Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

9 Şubat Güllük Avı

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Herkese Merhabalar...

Gayet güzel hoşsohbet eğlenceli bir gündü.... Ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ederim... Bu ekiple heryere avlanmaya zevkle gidilir...

Fakat ekibimizde ekstradan kaçak olarak gelen ''kör Salih abi '' vardı ve bütün gün peşimizi bırakmadı... :oops:   :oops:   :oops:   :oops:   sinirli   sinirli   sinirli   Müthiş kısır müthiş balıksız bir gün geçti...  sinirli   sinirli   sinirli   şaşkın   şaşkın

Balıkların boyutu çok iriydi... İri oldukları ile tezat şekilde yeme sanki izmaritmişçesine ince vuruşlar yaptılar... Ne zaman iğneleri büyük iğne ile değiştirdim ve izmarit vuruşuna bile tasma yapmaya başladım o zaman balıkları tuttum.... Zaten daha sonra o vuruşları bile alamadım... Diğer Ekip arkadaşlarım Önder abi hariç ( onun yanında gün boyunca Kör salih abi vardı ) şanslarını denemeyı sürdürdüler ve 1-2 balık daha çektiler...

Bana gelen 5 balıkta kg ye yakın balıklardı... O kadar kısırdı ki bir süre sonra kalkıp teknenin kamarasına yattım akşam giderken kalktım....

Tekne kaptanımız Musa kaptan gayet özverili bir arkadaş... Balık tutturmak için herşeyi yaptı saolsun ama olmayınca olmuyor... 

Onun için tek eleştirim teknesinin basitliği ve özensizliği olur... Ayın her günü dolu olan ve bu kadar iyi para kazandıran bir sektörde kesinlikle teknenizin biraz daha özenli ve temiz olması ayrıca daha rahat şartlarda vakit geçirilebilir olması gerekir...

İnşallah zamanla bunu da yapar...

Kısacası Önder abi'min de söyleyeceği gibi Bodrum yine güldürmedi...

( gün boyu fotoğrafları kaptan çekti kendisi bize fotoğrafları ve videoları gönderdiğinde konuya ekleyeceğiz... )

Moderatörün son düzenlenenleri:
Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Eline sağlık Ramazan,

eksiksiz yazmışın hepsini :)  Ama ekip süper nazar değmesin. gün boyu tek çupra vuruşu aldım,oda 2-3 metre çektikten sonra bıraktı,sebebide dediğin gibi gelen çupraların kiloluk olmasıydı.

büyük ihtinalle iğne dudağa girdi,kafa atmasıyla iğne dudağı yırttı.

günün süprizi ise aşağıdaki ebattaki gupezler oldu,

bunlar ne arkadaş anakonda gibi :)

DÜŞMAN BAŞINA !!!!   :)

Evet oldukça kısır geçen bir gündü,

bir önceki gün adam başı 20-25 balık düşerken,bizim olta attığmız günün kısır geçmesi çok manidar :)  bu hava şartları balığı çok etkiliyor.

ben yukardaki hayduttan 3 tane,3 tane kolyoz,10 na yakın izmaritle döndüm.

Hepimize yeni avlarımızda bol şanslar dilerim.

Son söz;

Bodrum yine güldürmedi :)

ARAGAMİ

ARAGAMİ

Editör
bizden gaspetlik eksik olmuyor. hep birlikte hamama gidelim en iyisi.

puhahahahahaha

Ali Rıza Acar

Ali Rıza Acar

Kayıtlı Üye
Yahu benim anlamadığım " Bizden 1 gün önce gidenler şu kadar, bu kadar balık aldılar" lafı.

Ulan 1- 2 senedir her yöreden her gittiğimiz yerden aynı lafları duyarız. Ya biz avcı değiliz, ya keriziz ya da uğursuzuz.

Taban kontrolü de zamanında yapıldı. Kimsede kusur yok. Kimse düztaban değil. Dedim ya keriziz diye. Anlımızda ahmak yazıyor galiba ki bizi yiyorlar.

Son moda lafta " Balıklar Kardak' a yumurtlamaya gitti, yakında dönerler" lafı.

Ulan Kasımdan beri halamı yumurtluyor bunlar yoksa kaptanlar mı yumurtluyor.

Her neyse 22 Şubatta gene bodrum var. Boyumuzun ölçüsünü almayız inşAllah.

Musa şefim kırmızıyı çekmiş ama Digitürk mü belirtmemiş.

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Abi haklısınız ama bence bizde biraz uğursuzluk yada sabırsızlık var....  bugün face de paşakızı ve barış kaptan resimlerine baktım tamam her zaman ki bereketli resimleri yoktu ama bizden fazla balık tutmuşlar.... hep aynı yerlerinde kaldılar yada kalmışlar ve sonuç...

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
ne diyimki :)

Murat bizi hamama götür,Murat bizi hamama götür,Murat bizi hamama götürrrrrrrrrrr ,    :)  :)  :)

ama herkeziiiii,bi temizlensin millet yaaaaa :)

ARAGAMİ

ARAGAMİ

Editör
göbek taşında çilingir sofrasını kurdukmu ohhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

sefamız olur.

Halil İplikçi

Halil İplikçi

kumsal balıkçısı
demek ki gaspet biz değilmişiz ama 22 sinde de farklı olmıcek gibi

Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Süper resimler  :)...

Güzel anlatım, birde bolca balık olsaymış şahane olacakmış bence bu aralar Bodrum işi kesat işyerinden arkadaşlarım iki hafta ara ile gittiler cırt :)...

Didim taraflarına gidecem eğer tekne ile gideceksem .

Bu güzel av raporunda yer alan herkese teşekkürler.

O

ONURUM

Kayıtlı Üye
Anlatım akıcı giriş gelişme sonuç tam bir kompozisyon. Bodrum genelde aynı nasibimiz iyiyse oluyor. son gittiklerimizde katliam olmasada az çok balığımızı aldık. çupralar kiloluk ondan küçükleri kaçırmışlar. kopesler balta sapı olarak mı  jop olarak mı kullanılır yalnız kesin mangalı doldururlar. Anten digitürk Ali abicim şifresiz.

necoo

necoo

Kayıtlı Üye
bu cumartesi bodruma güvercinliğe gidiyoruz arkadaşlar. yazdıklarınız beni derinden etkiledi :D

elimiz boş dönecez gene desenize.

yaklaşık iki aydır bodrum tırt.

havaların cok soğuk olması etkili oluyor sanırım bu durumda.

ve havalar gene cok soguk. umarım yem bulabiliriz. 

av güzel gecerse bi rapor hazırlarım.

sesim cıkmassa av berbat demektir :D

son bi sorum olacak; ortalarda dolasan lambuka gördünüz mü hic? balık olmayınca onlarla ugraşıyordum. 1 2 tane yakaladın mı gunu kurtarıyordum en azından. ama suan mevsimi değil hayvancıkların. denizde kalan son bir ikisinide aralığın sonunda tutmuştum. belki bu sene erkenciler olabilir die merak ettim.

Faik Erdem GÜNER

Faik Erdem GÜNER

Balık Avı Antrenörü
av bahane muhabbet şahane ;) :oops: çok keyifli kareler paylaşmışsın  Ramazan, devamını bekliyoruz :) :)

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
bu cumartesi bodruma güvercinliğe gidiyoruz arkadaşlar. yazdıklarınız beni derinden etkiledi :D

elimiz boş dönecez gene desenize.

yaklaşık iki aydır bodrum tırt.

havaların cok soğuk olması etkili oluyor sanırım bu durumda.

ve havalar gene cok soguk. umarım yem bulabiliriz. 

av güzel gecerse bi rapor hazırlarım.

sesim cıkmassa av berbat demektir :D

son bi sorum olacak; ortalarda dolasan lambuka gördünüz mü hic? balık olmayınca onlarla ugraşıyordum. 1 2 tane yakaladın mı gunu kurtarıyordum en azından. ama suan mevsimi değil hayvancıkların. denizde kalan son bir ikisinide aralığın sonunda tutmuştum. belki bu sene erkenciler olabilir die merak ettim.
Balık yok değil var.. var olmasına rağmen namussuz çupralar oltaya izmarit gibi vuruyor :) yakalarsan çekersin yukarı :) 

av bahane muhabbet şahane ;) /emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20"> çok keyifli kareler paylaşmışsın  Ramazan, devamını bekliyoruz :)
Muhabbet şahaneydi gerçekten :) Devamını gidersem inşallah paylaşırım abi :)

almaph

almaph

Kayıtlı Üye
:) :)  :) :)  :) :)  :) :)  :) :)  :) :)  :) :)  :) :)  :) :)  :) :)  :banhappy:   :banhappy:   :banhappy:   :banhappy:   :banhappy:

ARAGAMİ

ARAGAMİ

Editör
dün musa kaptan show yapmış oha oldum. çiftlik patladı haberleri doğrumu acaba ?

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
dün musa kaptan show yapmış oha oldum. çiftlik patladı haberleri doğrumu acaba ?
öyle olsaydı diğer kaptanlarda paylaşırdı abi.. sanmıyorum.. çeşme çiftlikleri ile karıştırıyorlar bu patlama olayını...