Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Bodrum İki Yüzlü :)

• Konuyu başlatan rkacar
  • Başlangıç tarihi
rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi

​

​

Herkese Merhabalar,​

​

​

Orhan abinin organize ettiği Geceli avımızı keyifle yapıp geldik...​

​

Aslında son bir kaç seferdeki gibi hüsranla döneceğimiz bir av olur diye düşünüyordum. Maalesef düşündüğüm gibi başlayan av gecesinde deniz bize hiç bonkör davranmadı, Önder abiye yüzünü gösterdi hepimizi umutlandırdı verdiği kilo üstü levrekle ve sonrada kapattı tüm kapılarını bize... Sabaha kadar oltalar suda bekledik hatta bazılarımız ( ben dahil ) geçip kamara da uyukladık...​

​

​

Sabah güneş ağarınca kaptan levrek avını sonlandırıp Çupra noktasına götürdü bizi, açıkçası hiç ümitli değildim buradan da pek verim beklemedim ama senmisin böyle düşünen der gibi çupraları yüzümüze vurmaya başladı deniz... Teknenin önünden arkasından sağından ortasından heryerinden çupra aldık...​

​

Öyle cömertti ki deniz ana lambukalara dayanamadı Yağız kardeşim; Önce yakalanan ısparoz ile canlı yem ile almaya çalıştı lambukayı olmayınca sahte balık ile yine olmayınca aldı oltayı orta sudan kolyoz çekti canlı yem için işte o anda değişti avın rengi ve aldı tekneye lambukayı... Bunu gören ben rahat dururmuyum bıraktım çuprayı geçtim lambukaya :)

Yağız canlı yemi sağlarken kaptan ile bende lambukaların peşine düştük sonucunda tekneye 5 adet lambukayı alarak yaklaşık 16 saatlik avı sonlandırdık :)

​

Kimimiz çok nasipliydik, kimimiz içinse kesat bir gündü ama hepimiz için keyifli zamanlardı diye düşünüyorum... Şakalar hikayeler ve Meksikalı Sinyorita  :oops:   :oops:  muhabbetleri çok eğlenceliydi....  Eee ne de olsa ne demişler '' Balık bahane Sohbet şahane '' 

​

​

Başta Avı hazırlayan Orhan abi olmak üzere Kaptanımız Musa ya ve ava katılan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim...​

​

Daha iyi avlar için hepinize rastgele...​

​

​

​

​

​

​

​

​

​

​

​

​

​

​

​

​

​

Önder abinin hasılatı...

​

​

Bunlar da benim hasılat...

Moderatörün son düzenlenenleri:
Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Gerçekten eğlenceli ve sonu mutlu yüzlerler dolu bir av olmuş.

Lambukalar günün bombası :)...

Bu teknede bulunup o güzel sohbete bende katılmak isterdim işin özü bu tabi ki bodrum uzak bir yer balıksız dönmek insanı üzer ama sonuç itibari ile birlikte hoş vakit geçirmekte paha biçilemez. Birde gece bir şeyler çıksaymış 10 numara av olacakmış herkese teşekkürler.

Halil İplikçi

Halil İplikçi

kumsal balıkçısı
mükemmel kareler

ama anladığım balık tan vakti çalışmış gecelemeye değmemiş

herbirinizi öpüyorum

beraber nice avlara inşaallah

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Konu için teşekkürler Ramazan,

gerekeni anlatmışın ne güzel,

ama gözler yine dostları aradı aramızda,nasip artık.

Ben bildiğiniz gibi 6 aylık özlemi gidermek için maceraya katıldım,gerçekten balık önemli değildi,o güzel tadına doyum olmaz muhabbetimizi özlemiştim,bu av sayesinde dostlarımın bazılarını görüp hasret gidermek nasip oldu.

EEEE gece boyunca sadece tek balık biraz hayal kırıklığı oldu 

ama sabah suyunda yüzler güldü tüm teknede,

sizlere söylemedim,tam 4 takımı kopardı o hain balıklar, hemde 0,40 floracarbon misina, olmayınca olmuyor işte. resimde limitler dahilinde ( kilo bazında)  olan balıklar.   :)

çoğu anason suyunda yaşıyor şimdi :)

güzelleri hepimize nasip olur artık.

Ali Rıza Acar

Ali Rıza Acar

Kayıtlı Üye
Eeeee mutfakta iyi olan neredey di? Hah balıkta da iyidir.

ARAGAMİ

ARAGAMİ

Editör
keyfiniz daim, avlarınız hep bereketli olsun.

41 kere maşallah.