Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Beyşehir Gölü'nde Kaçak Balık Avına Suç Üstü

• Konuyu başlatan Övünç Dinç
  • Başlangıç tarihi
Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi

Beyşehir Gölü'nde devam eden su ürünleri av yasağına rağmen kaçak olarak avlandığı iddia edilen 1 kişi yakalandı.

Beyşehir Gölü kıyısında ağla av yapıldığı yönünde gelen ihbarı değerlendirerek harekete geçen Beyşehir Jandarma Komutanlığı Asayiş ekipleri, göle sahili olan Çiftlik Mahallesi'nde 1 kişiyi kaçak olarak avlanırken yakaladı.

Göl sularına boy çizmesi ile girerek serpme diye nitelendirilen ağla av yaparken suçüstü yakalanan avcıya milli parklar kanunu kapsamında da işlem yapılırken, kesilen idari para cezası toplamda bin 918 liraya ulaştı.

Jandarma, kaçak avda kullanılan ağa da el koydu.

almaph

almaph

Kayıtlı Üye
Hemşerim diyenlerden bir tanesi 

NOT: balık forumlarında bakarsanız, şikayet edip de görevlilerin gelmesini beklediği halde onların gelmemesini dile getirenlerin sayısı oldukça fazla. 

Saros Körfezi’Nde Orkinos Katliamının Resmi burada dile getirmiş olduğum rahatsızlık tam da bunun gibi.

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
O bölgede yaşayan halk için balıkçılık önemli bir geçim kaynağı... Çiftçiliği bitirdiler... Ne fabrika var ne bir iş kolu... Yazık ki ben o balıkçıya üzüldüm... 1918 tl o adam için çok büyük para....

Nereden mi biliyorum ? O bölgede yıllarca parasını balıkçılıktan çıkartan Eniştem var... Şimdi çekti 2 teknesini kıyıya girdi bir fabrikada çalışıyor... Askeri ücrete... Ne yapacak bu insanlar aç mı kalsınlar...

İlk önce devletin bu tarz bölgelerdeki işsizliğe çare bulması gerekiyor...  Yoksa kaçak avları bitirmeleri mümkün değil...