Neler Yeni
Oltamisina Amatör Balıkçılık

Aramıza katılmanı daha ne kadar bekleyeceğiz? Neden bizimle birlikte heyecan dolu avlarını paylaşmıyorsun?
Çekingen olabilirsin ama sohbet etmekten kendini engelleme! Çünkü burada sadece dostluk ve birlikte geçirilen zaman önemli...

07.03.2014 Av Raporumuz

poseidon_35

poseidon_35

Kayıtlı Üye
dünde belirttiğim gibi hazırlıkları yapmıştık ve bu sabah 7 gibi avımıza çıkacaktık.sabah 7de uyandığımda yağmur yağıyordu ve bendeki hayaller alt üst oldu banane  telefonu 8e kurup tekrar uyudum :) :) 8de tekrar kalktım yağmur hala yağıyor ama bu sefer uyumadım azalmasını bekliyorum :oops:  biraz azaldı gibi ve kendimi sahilde buldum nasıl gittiğimi hatırlamıyorum bile :oops:

arkadaşı beklerken iskeleden bari gamit tutayım dedim giderken canlı atar levrek alırız diye düşündüm :oops:  1-2 atıştan sonra arkadaş geldi gamit tutamadım aklım gamitte kaldı :) :) tekneye atladığımız gibi sırtı denemelerine başladım fakat tık yok deniz çok durgun hava kapalı ondan sanırım banane

kıyıdan biraz uzaklaştıkça denizdeki çalkantı arttı ve bu beni mutlu etti iyi balık yakalayacaktık emindim.

kerterezimize geldik ve çapamız suyla buluştu heyecan had safhada :) :) ilk oltayı attım ve atar atmaz 3lü mercanı aldım :oops:

benden hemen sonra arkadaşımda 2 tane mercan aldı :oops:

keyifler yerindeydi 2 atışta 5 mercan :oops:  yarım saat içinde epey mercan aldık arada mandagöz geliyor.deniz resmen yattı çarşaf gibi oldu yandık  samos adası tam karşımızdaydı.

palamutlar su üstünde bize resmen seramoni vermeye başladılar.sağdan soldan nereye bakcağımızı şaşırdık.bu arada oltalarımıza balık hiç vurmaz oldu banane  bunun üstüne 4 tanede yunus balığı etrafımda dolanmaya başladı palamutların sesine sinirli  lambukalar palamut sürüsüne dalar yunuslar gezerken bizde tık yok sinirli  arada vurma alıyoruz o da çok isteksiz banane

hava kararmaya başladı ve geri dönüyoruz her şeye rağmen keyifli bir av geçirmiştik.30 parça kadar mercan almıştık.karaya ayak bastık ve yarının programını yaptık bile :oops:

ve balıkları kardeş payı yaptık balıklar eve geldi olması gereken yere :oops:

ufuk

ufuk

Kayıtlı Üye
Maşallah güzel bir av olmuş, bereketli olsun afiyetle.

Caner Akalın

Caner Akalın

Kayıtlı Üye
Bayram Kardeşim tepsiyi doldurmuşsun bundan güzeli olmaz...

Dün denizde havada bir garipti ne olacağı belli olmayacak bir haldeydi hava yağmura dönemedi ama denizin arasıra çalkantı yapması balığı çıkardı. Bu yüzden şanslısınız. Ekip olarak sizleri kutlarım Dostum nice güzel avlara kürek çekersiniz inşallah.

Ali Rıza Acar

Ali Rıza Acar

Kayıtlı Üye
İkinizi de tebrik ederim. Hele o 3 lü salkım...

Kısmetiniz daim olsun.

Yer sıçan adası galiba.

ishak BALLICA

ishak BALLICA

Üstad
Tebrikler kardeşim...Pembe beyaz mercanlar on numara...

rkacar

rkacar

Yönetici
OltaMisina Ekibi
Bayram abi tebrikler.... Beklediğine, azmine değmiş... Almışsın tavalıkları... Keşke etrafını Yunuslar sarmasaydıda belki o palamutlardan bir tanesi yanlışlıkla oltana çarpıverirdi :)

Nasip ama değilmi... 30 tane mercan günün hakkını vermiş.. Tebrik ederim...

poseidon_35

poseidon_35

Kayıtlı Üye
İkinizi de tebrik ederim. Hele o 3 lü salkım...

Kısmetiniz daim olsun.

Yer sıçan adası galiba.
teşekkür ali abi :) :) orası samos adası özderenin tam karşısında kalıyor :) :)