Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Beyşehir Gölü'nde Oltacılara 10 Bin Lira Ceza

  • Konuyu başlatan Övünç Dinç
  • Başlangıç tarihi
Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Katılım
12 Ara 2011
Mesajlar
3,983
Beyşehir'de, olta avcılığına izin verilmeyen göl kıyılarında olta ile avlandığı ileri sürülen 19 kişiye Jandarma tarafından toplam 10 bin 336 liralık idari para cezası uygulandı.Beyşehir Gölü'nde 15 Mart'tan bu yana devam eden su ürünleri avlanma yasağı nedeniyle hem göl içerisinde, hem de karadan kaçak avlanmaya karşı denetim ve kontrollerini sürdüren Jandarma ekipleri, Beyşehlir Gölü'nün yasak olan kıyı kesimlerinde olta ile avlanılmasına da izin vermiyor.
Gölün Eşrefoğlu Köprüsü ile Karaburun sahili ve Isparta bölümünde Pereme mevkisinde sadece sudak balığı olmak kaydıyla olta ile avlanılmasına kısmi olarak izin veriliyor. Ancak, Beyşehir Gölü'nün izin verilmeyen kıyı şeridinde olta ile av yapıldığı ihbarını alan Jandarma Asayiş Botu göl üzerinden, Jandarma Asayiş Timleri ise karadan denetim ve kontroller yürütüyor.
Denetimlerde, Beyşehir Gölü'ne kıyısı olan Çiftlik köyünde 5, Akburun köyü sahil kesiminde ise 14 kişinin olta ile avlandığını belirleyen Jandarma Timleri, 19 kişiye 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu'nun ilgili amatör avcılık yasakları ihlali suçu kapsamında işlem yaptı.
Kişi başı 544 liralık olarak uygulanan para cezası toplamda 10 bin 336 liraya ulaştı. Amatör avcıların Jandarma tarafından toplanarak el konulan oltaları ise İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne teslim edildi. Olta avcıları, ayrıca yasal olmayan faaliyetlerinden men edilerek bölgeden uzaklaştırıldı.
Jandarma timleri, ayrıca, Beyşehir Gölü'nün Karadiken köyü kıyısında ise "ığrıp" tabir edilen balıkçı ağı ile yasak dönemde avlandığı gerekçesiyle 1 kişiye bin 846 liralık idari para cezası uyguladı, toplanan ağlar İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne teslim edildi
 
Bünyamin Kanatlı

Bünyamin Kanatlı

Genel Sorumlu
Katılım
11 Nis 2013
Mesajlar
591
Yaş
36
ben sanırım sitede çok bağırmış çok çağırmış çok saymış olacağım ki ne hikmet ise günü dolmadan ikincisi yazılıyor bu cezaların..Cezanız daim olsun ne diyelim..
 
rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Katılım
18 Ara 2011
Mesajlar
5,611
Yaş
36
İnşallah bu denetimler sıklaşırda arada kıyıda ''teknede '' olanlarda yakalanır...
 
ARAGAMİ

ARAGAMİ

Editör
Katılım
29 Ocak 2013
Mesajlar
1,263
Yaş
52
bu cezalar az ve caydırıcı değil.

daha sıkı denetim.

sürekli denetim.

göstermelik olmasın.
 

Similar threads


Üst