Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Cep Telefonu ve Mobil Cihazlarla Navigasyon

• Konuyu başlatan Övünç Dinç
  • Başlangıç tarihi
Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Sevgili Dostlar , işte gerçekten belkide bizler için çok büyük fırsat...

Karadan yada Tekneden nerden olursa olsun mutlaka android işletim sistemli bir telefonunuz varsa bu yazılımları yükleyin , bu arada iphone kullananan arkadaşlarda apple sistemleri ile olan uyumunu denerler.

Programlar , tüm deniz haritalarını içeririyor ve belkide sahip olduğunuz navigasyonunuzdan daha güncel.Yapmamız gereken sadece market bölümünden uygulamayı yüklemek, yada apk dosyasını olarak indirip dosya yönetiminden uygulama olarak eklemek.Umarım hepimize faydası olur.

Peki bu programlar hangileri;

I. Program - Androzic

Oziexplorer haritaları ile çalışabilme imkanı (ozf2, ozfx3)

Dil Desteği

Rusça, Almanca, lokalize Bulgarca, Fince, Hollandaca, Lehçe, Fransızca, Türkçe, Çekçe, İspanyolca, İtalyanca, Macarca

Android işletim sistemine sahip tüm cep telefonlarına ücretsiz kurulum imkanı.

Resmi sitesi

http://androzic.com/

Ücretsiz İndirmek İçin

Downloads - androzic - Unofficial oziexplorer client for Android - Google Project Hosting

En son versiyon olan

Androzic-1.6.apk

Dosyasını ister pc yardımıyla indirip cep telefonunuza yükleyin yada,

Direk cep telefonuyla aynı internet adresine bağlanarak Androzic-1.6.apk dosyasını otomatik olarak yükleyin.Google Play zaten yazılımın adını yazdığınızda bizim yapmamız gereken herşeyi bize anlatıyor.

İndirdiğiniz dosyayı cep telefonunuza kurun ve program hazır.

II. Program

http://www.navionics.com/NavionicsMobile.asp

Tüm denizlerin derinlik haritaları program içinde mevcuttur.

Eğer internet paketiniz varsa Anlık rüzgar durumu hakkındaki bilgilere ulaşabilme imkanı veriyor.

Umarım hepimiz deneyerek yorumlarımızı yazarsak çok faydalı olacaktır.

Kurulum ve kullanım hakkında sorularınız olursa çekinmeden sorabilirsiniz.

Ulaş Kayhan Güren

Ulaş Kayhan Güren

Moderatör
Paylaşım ve bilgilendirme için teşekkürler kardeşim...:):):):)

Ali Rıza Acar

Ali Rıza Acar

Kayıtlı Üye
Bilgilendirme için teşekkürle Övünç' cüm.

Derhal benim telefona yüklemeye çalışacağım. Gerçi benim tlf. da foto, moto, radyo gibi şeyler yok sadece alo diyor ama genede bir deneyeyim bakalım.

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Bilgilendirme için teşekkürle Övünç' cüm.Derhal benim telefona yüklemeye çalışacağım. Gerçi benim tlf. da foto, moto, radyo gibi şeyler yok sadece alo diyor ama genede bir deneyeyim bakalım.
Android işletim sistemine mi sahip Ali Abi?

Ali Rıza Acar

Ali Rıza Acar

Kayıtlı Üye
Radyo bile yok diyom ne menemdir bilmem andoradan bahsediyor yahu.

kilim1

kilim1

Tayfa
Övünç bilgiler için teşekkürler. iPhone için navionics var fakat ücretli. Ama bunun gibi başka programlar var bunlardan biri ve benim acil tavsiyem "YachtWeather".

Kesinlikle şaşmayan özellikle adındanda anlaşıldığı gibi Yatcılar/Yelkenciler için özellikle yapılmış tüm denizlerdeki hava durumunu nokta atışıyla koy koy en ince ayrıntısına kadar veren bir programdır. Bildiğimiz gibi yelkenciler için deniz hava durumu, rüzgar çok önemlidir. Herkese YachtWeather'ı özellikle öneririm. Sevgili Mazhar abinin bile hayran kaldığı bir programdır.

Tabi aynı zamanda ücretsizdir. Sadece sonraki 2 günün hava durumunu, rüzgar, nem vs. verir, ama kesinlikle şaşmaz.

Bildiğimiz gibi uzun vadeli hava durumları genel anlamda doğru çıkmaz, 5 gün sonra hafta sonuna yağmur verir Meteroloji ve hafta sonunda hava değişir.

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Herkese yorumları için teşekkürler umarım içimizden birinin işini görür önemli olan bu.

B

bulutsun09

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar aranıza yeni katıldım :) :) Kuşadasından balığa çıkıyorum ve Akın çipurası avlıyoruz arkadaşlarla..En büyük zorluğumuz yer kerterizi almak.Akıllı telefonlar için en kullanılışlı GPS programı bilen varsa ve paylaşırsa sevinirim.Övünç arkadaşın paylaşmış olduğu programı cebime indirdim fakat bir türlü muvaffak olamadım yani olayı çözemedim...

halilak

halilak

Moderator
Sevgili Dostlar , işte gerçekten belkide bizler için çok büyük fırsat...

Karadan yada Tekneden nerden olursa olsun mutlaka android işletim sistemli bir telefonunuz varsa bu yazılımları yükleyin , bu arada iphone kullananan arkadaşlarda apple sistemleri ile olan uyumunu denerler.

Programlar , tüm deniz haritalarını içeririyor ve belkide sahip olduğunuz navigasyonunuzdan daha güncel.Yapmamız gereken sadece market bölümünden uygulamayı yüklemek, yada apk dosyasını olarak indirip dosya yönetiminden uygulama olarak eklemek.Umarım hepimize faydası olur.

Peki bu programlar hangileri;

I. Program - Androzic
Övünç Arkadaş;

Bu program nasıl bir şey?

Denedin mi?

Denizde işe yarıyor mu?

Örneğin koordinat giriiyor mu?

Telefona yüklemeye değer mi?

Sevgiler....

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Övünç Arkadaş;

Bu program nasıl bir şey?

Denedin mi?

Denizde işe yarıyor mu?

Örneğin koordinat giriiyor mu?

Telefona yüklemeye değer mi?

Sevgiler....
Denenemedim abi, bu yüzden sorularını cevaplamam yanlış olur.

Zaten eski bir konu.

aybulent

aybulent

Kayıtlı Üye
Navigasyon programlarının çoğunda koordinat girmek için önce bir yer imi konur, 

daha sonra bu yer imi düzenlenerek, ismi, koordinat değerleri vesairesi değiştirilir.

Androzic tede durum aynı, sağ üst taraftaki damla şekilli ikona basarak yeni bir nokta oluşturulur,

bu yeni yaratılan noktanın üzerine bastığınızda çıkan pencerede kalem ikonuna basarsanız,

bu nokta hakıkındaki bilgileri değiştirebilirsiniz,

Bu yöntem hemen hemen bütün nav programları için geçerli bir yöntemdir...

halilak

halilak

Moderator
Navigasyon programlarının çoğunda koordinat girmek için önce bir yer imi konur, 

daha sonra bu yer imi düzenlenerek, ismi, koordinat değerleri vesairesi değiştirilir.

Androzic tede durum aynı, sağ üst taraftaki damla şekilli ikona basarak yeni bir nokta oluşturulur,

bu yeni yaratılan noktanın üzerine bastığınızda çıkan pencerede kalem ikonuna basarsanız,

bu nokta hakıkındaki bilgileri değiştirebilirsiniz,

Bu yöntem hemen hemen bütün nav programları için geçerli bir yöntemdir...
Teşekkür ederim.

Ama her Navigasyon programında,

Özellikler deniz navigasyonlarında bu özellik olmayabiliyor.

Mesela Navionics te ben bu özelliği bulamadım...

Saygılar...

halilak

halilak

Moderator
gezerken gördüm Övünç,

Sanırım senin bu sayfa olduğu gibi kopyalanmış...

:D

Saygılar...

Moderatörün son düzenlenenleri:
rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
gezerken gördüm Övünç,

Saygılar...
Kopyalayana bakmak lazım :) :) :) Bizim sitede etkin bir üyeydi kendisi :) Amatör den ziyade çıkar balıkçılığını seçmiş demek ki :)

aybulent

aybulent

Kayıtlı Üye
navi...cs dede bu özellik var ama biraz dolambaçlı, paralı ilavelerini alırsan daha kolay :) :)

navi...cs de yer imi koymayı biliyorsan mesele yok, sol üst köşedeki arama ikonu ile istediğin enlem boylamı haritada arattır ve oraya işaret koy sonrada ismini değiştirebilirsin....

yer imi koymak içinde haritaya parmağını dokundurunca çıkan + nın yanındaki soru işaretine dokun ve konumu kaydet, burada ister + nın konumunu ister o anki gps konumunu kaydedebilir isminide değiştirebilirsin...  yandık

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
gezerken gördüm Övünç,

Saygılar...
Verdiğiniz linki bilerek sildim ayıp kendi ayıpları :)...

Destek veremeyecek konuları çalmalarının bir anlamı yok.

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Selamlar dostlar,

bu tip proğramlardan ayfon 6 da deneyen ve tavsiye varmı acaba,makina kırık değil ama,kırk yılda bir olsada ben sorayım bari, :)

Çandarlı haritası yükleyip deneyeceğim,aile dostlarımdan biri kerterizde verecek çok işime yarayacak yani :)

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Selamlar dostlar,

bu tip proğramlardan ayfon 6 da deneyen ve tavsiye varmı acaba,makina kırık değil ama,kırk yılda bir olsada ben sorayım bari, :)

Çandarlı haritası yükleyip deneyeceğim,aile dostlarımdan biri kerterizde verecek çok işime yarayacak yani :)
Önder Abi Navionics alacaksın apple store'dan başka çaren yok :)..

Geriside yalan ...

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Teşekkürler abisi,şubatta meksikaya gideceğim 4-5 aylığına, dönüşte yan ülkeden alıp geliriz ucuzdan hani,nasip artık. :)