Yılmaz

Evren Yılmaz

Kayıtlı Üye
Bünyamin , kardeşim bir rahat dur ya,,,

:) :) :) :) :) ...

Şaka tabiki , her gün yeni bir fikirle ayndınlatıyorsun bizi süpersin.

İshak Ağabey, senin şu koyduğun link çok hoşuma gitti Zihni Sinir için teşekkürler.

Bünyamin Kanatlı

Bünyamin Kanatlı

Genel Sorumlu
Bünyamin , kardeşim bir rahat dur ya,,,

:) :) :) :) :) ...

Şaka tabiki , her gün yeni bir fikirle ayndınlatıyorsun bizi süpersin.

İshak Ağabey, senin şu koyduğun link çok hoşuma gitti Zihni Sinir için teşekkürler.
Sağolasın evren..Boş boş oturup birinin bana "kardeş sen niye birşey paylaşmıyorsun" diyeceğine bu şekilde "kardeşim bir rahat dur" diye uyarması bneim daha çok hoşuma gider..Espri çok erinde olmuş..Çok istiyorum hatay da bir organizasyon yapsınlar bizim forumun büyükleri...O zaman daha eğlenceli şeyler olur..

Thread starter Similar threads Forum Replies Date
Önder ALTAN Gündem , Haberler 5