Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Bir İstanbul Masalı

• Konuyu başlatan Önder ALTAN
  • Başlangıç tarihi
Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Değerli dostlarım,

benim için balıksız geçen günlerin ardından farklı bir paylaşım yapayım dedim sizlere,

Asıl amacı balık-balıkçılık olan forumumuzda ara ara kendimizdende bir şeyler paylaşayım dedim,

burada başlayan dostlukların  her yöne nasıl taşındığını anlatayım dedim.

İş icabı İstanbula çok gittim geldim,beni hava alanından aldılar işe,işten aldılar havalanına bıraktılar,gezmeye hiç vakit bulamadım bu güne kadar,

geçen hafta sonu yeğenimin düğünü için İstanbula  gittim,ama bu sefer kendi şöförlüğümde ve ön hazırlıklı olarak :)& :); :)>

İşte forumun güzelliği burada başladı benim için,

nasılmı? anlatayım,

Büyük köy olan İstanbulda rehbersiz kaybolacağımdan balıkçı dostlarımdan navigasyon rica ettim,

sağolsun kırmadılar bir tane ödünç aldım ve adresleri sorunsuz olarak buldum,

Yolda nerelerde ne yenir tavsiyesinde bulundular :)  ,aç kalmadık,

bu satırları yazabilmem ortak dostumuzun verdiği pc güç kaynağı ile oluyor,

değişik konulara yazdığımız sorunlarımza gerek alo ile,gerek özel mesajlarla ortak olunuyor,

yani asıl amacı ortak hobimiz olan balık,ama her türlü bilgi paylaşımı,  dostluk örneği sergilenmesi ne güzel değilmi? bu ortak hobiden doğan dostluğu hayatın her köşesine taşımak ne güzel değilmi.

Üç günlük İstanbul maceram işte böyle başladı,

Ön hazırlık olarak arabayla başladık,o iş tamamlanınca,netten güzergah çıkarma ve navigasyon temini ile tamalandı,eksik kalan tek şey nerde ne yenir kaldı,onuda bir şekilde çözdük,

hele Ramazan kardeşimin ŞİDDETLE tavsiye ettiği yere gitmemek olmazdı :) nede olsa şiddete karşıyız :)

:)> :)& :);iki gün hava iyi gibiydi ama dönüşte tam on iki saat yoldaydık ve tam on iki saat yağmur bize eşlik etti.

üç gün boyunca yaklaşık 1500-2000 km yol yaptım,gelin tarafı Anadoluda,bizim (  oğlan ) tarafı Avrupada olunca üç günde 8-10 kez köprü trafiğinde ömrümü harcadım,Allahım İstanbulda yaşayanlara sabır versin,benim görüşüm ise İstanbulda yaşanmazzzzz :)

İşte size bir-iki görsel.

Giderken Yalovadan bindiğimiz arabalı vapurdan gözüme kestirdiğim hoşuma giden bir arazi,adam burda yaşlanmaz yahu :)

köprüden bir manzara

Ramazan kardeşimin ŞİDDETLE tavsiye ettiği adres :)

İzmirden geldiğimi,ve Ramazanın tavsiyesiyle geldiğimi söyleyince bir ilgi alaka sormayın,Ramo bir daha gitmeden önce arayacakmışın,dolabı dolduralım abi dediler :)

diğer yerleri resmetedim artık :)

Ramazan tavsiye etti, bizde afyetle yedik :)

İşte buda benim çekirdek AİLEM.

KARİZMATİK OĞLUM,CANIM EŞİM VE BEN.

İŞTE DÜNYA EVİNE GİREN YEĞENİM,

Kendilerine ömür boyu mutluluklar dilerim,

Bu güzel siteden başlayan dostluğun,hayatın her köşesine taşıyıp daim olması dileklerimle kendinize iyi bakın. 

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Abi bu tepsileri görünce köprü bile çekilir beyaa.....

Allah mutluluk versin biz gençlere huzurlu bir gelecek dileyelim :)...

Bu güzel konu içinde ellerine sağlık....

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Sağolasın abisi,

bu yorucu yolculuğun en güzel yeri yeğenimin mutluluğu ve bu resim :)

O

ONURUM

Kayıtlı Üye
Tek kelime ile herşeye maşallah diyelim .  Mutluluklar dilerim.

ufuk

ufuk

Kayıtlı Üye
Aboooov Önder abi konuya yanlış zamanda bakmışım :) :)  Gitti canıım diyetim gene  :oops:   Güzel görüntüler bizlerle paylaşımın için teşekkürler. Genç çiftlere bir ömür mutluluklar dilerim.

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Tek kelime ile herşeye maşallah diyelim .  Mutluluklar dilerim.
sağolasın şefim,gençler mutlu olunca ihtiyarlar zaten mutlu oluyor :)

Aboooov Önder abi konuya yanlış zamanda bakmışım :)  Gitti canıım diyetim gene  :oops:   Güzel görüntüler bizlerle paylaşımın için teşekkürler. Genç çiftlere bir ömür mutluluklar dilerim.
bu genç yaşta ne diyeti hemşom :)  yiyen dikilir,yemeyen yıkılır bizim köyde :)

ufuk

ufuk

Kayıtlı Üye
Abi yaz gelmeden göbek harehatı benimkisi  :oops:

ishak BALLICA

ishak BALLICA

Üstad
Önder hocam, gençlere bir ömür boyu sürecek mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum...Sofralara gelince....Hım....Yem de yaninda yat... :) :)

akdeniz

akdeniz

Editör
Genclere ömür boyu mutluluklar dilerim Önder kardesim, Istanbula gelince ;ilk bakista yasanmaz gibi gelir fakat alisincada onsuz yasanmaz gibi gelir  :) :) iste böyle garip bir durum istanbul masali dedikleri!! vaktin olsaydida daha Adalari, Modalari, Hisarlari,Müzeleri, Sariyeri,Beykozu ve bogazda turuda yasasaydin,,Tepsilerde sahane gözüküyor  :) :)  :) :)

Moderatörün son düzenlenenleri:
almaph

almaph

Kayıtlı Üye
Allah aynı yastıkta kocatsın :D 

Halil İplikçi

Halil İplikçi

kumsal balıkçısı
Allah bi yastıkta kocatsın istanbul gerçekten çok güzel bir şehir ben 6 yıldır hemen hemen ayda bir gitmeme rağmen daha gezilcek yerleri bitiremedim bitceğe de benzemiyor

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Sağolun dostlarım,

gençlere dileklerinizi mutlaka ileteceğim,

ben İstanbulu sevememin nedenlerini şöyle açıklayayım,

ilki ve en büyüğü Trafik yoğunluğu,

bir mahalleye girdiğinde binalar çarpık-çurpuk,düzen yok, adamı karamsar eder,

aynı mahallede hem varoş-hem lüks bina,hem sanayi hemde holding binaları olurmu? 

daha neler varda İstanbullu dostları kızdırmyalım :) egenin gözünü seveyim :)

Velhasılı yine sevemedim İstanbulu,

elbette gezilecek,tarihi ve yeşil alanlı  olan yerler var,hanım emekli olunca turizm amaçlı rehber eşliğinde :) gezeceğiz,

şimdiden listeye başlıyacağım.

Ali Rıza Acar

Ali Rıza Acar

Kayıtlı Üye
Bende önce genç çifte mutluluk dileklerimi sunarım ve o tepsiden isterim derim.

Yazındaki bir şey dikkatimi çekti. Hani Ramo ile ilgili olan. Dolabı dolduracaklarmış ya.

Gittiğinde kaçar tepsi yiyormuş? Sormadın mı Önder.

Paylaşım için teşekkürler kardeşim. Altan ailesinin de mutluluğunun devamını dilerim. 

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Önder abicim genç çifte bir ömür mutluluklar inşallah.... 

Abi bizde kötü tat tarif olmaz biirsin... Senin gibi boğazına düşkün bir abime İstanbul a gidipte bu tepsilerden yememek  yakışmazdı... :)  

Ben gidince bol bol yiyorum  :oops:   :oops:   :oops:   :oops:  Tepsi adetini saymıyorum  :oops:   :oops:   :oops:   :oops:   sinirli   sinirli   sinirli

Caner Akalın

Caner Akalın

Kayıtlı Üye
Ailece, hayırlara vesile olan güzel bir gezi olmuş.Fırınlı Kasap, Güngören-Köyiçi'nde ki meşhur kebapçılar bölgesinde.

Burada yemek yemeyi bende seviyorum ama porsiyonları biraz az :(...

Gezinin asıl nedeni gelirsek Allah mesut etsin diyerek onlara güzel bir gelecek dilerim.

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Sağolun dostlarım,

gittiğim her yerde, işlerin arasına o bölgenin meşhurunu yemek gibi adetim vardır :)

Gençler hala balayındalar,gelince güzel dileklerinizi ileteceğim,şimdi rahatsız etmeyeyim :)