Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Çandarlı Avım ( 1 )

• Konuyu başlatan Önder ALTAN
  • Başlangıç tarihi
Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Değerli dostlarım,

Benim sık sık avlandığım yer Çandarlı,küçükte olsa orada evimiz var,bu nedenle zamanımın çoğunu burada geçiriyorum. Dolayısı ile avımı çoğu kez orda yapıyorum,bu nedenle açtığım konuya sıra numarası vermeye karar verdim.

Neyse,

hem yazın gelmesiyle ufak tefek bahçe işleri,tamiratlar ve sitenin elektrik alt yapısının değiştirilmesi nedeniyle (kendi evimin sağlam yapılmasını sağlamak amacıyla )  sık sık gitmek zorunda kalıyorum,

aslında orda zaman harcamak hoşumada gidiyor.

Bu arada olta atmayıda ihmal etmiyorum,zira av sıkıntılı olsada oturupta yada uyuyup  ihtiyarlamayı içime sindiremiyorum.Nerde hareket orda bereket yaşam tarzım :)

Son dönemlerde bir kaç kez sosyalleşelim,hareket edelim dediysekte gurup oluşturamadık,olmadı,

bende elimdeki imkanları kullanıp hem evi hazırlamak hemde içimdeki olumsuzlukları yıkmak için Çandarlıya gidiyorum,

Tek sıkıntı ise arabanın soğukta çalışmaması,bende bu huyunu bildiğimden güneş batmadan yola çıkıp gidip geliyorum. :) bu aksilik yüzünden kimseyede hadi beni balığa götürün demedim dememde zaten.

bu sebeble beni Çandarlı paklar deyip son dönem avlarımı orada yapıyorum.Ama her geçen sene azalan balık popülasyonu bu sene iyice hissettirdi kendisini,eski yazılarımdan hatırlarsanız her tekne nerdeyse kilomtreceler ağ atardı bende kızardım,bize olta atacak yer kalmazdı kıyıda, bir düşünsenize yılbaşından beri takip ediyorum sadece bir veya iki tekne ağ döküyor onlarda tam takır,Çandarlının balığı dışardan geliyor ve çoğu çiftlik onlarında.

Balığın olmaması,küçük harami balıkların derine gitmesi,  iğnedeki yemin kalması sebebiyle bu aralar mamunla av yapıyorum,yoksa dayanıklı diye yengeç ve madya kullanıyorum,

Beş liralık mamun alıp gittik çandarlıya,

cumartesi akşamı attım üç olta ama tık yok,

Pazar sabahı ise saat altıda kalkıp sargoz yatağına gittim,

ilk oltamı yemleyip atayım dedim,kutudan bir mamun çıktı düşman başına, sıkıysa tut ve iğneye geçir :)

benim parmağa bakın birde mamuna,kısa bir harpden sonra iğnedeydi :)

Diğer oltalarıda suyla buluşturduktan sonra güneş doğuyor,

derken burnumun dibinde bir zıpkıncı,

ama helal olsun ilk defa zarar vermeden ve avlağımı bozmadan  geçti gitti bidahada gelmedi,

bir kaç manzara size

bizim köy

bizim siteden komşumuz ,usta balıkçı komşum Avni abi köpeğiyle sırtı çekiyor :)

Avni abi ava kimseyle çıkmaz,hem teknesi ticari hemde kendisi avlanır,15 sendir yanında kimseyi görmedim,ara ara ağda atar ama kendisine yetecek kadar avlanır,satmaz,beni çok sever,oradan geçerken gözü beni arar ve laf atmadan yanımdan geçmez,kısa muhabbet ettik,kaç gündür sırtıdan av yakalayamamış,yaz kış orda kalır,şehre gitmez,Robinson yani :)

Bu videoda avlandığım bölgenin tanıtımı var,

https://www.dailymotion.com/embed/video/x1cfnzv

Bunlarda 16 ŞUBAT 2014 ün ganimetleri,

az ama güzel av yaptım,uykusuz kalmaya değer orjinal iki parçayla avımı sonlandırdım.

Balık yakalamak için balığa gitmek gerekir e dostlar,netten asıp kesmeyle olmaz bu işler.

Daha güzelleri hepimize nasip olsun. 

Moderatörün son düzenlenenleri:
Halil İplikçi

Halil İplikçi

kumsal balıkçısı
yaşa Önder sen de olmasan rapor göremicez sargoz da şahane resimler de ellerine emeğine sağlık

ufuk

ufuk

Kayıtlı Üye
Maşallah önder abi, tavalıklar gelmiş mis mis , ne benzer çiftliğe, tek olsun çift olsun böyle olsun :) :) çiftliği gidip tutma zahmetine girmiyom, burda paso ondan satılıyor zaten,zevkle balık yemeyi özledim be.  banane   :oops:

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Ellerine sağlık :) Abi Halil abiye katılıyorum sende olmasan balık fotoğafına bile hasret kalacağız :)

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
az ama yoklukta süper oluyor diyorum ya,tadı harika yahu   :)

Caner Akalın

Caner Akalın

Kayıtlı Üye
Önder Abi eline koluna sağlık resimler harika,

Mamuna gelince sanırım mutasyona uğramış bunlar :) :) ...

Neyse ki gün sonunda elin boş dönmemişsin yine şansın bol oltanın ziyaretçisi çok olsun.

Ayaz35

Ayaz35

Kayıtlı Üye
Abi ellerine saglik yine kendine kadar baligini almissin.daha bereketli avlarin hic eksik olmasin.

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Sağolun Caner ve Burak dostlarım,

azda olsa balık yakalamaya çalışıyoruz,umarım bundan daha kötü günler yaşamayız.

ishak BALLICA

ishak BALLICA

Üstad
Önder hocam bereketli olsun.. :) :)  Az olsun bizim olsun.... :hungry:

akdeniz

akdeniz

Editör
Tebrik ederim Önder bey kısa gün kărı güzel bir av olmuş en kötü avın böyle olsun .. :) :)

O

ONURUM

Kayıtlı Üye
maşallah abime cam gibiler

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
genckemo

genckemo

Kayıtlı Üye
daha güzelleri rast gelsin inşallah. :) :)