Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

28.02.2014 Av Raporum

poseidon_35

poseidon_35

Kayıtlı Üye
özdere civarında yapmış olduğum av maceramı sizlerle paylaşmak istedim.geceden hazırlıklar tamamlandı ve sabah 10 gibi çıkmayı planlıyoruz.hava şartları müsait fakat öğlenden sonra biraz bozacak banane  .bize pek huzur vermeyecek ama yinede kararlıyız.sülünezler alındı sardalyalar tuzlandı olta çeşitleri ve yedekleri her daim hazır :) :) klasik 4 iğneli dip takım kullanıyorum.mustad 1522 6 numara iğneler var.en alt iğne 5 numara sardalya takılıyor :) :) teknemize atladık avlağa gitmeden önce sırtı çekelim dedik kıyıya paralel parmak  maxrap rapalamı taktım çıkrık oltamı saldım denize rölantide gidiyoruz.75 gr yaylı kurşun var  ağırlık olarak.0.60 sufix ip misina var makinamda.klipsli fırdöndüden sonra yaklaşık 10 mt 0.35 fc berkley var ucundada bizim yadigar maxrap :) :) hem sırtı çekip hemde yemleri hazırlıyoruz açıkta avlanırken hazır olsun diye.tam o esnada çıkrık oltam cırladı :oops:  heyecan had safhada :) :) çıkrık kamışımın ilk defa o denli büküldüğüne şahit oldum.

Hem çekiyorum hemde kamışı test edip içimden yorum yapıyorum :oops:  fena kafa atıyor bu arada.ip misinayı makinaya dolandı sıra manuel olarak fc misinayı çekmek kaldı.arkadaşla panik halinde kepeyi yanaştır diyorum.derinlik 4-5 metre var ve altımız kademeli olarak kaya yandık  balık göründü heyecan adrenalin ne varsa arttı bu arada misinada ellerimi kesiyor :depressed:  kayanın altına girdi balığımız sinirli  tekneyi geriledik yana aldık derken balık kurtuldu sinirli  muhtemelen akyaydı.moral sıfır bizde.sırtı olayına son verip avlağımıza doğru gittik fazla geç olmadan.gemi suyuna kadar açıldık.derinlik takriben 85mt civarı.mercanları tutmaya başladık derken deniz patladı bizede huzur vermedi.havalar düzelsin o akya tekneme gelecek hırs yaptım :oops:

Moderatörün son düzenlenenleri:
Övünç Dinç

Övünç Dinç

Yönetici
Yönetici
OltaMisina Ekibi
Bayram Abi şansın bol olsun...

Mercanlar çok güzel birde Akya kaçmasaydı offf...

Bazen nasipte olanlarla yetinmek gerek sonuç olarak ekip güzel bir gün geçirmiş bundan önemlisi olmaz.

Sıkıntı olmasın diye bir tek tekneyi yedeklememişsin  :)... Kutlarım...

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Tebrikler,

güzel av olmuş,mercanlar ortalığı yakıyor,kaçana ise yorum yapamıyorum çünkü bu aralar bende haddinden fazla oluyor,

yeni avlarınızda bol şanslar.

ishak BALLICA

ishak BALLICA

Üstad
Bereketli olsun arkadaşım.

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Nasip olsaymış kaçan akya tadından geçilmezmiş vallahi... :) Zaten mercanlar mükemmel duruyor... :) Bereketli olsun inşallah bir dahaki avınızda akyayıda tekneyi almayı başarırsınız.... 

Tebrik ederim :)

poseidon_35

poseidon_35

Kayıtlı Üye
Bayram Abi şansın bol olsun...

Mercanlar çok güzel birde Akya kaçmasaydı offf...

Bazen nasipte olanlarla yetinmek gerek sonuç olarak ekip güzel bir gün geçirmiş bundan önemlisi olmaz.

Sıkıntı olmasın diye bir tek tekneyi yedeklememişsin  :) :)... Kutlarım...
çok teşekkür ederim.akyanın plakasını aldım iz peşindeyim merak etme :oops:  olta işinde yedeğimin yedeği her daim vardır teknede oltayla uğraşmam :) :)

poseidon_35

poseidon_35

Kayıtlı Üye
Nasip olsaymış kaçan akya tadından geçilmezmiş vallahi... :) :) Zaten mercanlar mükemmel duruyor... :) :) Bereketli olsun inşallah bir dahaki avınızda akyayıda tekneyi almayı başarırsınız.... 

Tebrik ederim :) :)
teşekkür ederim :) :) cuma cumartesi hava müsait gibi görünüyor.bakalım mercanlar akyalar bizi bekliyorlarmı :) :)

poseidon_35

poseidon_35

Kayıtlı Üye
Tebrikler,

güzel av olmuş,mercanlar ortalığı yakıyor,kaçana ise yorum yapamıyorum çünkü bu aralar bende haddinden fazla oluyor,

yeni avlarınızda bol şanslar.
sağol önder abi.akya bir sıçrar iki sıçrar üçüncüde sonu ya kepçe ya da kakıç :oops:

Ali Rıza Acar

Ali Rıza Acar

Kayıtlı Üye
İnşAllah akyanın 3. sıçramasına denk gelir tekneye alırsın.

Bol şanslar dilerim.

Caner Akalın

Caner Akalın

Kayıtlı Üye
Tebrikler Bayram kardeşim nice güzel avlarını görmek nasip olur inşallah...

poseidon_35

poseidon_35

Kayıtlı Üye
bugün av hazırlığı vardı.rapalalarım elden geçti.olta takımlarım yenilendi sardalyalar tuzlandı sülünezlerim hazır.sabah 7 de sırtı çekip daha sonra  gemi suyundayız allah kısmet ederse :) :) av raporumu yarın akşam sizlerle paylaşırım.rast gele bana :) :)

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
haydi rastgele :)

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Rasgele Bayram,

umarım kaçan olmaz bu sefer :)

iğneleri ve bağlantıları kontrol etmeyi unutma.

ufuk

ufuk

Kayıtlı Üye
Öncelikle bu harika konu paylaşımı için teşekkür ederim, iğnesinden,misina, sahteden beden bilgisini bu denli detaylı vermişsiniz. bu tutkuya yeni başlamak isteyen ve araştırma yapan hobidaşlarımız için çok faydalı olacağı kesin.. Elllerinize sağlık.

Akya heyecanını bende koltuğumda bu güzel yazınızı okurken oradaymışcasına yaşadım valla :) :) Nasip birdahakine inşallah, şansınız bol olsun. 

Halil İplikçi

Halil İplikçi

kumsal balıkçısı
şansın ve bereketin daim olsun rastgele

poseidon_35

poseidon_35

Kayıtlı Üye
Rasgele Bayram,

umarım kaçan olmaz bu sefer :) :)

iğneleri ve bağlantıları kontrol etmeyi unutma.
önder abi her şey kontrol edildi kısmet diyoruz artık :) :) eksiğimiz yok fazlamız var :) :)

poseidon_35

poseidon_35

Kayıtlı Üye
Öncelikle bu harika konu paylaşımı için teşekkür ederim, iğnesinden,misina, sahteden beden bilgisini bu denli detaylı vermişsiniz. bu tutkuya yeni başlamak isteyen ve araştırma yapan hobidaşlarımız için çok faydalı olacağı kesin.. Elllerinize sağlık.

Akya heyecanını bende koltuğumda bu güzel yazınızı okurken oradaymışcasına yaşadım valla :) :) Nasip birdahakine inşallah, şansınız bol olsun. 
çok teşekkürler elimizden geldiğince paylaşım yapmaya çalışıyoruz.yeri geliyor öğreniyor yeri geliyor bilmeyenlere fikir verebiliyoruz :) :)