Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Beyşehir Gölü'nde Kaçak Avcılara Ceza

  • Konuyu başlatan Övünç Dinç
  • Başlangıç tarihi
  • Etiketler
    haber
Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Katılım
12 Ara 2011
Mesajlar
3,983


Beyşehir Gölü'nde su ürünleri avlanma yasağı döneminde, kaçak avlandığı iddia edilen 30 kişi hakkında yasal işlem yapılırken 34 bin 400 lira da para cezası uygulandı.

Konya'nın Beyşehir İlçesi'nde, su ürünleri avlanma yasağı döneminde, kaçak avlandığı iddia edilen 30 kişi hakkında yasal işlem yapılırken 34 bin 400 lira da para cezası uygulandı.

Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü'nde, 15 Mart-15 Haziran tarihleri arasında su ürünlerinin neslini korumak için av yasağı uygulandı. Edinilen bilgiye göre, 3 aylık avlanma yasağı döneminde, kaçak avcılığın önüne geçilmek amacıyla jandarma ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından göl üzerinde ve sahil boyunda denetim gerçekleştirildi.
Beyşehir İlçe Kaymakamlığı'nın talimatı üzerine, yasak döneminde kontroller yoğun olarak sürdürülürken, denetimlerde kaçak avlandığı öne sürülen 30 avcı hakkında kanuni işlem başlatıldı. Cezai işlem başlatılan şahıslara, 34 bin 400 liralık da idari para cezası uygulandı.
Beyşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bünyesindeki su ürünleri kontrol tekneleri ile denetime çıkan görevliler, göl üzerinde kaçak avlanmak amacıyla serilen ağları da topladı. Ağlara takılan çok sayıda canlı balık yeniden göl sularına salınırken, 3 aylık dönemde ele geçirilen ağ miktarının 37 bin metrekareye ulaştığı öğrenildi. Kaçak avda kullanılan 3 serpme, 1 de ığrıp ağa da el konuldu.


 
 
ARAGAMİ

ARAGAMİ

Editör
Katılım
29 Ocak 2013
Mesajlar
1,263
Yaş
52
yapıştırrrrrrrrrrrrr.

birde bu toplanan paraları yine doğal hayat ve sürdürülebilir balıkçılık için harcasalar.
 
rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Katılım
18 Ara 2011
Mesajlar
5,611
Yaş
36
Cezalara devam :)  İşe yara bari kestikleri cezalar... Daha büyük cezalar lazım daha büyük...
 

Similar threads


Üst