Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

08.03.2014 Yine Yeni Yeniden :)

poseidon_35

poseidon_35

Kayıtlı Üye
dünden ok yorgun olmamıza rağmen sabah 8 gibi arkadaşla buluştuk çoktandır görüşmüyorduk sanki bu balık sevdası bizde bitmez :oops:  iskelede büyük abilerimiz vardı poyrazın gücüyle  oltasını su üstü atmış 950 grlık sargozu çekmiş :) :) tekneylen çıkmadığımız zamanlarda bizde uyguluyoruz bu sistemi.kefal levrek sargoz melanur denk geliyor.yem olarak Kıbrıs oltasına ekmek sarıyoruz.öğleden sonra şiddetli poyraz fırtınası var bu yüzden fazla açılmak istemedik arkadaşla.kıyıya 400-500 mt uzaktayız.tek bir vuruş alamadık.saat 10 oldu.öğlen şiddetli poyraz başlamadan açılmaya karar verdik en azından 2-3 saat balık yakalarız niyetiylen vurduk tekneyi gemi suyuna :oops:  mercanlar teknede tabiki :oops:  arada kupes,izmarit,mandagöz alıyoruz ama ağırlıkta mercan geliyor.poyraz şiddetini arttırdı ve ciddi şekilde rahatsız olmaya başladık.dönüş yolunda motor çalışmasa kürekle mümkün değil dönülmez fena açığa atar bizi yandık  çapayı zar zor çektik dönüş yolu rölantide gidiyoruz teknemiz dalgalara karşı altı vura vura çok zor şartlarda döndük :depressed:  hayatımda ilk defa korkmuştum ki çocukluğumdan beri denizle iç içe yaşadım şaşkın

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Bayram abi son resim beni bitirdi.... :) :) :)  Saat 22:30 olmasa gidip balık alacağım o derece yani :)

Tebrik ederim...  

Ayrıca denizle şaka olmaz.. Allah korusun dikkatli olmakta önlem almakta fayda var...

ufuk

ufuk

Kayıtlı Üye
taze taze bu iyi geldi valla  :) :)  afiyetle, dahasına rastgelsin.

ishak BALLICA

ishak BALLICA

Üstad
Mis..Mis..Mis...Tavalıkların kokusu burnumda tüttü kardeşim...Bereketli olsun.... :) :)

Caner Akalın

Caner Akalın

Kayıtlı Üye
Usta afiyet şeker olsun...

Pembe pembe renklendirdin siteyi. Meranın altı çamur galiba çünkü patlak göz pek kayaya gelmez...

poseidon_35

poseidon_35

Kayıtlı Üye
Usta afiyet şeker olsun...

Pembe pembe renklendirdin siteyi. Meranın altı çamur galiba çünkü patlak göz pek kayaya gelmez...
teşekkürler gittiğimiz yerde bazen iğnelerimize mercan otu takılıyor.meramız çamur olsa çapamızda çamur olur bende anlayamadım :) :)

Ali Rıza Acar

Ali Rıza Acar

Kayıtlı Üye
Balık bazı yerlerde hareketlenmeye başladı. Malum kısır bir kış geçirdik.

Sende tavalıkları, ızgaralıkları koydukça millet kurtlanmaya başladı.

Şansınız bol olsun ancak denize dikkat. Malum laf şaka olmaz.