Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

19 Mart 2015 Kazıklı Avımız

• Konuyu başlatan Önder ALTAN
  • Başlangıç tarihi
Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Değerli dostlar,

uzun ve stresli bir av hazırlığı oldu bu sefer,nedeni ise hafta içi olması,çoğu dostumuzun çalışıyor olması nedeniyle gelememesi,çalışmayanların önce he sonra gelemiyom demesi nedeniyle kadro kurmakta zorlandık,bu konuya söylenecek çok söz var ama ben birşey demeyeceği artık,kimsede hani balığa gitmiyozmu yapın bi organizazyon demesin , kaptanın ve yemcinin telefon nosu herkezde var,yapar bi organizasyon yazar burdan bizde geliriz artık :)

biraz sert bir giriş oldu ama yapacak birşey yok,

gelelim avımıza,

dedikya gelen az olacak bizde tek araba 5 kişi olarak yola koyulduk,kafaya koydukya buraya yeni kaptanımızla gideceğiz bu sefere,söz verdik dönmeyiz yapılacak masrafı 5 e böler gene gideriz dedik, bizde gittik.

İyikide gitmişiz,hem seferde yaşanan hazırlık stresini attık,hem balık yakaladık.

Bodrumdan kurtulduğumaza ayrıca sevindik.Hava az yatık olsaydı felaket balık alacaktık,hava biraz sertti dalgalıydı,çok sallandık,tekne ağır ve büyük olduğu için az etkilendik fakat misinadaki baığı hissetmek zor oldu,balık nazlı alıyordu yemi ama balığıda yakaladık,en az alan 4-5 baba çupra aldı,pırıl pırıl çupralardı,Bodrumunki gibi  kara marsık kambur şekli bozuk değildi.

Kaptan saat 10:40 gibi gelir çupralar dedi,5 gündür böyle dedi :) bizde azıcık gülümsedik,balık 10:40 filan :)

dediği çıktı kaptanın,yem teknesinin 11 de gelmesiyle balık başladı,ara ara aldık balığı,ama hava bir türlü yatmıyordu.

kaptan yemek için bile yemlemeyi bırakmayın dediği için öğlen yemeğini bile atıştırmalık yaptık;

Dostlarım için yaptığım peynirli ve baharatlı makarnanın yarısını yiyebildik :)

Avımız çok güzel geçti,kaptanda muhabbetci kafa dengi olunca bodrumdaki sorunların yarısını bile yaşamadık.

sabah çapa attığımız yerden ayrılmadık,kaptan sabredin hepiniz balık alırsınız dedi,bizde aldık :)

Nasibimizde olan çupraları yanımıza alıp hep beraber döndük akşama doğru.

Kazasız belasız bir avı daha geride bıraktık.

Şimdi kısa vidolarla avı seyredelim hep beraber,

kaptanımız av hakkında bilgi veriyor,yapılacak ve yapılmayacakları anlatıyor sabahın köründe,biz tekney

https://www.dailymotion.com/embed/video/x2k3ixm

kısacası güzel av oldu bu sefer,

durum böyle olunca 15 gün sonra aynı yerde ve aynı kaptanla buluşmak üzere karar verdik,

YANİ İKİ HAFTA SONRA HAFTA İÇİ AYNI YERE GİDECEĞİZ,DURUMU MÜSAİT OLAN DOSTLARIMIZ GELSİN,

İKİ HAFTA SONRA, HAFTA İÇİ NE ZAMAN MÜSAİT OLABİLİR BİLEN OLURSA ONA GÖRE GÜN TAYİN EDEBİLİRİZ

deyip,hepinize iyi günler-geceler ve avlar dilerim.

yucel35ege

yucel35ege

Kayıtlı Üye
Abi tebrikler , içinize sinmiş ne güzel

Faik Erdem GÜNER

Faik Erdem GÜNER

Balık Avı Antrenörü
tebrikler abi keyifli av olmus, hem deniz dedigin azcık sallıcak adamı :) :)

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Allah içinize sindirsin.. Stres atıldıysa ve tavalıklar alındıysa en güzel av bu av abicim...

Ayrıca ben 3 nisan a kadar müsaitim  uygun tarihi belirlerseniz gelebilirim...  

( 27 mart ve 3 nisan tarihleri dışında bir tarih belirlerseniz çok sevinirim... bu 2 tarih dışında diğer günler vardiyamı ayarlamak zor olmaz katılabilirim :) )

Moderatörün son düzenlenenleri:
O

ONURUM

Kayıtlı Üye
Ellerine sağlık Önder abicim. herşeyi ile güzel anlatmışsın. gerçekten gelmeyenler çok şey kaçırdı demek yalan olmaz. sanki şu anda bile balığa tasmayı vurmuş gibi hissediyorum. fotoğraf çekmediğimiz için koyamadık. 1 ,2 veya 4 nisan arkadaşlar oylamaya koyalım. şimdiden kaptanla konuşmak lazım.

O

ONURUM

Kayıtlı Üye
31 mart 1 veya 2 nisan tarihlerinden birini seçelim.

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
bana 3 tarihte uyar... :)

Ali Rıza Acar

Ali Rıza Acar

Kayıtlı Üye
Hepinizi tebrik ediyorum.

Sataşmaların odağındaki kişi ben isem -ki öyle- buna cevap vermem gerekecek ama yorum yapmıyorum.

Sadece sonu ölüm olabilecek bir sorun ile uğraştım ki bunu da Musa şefe açıklamıştım.

Bir daha bana ava gidiş teklifi yapmayınız.

Telefon etmek isterseniz hal-hatır ve sohbet için olsun.

İyi akşamlar dilerim.

yucel35ege

yucel35ege

Kayıtlı Üye
Hepinizi tebrik ediyorum.

Sataşmaların odağındaki kişi ben isem -ki öyle- buna cevap vermem gerekecek ama yorum yapmıyorum.

Sadece sonu ölüm olabilecek bir sorun ile uğraştım ki bunu da Musa şefe açıklamıştım.

Bir daha bana ava gidiş teklifi yapmayınız.

Telefon etmek isterseniz hal-hatır ve sohbet için olsun.

İyi akşamlar dilerim.
Ali RIZA abi, sorun herneyse büyük geçmiş olsun

Önder ALTAN

Önder ALTAN

Yönetici
Vay Ali abim gelmiş,

abi gelmiş geçmiş olsun,benim sataşmam dostluk çerçevesinde olur,eğer alındınsa kusura bakma,

ama bir tek sen değilsinki? Manisa çerçevesinde balığa giderken haber edin küserim diyen o kadar kişiyi aradımki sorma,

bu işin sonunda o kadar sorun yatıyorki,sende bilirsin,

kaptandan-yemciden  son anda turu iptal ediiyoruz,gelmiyoruz dememin sonucunu siz tahmin edin,ne itibar kalıyor nede güven.

Ben kendimden örnek verecek olursam,

eğer av tarihlerinde olabilecek sorun olursa adımı yazdırırken söylerim,acil durumda ise ben ararım ve durumu söylerim gerekirse ücretimi öderimki benim sorunlarım diğer kişilere yansımasın.Bu sorunu Ramazan ve Övünç çok iyi bilir,ceplerinden çok para çıkmıştır turlarda.

Neyse dostluğumuz bakidir,yukarıda söylediğim gibi sorun sende değil.Ama alındınsa tekrar özür dilerim.

Daha çok balığa gideceğiz nasipse.

Değerli yorumlarınız için çok teşekkürler.

Halil İplikçi

Halil İplikçi

kumsal balıkçısı
av olarak ortam pek güzel değildi ama balık vardı ekip ve kaptan iyiydi...dondurucu bir soğuk ve 5-6 eser bir hava ne kadar ava uygun olabilir...tekne av için çok güzel de rüzgara korunaksız inşallah gelecek sefer daha hafif bir hava denk gelir

O

ONURUM

Kayıtlı Üye
arkadaşlar son dakika kaptanla şimdi görüştüm en yakın tarih 7 nisan boş olduğunu ancak bizim için 2 nisan muğla ekibi olduğunu yarın onları arayıp son durumu bildireceğini söyledi. gerisini siz düşünün boş iyi tekne ve kaptan bulmanın zorluğunu.

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
7 si bana uymuyor maalesef..  31. mart 1 ve 2 nisan uygun gelebilirim....

O

ONURUM

Kayıtlı Üye
Ramazan kardeşim 2 si olsun diye çok uğraştım kaptan 7 sine kadar dolu 2 sinde muğladan gelecek gurup iptal ederse biz gidecktik ancak gurup geleceğiz demiş. inşllah yakın bir tarih boşalırda sende gelebilirsin. aramızda olmanı kesinlikle istiyorum. Ancak iş hayatı bazen bu imkanları vermiyor.

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Ramazan kardeşim 2 si olsun diye çok uğraştım kaptan 7 sine kadar dolu 2 sinde muğladan gelecek gurup iptal ederse biz gidecktik ancak gurup geleceğiz demiş. inşllah yakın bir tarih boşalırda sende gelebilirsin. aramızda olmanı kesinlikle istiyorum. Ancak iş hayatı bazen bu imkanları vermiyor.
abim canın saolsun yapacak birşey yok maalesef :) Sizlere şimdiden rastgelsin  :oops:   :oops: