Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Bana özel yem

• Konuyu başlatan Önder ALTAN
  • Başlangıç tarihi
Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Değerli dostlar,

Ben sazan avına gideceğimin bir önceki günü, hazırladığım yem tarifidir.

Malzemeler

ucuzundan patetes cipsi (pamko bulursanız iyi)

kabuğu soyulmuş domates,sert kısmı alınmış,yumuşak olanı daha makbül.

Hakiki yağlı koyun peyniri

yumurta

un

Bir çay bardağı bira (içenden temin edin):oops:

Bir iki tane kesme şeker

Başka hiçbir koku ve renk verici malzeme kullanmıyorum,avı bozabiliyorlar.

Yapılışı

Domatesi,birayı,yumurtayı bilander' a atın,iyice parçalansın,peyniri atın parçalamaya devam,bir avuç cipsi atın devam,iyice parçalandıktan sonra yavaş yavaş un atmaya başlayın,hamur iyice koyulaşıp ele yapışmayacak olana kadar devam.

Bu işte kullanacağınız blender güçlü ve heran duman çıkıp atabileceğiniz cihaz olmalı.Ben Arzum prokit444 kullanıyorum.Üretimi şimdi yok herhalde,ben zamanında 2 tane almıştım,biri hanıma biri bana.:rolleyes:

Neyse hamur iyice koyulaşınca,orta parmak kalınlığında, oklava gibi yuvarlak hale getriyoruz,bu şekildeki hamuru,(misket,cambalik,meşe)

büyüklüğünde bıçakla kesip yuvarlıyoruz, bu yuvarlanan hamurları kaynar suda 3-4 dakika haşlayıp,buzlu soğuk suya atıyoruz (şoklama).

Elde edilen hamurları 2-3 buzdolabı poşeti içinde muhafaza ediyoruz,balıktada serin yerde saklıyoruz.

Kaynama suyunu atmayıp,avlanacağımız yere bir pet şişenin içine koyup götürün.bir iki yerinden delip ucuna ip bağlayıp suya atın,av bitince ipi çekip pet şişeyi çöpe atın.

Şimdi birayı niye kullanıyoruz,balıkları sarhoşmu edeceğiz,:frown: gibi sorular gelebilir hemen açıklama getireyim,

Bildiğiniz gibi bira mayalı içecektir.Biz maya kısmıyla ilgileniyoruz,ayrıca hamur suda iken koku olayıda var.

Kolay ve rasgele,şansınız bol olsun.

İlk balığa gidince hamur videosu yapacağım.

Ali Rıza Acar

Ali Rıza Acar

Kayıtlı Üye
Anlatış gayet detaylı. Aptal bile anlar. Yani o derece güzel olmuş.

Sen tatlı su avını da seviyorsun belli ki bu kadar zahmetli bir yem imalatı ile uğraşıyorsun.

Bana da rastgele demek düşer biraderim.

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Yem imalatı benim işim abi, :oops:

Bildiğiniz üzere av işi özveri,zaman,bilgi ve araştırma ister.Bende deneye yanıla bir formül oluşturdum.Umarım bir dostun işine yarar.