Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Darbogaz

• Konuyu başlatan Talat aka
  • Başlangıç tarihi
T

Talat aka

Kayıtlı Üye
Selam arkadaşlar son zamanlarda hic darbogaz avina katilan oldumu ?? Eger temmuz agustos aylari icin bir fikri olan varsa yardimci olabirmi tesekkur ederim

Ali Rıza Acar

Ali Rıza Acar

Kayıtlı Üye
Son zamanlarda olmadı. Darboğazın sezonu Ekim ayının ortalarında başlıyor. Bu sitedeki arkadaşlarda (Ben de dahil) en az 10 ve fazlası oraya gitmiştir. Kaptanlar tarafından cazip gösterilse de verimli olduğu söylenemez. Sezonunda defalarca gittiğimizde tekne başına (kişi başına değil) toplam 7-8 adedi geçmemiştir. Bu da sitelerde ki arkadaşlar arasında Darboğazın adı yokboğaza çıkmıştır. Ancak balık kısmet işidir. Senede ancak 1 veya 2 kez verimli av yapıldığını biliyoruz. Ona da kısmetliler denk geliyor.

Kaptanlar genelde yakalanan avların resim veya videolarını Face deki sitelerine koyarlar. Ama dikkat edersn bu birkaç resim ve videoyu geçmez. Abartılır da abartılır. Hiç yakalanan balıkların toplu resmini kaç kez görürsün.

Başka bir tavsiye istersen balık yakalatmaya çalışan ticari yönün haricinde bu işi bilen kaptanlardan YASMİN teknesi HÜRRİYET kaptanı öneririm. Darboğaz kadar verimli avlak yerleri vardır ve GPS inde kayıtlı nokta yerlere götürür ve SIÇAN adasında (ki darboğaz kadar verimlidir) mutlaka yakalatmaya çalışır.

BİLGİ OLARAK: Sitede darboğazda gerekli olacak ve kullanılacak takımlar ile bilgiler de bulabilirsin.

T

Talat aka

Kayıtlı Üye
Cok tesekkur ederim Ali Riza Bey genede ben sansimi denemek istiyorum,av sonunda fotograflari sizlerle paylasmak dilegiyle saglicakla kalin