Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

Baltik Denizi Morina Baligi (Dorsch) Avi

• Konuyu başlatan akdeniz
  • Başlangıç tarihi
akdeniz

akdeniz

Editör
Merhaba arkadaslar, Uzun zamandir planlayip fakat bir türlü araya giren aksilikler sebebi ile gerceklestirmedigimiz Morina avini en nihayetinde halletmis olduk ,Degerli bir balikci arkadasim olan Süleymaninda israri ile mevsimide gecmeden karar verdik topladik takimlari ekipmanlari düstük yola,,yola cikacagimiz günde son anda olusan is yerindeki teknik bir durumuda halletmek icin calismak zorunda kaldim fakat yinede planladigimiz gibi 17- Kasim pazar günü gecesi yorgun da olsam  cocuklar gibi heycan dorukta 350 kilometre yolu katederek Almanyanin Rostok sehrine yakin Sassnitz limanindan genelde gercekten usta amatör alman balikcilarin üstesinden geldigi organizasyona katildik,Cünkü bu tür bir org.da giyim kusamdan her türlü av ekipmanina kadar herseyin ince detayli arastirilmasi ve temin edilmesi gerekiyor yapilan av sekli 40 ile 90 metre arasi derinlikten "Jig" yani jigging Almancada diger adiyla "Pilker" üsulü ,,

Hedef Balik Morina ,genelde yasadiklari bölgeler baltik bölgesi almanyanin küzey ve dogu denizleri ile atlantik sulari kilolari 30-40  kiloya kadar ulasabiliyor bizim yakaladiklarimiz 1,5 -5 kilo aralari  toplamda iki arkadas olarak kirka yakin balik aldik tabiki  boylari ufak olupta geri salinanlar haric :) :)

Suda asagi yukari 9 saat kaldik ve limandan iki saat yol katettikden sonra ava basladik profosyonel bir mürettebat esliginde ve bizlere mümkün oldugunca balik tutalim diye caba gösteren bir kaptanin önderliginde avlari gerceklestirdik ,,Kaptan yola cikarken bize ; Baligin yerini bulmak bana ait yakalamak size" diye  espiri yapti ve dediginide yapip adeta nerde balik varsa bulup üzerine baskin yapti.. :) :)

Deniz epey calkantili hava soguk ve bendeki yorgunlukta birlesince deniz tutmasi yasadim bu arada iki saat kadar  dinlenmek zorunda kaldim fakat sagolsun gercekten tecrübeli bir balikci olan Süleyman arkadas adeta kaleyi teslim etmeyen savasci gibi bu süre icinde büyük bi efor gösterek soluk almadan 4-5 kiloluk baliklari asagiyi hic bos birakmadan cekmeye devam etti  :) :)

Bereketli bir avin ardindan yorgun fakat nesemiz yerinde bütün stresler atilmis rahatlamis ve zafer kazanmis asker  :oops: havasinda evlerimize döndük darisi siz arkadaslarin basina diyorum ve görsel cekebildiklerimizi sizler paylasmak istiyorum..

Süleyman da sovunu yapti

bir iki tane kisa cekim video var onlarida  bilgisayara ekleyince yayinlarim ,,
aslinda istedigimiz gibi cekimler yapamadik cünkü baliklarla mücadele etmekten kameraya elimiz pek gitmedi yer degistirmelerdede dinlenmek veya ekipmanlari düzenlemekle vakit gecti eldeki toparliyabildiklerimi sizlerle paylasmaya calisiyorum..

Moderatörün son düzenlenenleri:
rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Hey maşallah abi beeee   :)  Abi bunları çekmek apayrı bir zevk olmalı...  Levreğe benziyor gibi onun gibi gelişi varsa değme balıkları tutanların keyfine...

Abi çoook çok tebrik ederim... Daha öncede bu avı çok istediğini söylemiştin.. İstediğin herşeyi umarım bir bir gerçekleştirirsin.. Senin adına çok sevindim.. :)

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Süper olmuş abi,

vallaha imrenerek baktım konuya,ne güzel av olmuş,özledim böyle  avları,bizde sadece çiftlik  kıyılarında büyük balık kaldı,diğer yerlerde şansına artık,on yılda şansın varsa büyük balık gelir :)

Aman nazar değmesin şansınız hep sizinle olsun.

Eğer almanyaya tekrar ziyarete gelirsem benide götürürsünüz değilmi :)

Tarım ve köy işleri müdürlüğünden avlanma belgem var ama :)

bir ara netten bulup seyretmiştim böyle bir avı,demir bir tekne ile saatlerce avlanmışlardı,sonra yaban tv de iki kişi böyle bir av yapmıştı,

bizim burdaki gibi saatlerce beklemeden,kiloya yakınları küçük diye saldılardı :) Hatırladığım kadarıyla Amerika kıyılarında avlanmışlardı.

akdeniz

akdeniz

Editör
Süper olmuş abi,

vallaha imrenerek baktım konuya,ne güzel av olmuş,özledim böyle  avları,bizde sadece çiftlik  kıyılarında büyük balık kaldı,diğer yerlerde şansına artık,on yılda şansın varsa büyük balık gelir :) :)

Aman nazar değmesin şansınız hep sizinle olsun.

Eğer almanyaya tekrar ziyarete gelirsem benide götürürsünüz değilmi :) :)

Tarım ve köy işleri müdürlüğünden avlanma belgem var ama :) :)

bir ara netten bulup seyretmiştim böyle bir avı,demir bir tekne ile saatlerce avlanmışlardı,sonra yaban tv de iki kişi böyle bir av yapmıştı,

bizim burdaki gibi saatlerce beklemeden,kiloya yakınları küçük diye saldılardı :) :) Hatırladığım kadarıyla Amerika kıyılarında avlanmışlardı.
Tesekkür ederim Önder,Güzel temennilerin ve yorumun icin,,,Nasip olurda buralarda görüsürsek sana misafir karti cikartir ve  ava götürürüm tabiki mevsimide önemli ,Gercekten böyle avlari yasamak bile müthis bi sey  bide balikta bol denk gelince heycan tam doruga cikiyor darisi basiniza insallah diyorum..

Hey maşallah abi beeee   :) :)  Abi bunları çekmek apayrı bir zevk olmalı...  Levreğe benziyor gibi onun gibi gelişi varsa değme balıkları tutanların keyfine...

Abi çoook çok tebrik ederim... Daha öncede bu avı çok istediğini söylemiştin.. İstediğin herşeyi umarım bir bir gerçekleştirirsin.. Senin adına çok sevindim.. :) :)
Tesekkürler  Ramazan  ,,Gercekten avi cok zevkli ve mücadeleci bi balik karakter olarak da levregi andiriyor ,,darisi basina kardesim..

Halil İplikçi

Halil İplikçi

kumsal balıkçısı
bi solukta okudum mükemmel bir paylaşım teşekkürler  morina hiç bildiğimiz türden değil ama çok zevkli olduğu belli...bizde böyle iri balıklar malesef yok senin adına da sevindim iyice bi kurtları dökmüşssün yediğiniz soğuğa ve yola  da değmiş

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Yahuu av dediğin böyle olacak iştee......

Profesyonel ekip anlayışı, sağlam balık ....

Valalhi ne diyeyim güzel yorum yapmak için sağlam bir anımda baştan sona okucam  şuan sadece tebrik ediyorum Ahmet Abi ....

akdeniz

akdeniz

Editör
bi solukta okudum mükemmel bir paylaşım teşekkürler  morina hiç bildiğimiz türden değil ama çok zevkli olduğu belli...bizde böyle iri balıklar malesef yok senin adına da sevindim iyice bi kurtları dökmüşssün yediğiniz soğuğa ve yola  da değmiş
Tesekkür ederim Halil abi,,Gercekten her türlü stresi attirdi bu av ,,cok zevkli bir o kadarda  zor fakat her seye ragmen zorluguda unutturan bir balik bu Morina ,,

Ali Rıza Acar

Ali Rıza Acar

Kayıtlı Üye
İşte budur ya. Başka ne yazayım ki. Tebrikler, teşekkürler. Daim bol şanslar.

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Böyle güzel bir avı şahane bir anlatımla sunduğun için teşekkür ederim Ahmet Abi,

İznin olursa Facebook Sayfamızda paylaştım...

Ekip arkadaşını da selamlarız şansınız bol olsun umarım lezzetli bir balık cinsidir bilmediğim için yorum yapamıyorum...

ufuk

ufuk

Kayıtlı Üye
Ahmet abi ellerine sağlık bir güzel av raporu daha paylaşmımın için. farklı yerler ve avlara hasret kalmıştık. tekrar teşekkürler devamına rastgele.

akdeniz

akdeniz

Editör
Böyle güzel bir avı şahane bir anlatımla sunduğun için teşekkür ederim Ahmet Abi,

İznin olursa Facebook Sayfamızda paylaştım...

Ekip arkadaşını da selamlarız şansınız bol olsun umarım lezzetli bir balık cinsidir bilmediğim için yorum yapamıyorum...
Ne demek izin !!  Övünc kardesim   :) :)  Bizleri, paylasmak ve birbirimize tecrübelerimizi aktarmak daha da mutlu eder..Balik lezzet olarak cok güzel ve kesinlikle agir koku icermiyor ve de kilcik namina bisey yok  keske imkan olaydi da hepinize bir ziyafet cekebilseydim .. :) :)  :) :)

akdeniz

akdeniz

Editör
Ahmet abi ellerine sağlık bir güzel av raporu daha paylaşmımın için. farklı yerler ve avlara hasret kalmıştık. tekrar teşekkürler devamına rastgele.
Tesekkür ederim Ufuk kardesim, ..

zeki

zeki

Kayıtlı Üye
Sevgili Ahmet Bey

Tebrikler ve maşallah ...Bu avınız hatıralarımı canlandırdı...

Bende 2004 temmuzunda yarı deli bir kaptanın 40 metrelik teknesi ile Newyork-Brooklyn limanından  akşam okyanusa 2 arkadaşımla birlikte açılmış ve ertesi gün öğlene kadar tadı damağımda kalan bir av yaşamıştım.

Yakaladığımız Bluefısh lerin hepsi tornadan çıkmış gibi ortalama 8-12 kg arasında idi ve herbirimiz yaklaşık 35-40 ar adet çekebilmiş bir o kadarda koparttırmıştık.

Ne yazık ki fotoğraf veya video çekimini herbirimiz diğerinden beklediği için elimizde hatıramızı yaşatacak  bir kare fotoğraf bile yok.

Bu avın detaylarını anlatmak isterdim ama fotoğrafsız-videosuz epey yavan olacak.Tıpkı okyanusun iri lüferleri gibi...

Selam ve sevgiler

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Bu avın detaylarını anlatmak isterdim ama fotoğrafsız-videosuz epey yavan olacak.Tıpkı okyanusun iri lüferleri gibi...
Anlat abi anlat... netten temsili fotoğraflar ekleriz sen konuyu anlatta iştahımız kabarsın. Görmediğimiz sularda sayende avlanmış gibi olalım...

akdeniz

akdeniz

Editör
Sevgili Ahmet Bey

Tebrikler ve maşallah ...Bu avınız hatıralarımı canlandırdı...

Bende 2004 temmuzunda yarı deli bir kaptanın 40 metrelik teknesi ile Newyork-Brooklyn limanından  akşam okyanusa 2 arkadaşımla birlikte açılmış ve ertesi gün öğlene kadar tadı damağımda kalan bir av yaşamıştım.

Yakaladığımız Bluefısh lerin hepsi tornadan çıkmış gibi ortalama 8-12 kg arasında idi ve herbirimiz yaklaşık 35-40 ar adet çekebilmiş bir o kadarda koparttırmıştık.

Ne yazık ki fotoğraf veya video çekimini herbirimiz diğerinden beklediği için elimizde hatıramızı yaşatacak  bir kare fotoğraf bile yok.

Selam ve sevgiler
Zeki abi,Sizin derin tecrübeniz ve anlatma  üslubunuz birlesince fotograflar insanin gözünün önüne kendiliginden geliyor ,, Ramazanla hemfikirim ,,Yorumunuz  icin ayrica tesekkür ederim..

akdeniz

akdeniz

Editör
15.12.2013 Pazar günü  bir yenisi gerceklestirdigimiz Morina baligi avindan yeni kareler ekledim ,,Ayni özelliklere sahip olan av icin ayri bir sayfa acmadim ,Cok güzel ve bereketli bir O kadar da mesakatli olan avdan yeni kareleri görmek isteyen arkadaslara bilgilendirmek icin mesajimi yayinliyorum ,,Herkese bol saglikli ve bereketli günler dilerim..

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Ahmet abi sen aldın bu avın tadını :)  artık peşini bırakmazsın :)

Maşallah abi balıklar yine göz kamaştırıyor :)

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi

Teknedeki hizmete bak... portatif masa kurmuşlar avcılar için....  Helal olsun...

akdeniz

akdeniz

Editör
Ahmet abi sen aldın bu avın tadını :) :)  artık peşini bırakmazsın :) :)

Maşallah abi balıklar yine göz kamaştırıyor :) :)
Evet Ramazan,,Her ne kadar zor ve külfetli bi avda olsa insan ertesi gün bidaha gidesi oluyor  :) :)  Tabiki bu kadar devamlilik mümkün degil ,,vakit is ve mesafe bu durumu engelliyor ..Fakat yinede buldugumuz firsatta gitmeyi düsünüyoruz..Cünkü karsiliginda öyle veya böyle  Balik var ..

akdeniz

akdeniz

Editör

Teknedeki hizmete bak... portatif masa kurmuşlar avcılar için....  Helal olsun...
Avcilara hizmet ve islerini aksatmamak icin gerekli her seyi düsünmüsler,, Biz bes kisilik Türk ekibi olarak gittik bunu kayde alan firma sadece bize özel ögle yemegini domuz eti bulunmayan mamüllerden yaptilar ..Almanlara da kendilerine uygun yemekleri yaptilar geminin ascisi kadin beni grup baskani olarak özel mutfaga cagirip mamülleri ve yemegin yapilacagi bölgeyi özel olarak gösterdi ve itina etti..Diger konularda  Bu teknenin alt yapisi gayet güzel cünkü asil yapilma amaci önceler Balina avi icinmis uzun süre ton baligi avida yapmis sonradan restore edilerek amatör balikcilik hizmetine sunulmus ..